گزارش: توسعه پردازنده انحصاری سامسونگ برای سری گلکسی آغاز می‌شود

شرکت کره‌ای سامسونگ از معدود شرکت هایی است که تراشه های انحصاری برای گوشی های خود تولید می‌کند، بخش پردازنده این شرکت تقریبا می توان گفت پا به پای کوالکام و اپل هستند که باعث افزایش درخواست گوشی های این برند کره‌ای در بازار گوشی های هوشمند شده است. طبق آخرین گزارش های منتشر شده، غول کره ای در حال توسعه پردازنده انحصاری سامسونگ برای سری گوشی های گلکسی است.

با وجود اینکه سامسونگ در حال تولید سری تراشه های اگزینوس است، اما دیگر شرکت های تولید کننده موبایل نیز از تراشه های انحصاری این غول کره‌ای استفاده می‌کنند. بخاطر همین در گزارش های اخیر، اعلام شده است که این شرکت قصد دارد تولید تراشه های انحصاری برای محصولات جدید خود را آغاز کند.

در شرکت سامسونگ دو بخش System LSI و Mobile eXperience وجود دارد که بر روی توسعه پلتفرم و سخت افزار متمرکز هستند و غول کره ای می خواهد با توسعه این دو بخش، تولید و توسعه تراشه های انحصاری خود برای سری گلکسی را آغاز کند.

بخش System LSI سامسونگ جزو قدرتمندترین بخش های این کمپانی است که توسعه و تولید تراشه های اگزینوس از این بخش آغاز می‌شود، در گزارش های اخیر ادعا شده است این برند کره‌ای قصد دارد با اضافه کردن نیرو های مختلف به این بخش، تولید نسل جدید تراشه های موبایلی خود را به صورت کاملا انحصاری آغاز کند.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

طبق گفته های رئیس بخش توسعه سخت افزاری سامسونگ، این شرکت در حال آماده سازی برای راه اندازی یک خط تولید انحصاری برای تولید تراشه های موبایلی است که فقط در گوشی های سامسونگ مورد استفاده قرار خواهند گرفت. یعنی مانند تراشه های اگزینوس بر روی دیگر گوشی ها استفاده نخواهد شد.

یکی از دلایل توسعه پردازنده انحصاری سامسونگ ، بخاطر ورود به بازار رقابتی با اپل است که با تولید سری تراشه های اپل سیلیکون توانسته مشتریان زیادی برای محصولات خود جمع آوری کند. سامسونگ از نظر علمی و همچنین لجستیک، توانایی رقابت و برابری با اپل را دارد و همین موضوع باعث شده تا موضوع ورود سامسونگ به تولید تراشه های انحصاری بسیار مهم و جدی باشد.

آخرین اقدام موفقیت آمیز این شرکت کره‌ای در تولید تراشه های انحصاری، همکاری با شرکت AMD بود که اولین میوه همکاری آنها تراشه اگزینوس ۲۲۰۰ بود. AMD تراشه گرافیکی این پردازنده را تولید و طراحی کرد. این کار باعث شد تا پردازنده پرچمدار این شرکت، وارد رقابت با تراشه های اپل و کوالکام بشود.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع gizmochina

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر