آزمایش تراشه های ۳ نانومتری TSMC به تعویق می افتد

آزمایش تراشه های ۳ نانومتری TSMC به تعویق افتاد

شیوع کرونا ویروس زنجیره تامین و تدارکات را به سختی در سراسر جهان مختل کرده است. کشور های کار های پرسنلی خود را متوقف کرده اند و در نتیجه تولید هم با تاخیر انجام خواهد پذیرفت.

آخرین موردی که تحت تاثیر این وضع قرار دارد، مشهور ترین تراشه ساز تایوانی، TSMC است. گزارش های می گویند مرحله آزمایش روند ساخت تراشه های ۳ نانومتری این شرکت بیشتر به تاخیر افتاده است.

گزارش های مرسوله از چین حاکی از آن است که TSMC مجبور است مرحله آزمایش و یا تست تراشه جدید را به تعویق بیندازد. برنامه اصلی در ماه ژوئن برنامه ریزی شده بود ممکن است به اکتبر امسال انتقال شود.

این تعویق می تواند به دلیل فشاری هم باشد که این شرکت برای سفارشات تراشه های ۵ نانومتری و ۷ نانومتری فعلی جدا از همه گیری کرونا ویروس روبرو می کند.

آزمایش تراشه های ۳ نانومتری TSMC به تعویق افتاد

ارزیابی های زنجیره تامین می گوید TSMC در ابتدا برنامه ریزی کرده بود تا مرحله آزمایش را در سال جاری به پایان برساند. اما شرایط فعلی با این شرکت یار نبود.

با این حال، این شرکت امیدوار است که تا سال ۲۰۲۲ تراشه های جدید ۳ نانومتری را تولید کند. وضعیت کنونی هنوز هم می تواند فشار بیشتری به مهلت سه ماهه اول سال آینده وارد کند.

آزمایش تراشه های 3 نانومتری

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

تمرکز کنونی روی تراشه های ۷ نانومتری و ۵ نانومتری

سخنگوی حقوقی TSMC خاطرنشان کرد که تمرکز فعلی این شرکت بر روی پردازنده ۷ نانومتری و آخرین پردازنده های ۵ نانومتری است. با این حال، TSMC نه با شایعات سفارشات تراشه های ۳ نانومتری موافقت کرده و نه در مورد وضعیت کنونی اظهار نظر کرده است.

پی از این، TSMC برنامه تراشه های جدید ۳ نانومتری خود را در ماه آوریل به طور رسمی رونمایی کرده بود. هدف تولید این تراشه جدید افزایش تراکم ترانزیستور به ۳.۶ برابر بیشتر از تراشه های ۷ نانومتری است.

علاوه بر این، تراشه ۳ نانومتری وعده داده است که در مقایسه با تراشه های ۷ نانومتری و ۵ نانومتری قدیمی به ترتیب ۱۵ درصد و ۵ درصد عملکرد بهتری خواهد داشت.

تراشه3 نانومتری

با این وجود، تاخیر در آزمایشات می تواند به نفع رقیب سامسونگ برای دستیابی به موفقیت باشد. دلیل این امر این است که TSMC از تایوان در حال حاضر تراشه های ۵ نانومتری را حفظ می کند. این کشور با رهبرانی همچون اپل، کوالکام، AMD و های سیلیکون همکاری داشته است.

بنابراین سامسونگ تاکنون روز های تاریکی را پشت سر گذاشته و تراشه ها قادر به پاسخگویی به تقاضای کیفیت در هنگام پردازش ۱۴ نانومتری، ۱۰ نانومتری، و ۷ نانومتری نیستند.

پس از یک تلنگری در ذهن سرمایه گذاران شد و آنها تصمیم گرفتند که بخش تولید تراشه های ۵ نانومتری را برای سرمایه گذاری در تراشه های ۳ نانومتری قربانی کنند.

وقتی صحبت از TSMC می شود، تاکنون ۱.۵ تریلیون دار تایوانی را برای تراشه های ۳ نانومتری سرمایه گذاری کرده است. تاکنون هیچ اطلاعات دیگری جدا از جزئیات این روند فاش نشده است. و هنوز هم مشخص نیست که این تاخیر در آینده چه تاثیری بر TSMC خواهد گذاشت.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع gizchina

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر