شرکت خودروسازی XPENG موتورز اولین شرکت چینی تولید کننده خودرو های الکتریکی در بازار اروپا

شرکت خودروسازی XPENG موتورز یکی از برند های معروف تولید کننده خودرو در بازار آسیا و چین محسوب می‌شود که در سال های اخیر محبوبیت زیادی به دست آورده است. این شرکت بعد از مدت ها تصمیم گرفته است در بازار جهانی و مخصوصا بازار اروپا فعالیت کند. همچنین اولین بازار جهانی این شرکت، کشور نروژ بوده است.

این شرکت اولین برند چینی است که خودرو های الکتریکی خود را در بازار جهانی عرضه می‌کند. قبل از این برند، شرکت های بزرگی مانند MG در بازار های اروپایی حضور داشتند اما این برند اولین شرکتی خواهد بود که خودرو های الکتریکی خود را مطابق با استاندارد های جهانی و اروپا عرضه می‌کند.

طبق برنامه ریزی این شرکت، هفته آینده شاهد افتتاح رسمی فروشگاه خودرو های الکتریکی XPENG موتورز در بازار سوئد خواهیم بود. این دومین بازار در قاره اروپا بعد از کشور نروژ است. همچنین این شرکت در یک بیانیه رسمی اعلام کرد قصد دارد تا پایان سال ۲۰۲۲ در بازار های زیادی فعالیت خود را شروع کند.

طبق گفته های الویس چنگ(مدیر فروش XPENG موتورز) فروشگاه این شرکت در مرکز خرید وستفیلد اسکاندیناوی افتتاح خواهد شد و این مرکز خرید، کمک بسیار زیادی برای فروش و عرضه دیگر محصولات این برند چینی خواهد کرد. همچنین در تصاویر منتشر شده شاهد نصب بنر های منتسب به این شرکت در مرکز خرید وستفیلد هستیم.

طبق ادعای این شرکت چینی، بعد از بازار نروژ وسوئد در سال ۲۰۲۲ شاهد ورود این شرکت به دو بازار اروپایی هلند و دانمارک نیز خواهیم بود. همچنین برای حضور قدرتمند در بازار نروژ، شاهد افتتاح مراکز خرید بیشتر در نقاط مختلف این کشور اروپایی خواهیم بود.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

عملکرد شرکت خودروسازی XPENG موتورز

شرکت چینی XPENG موتورز در حال حاضر خودرو های الکتریکی خود را در شهر ژائوکینگ تولید می‌کند و در حال راه اندازی کارخانه های جدید در استان های گوانگژو و ووهان است تا حداکثر قدرت خط تولید را داشته باشد. پس از راه اندازی این خط تولید، شاهد تولید بیش از ۴۰۰ هزار دستگاه خواهیم بود و در صورت فعالیت دو شیفت، این عدد به ۶۰۰ هزار دستگاه می رسد.

البته سخت ترین کار این شرکت، دریافت مجهز و گواهی های استاندارد از اتحادیه اروپا برای فروش خودرو های الکتریکی خواهد بود. شرکت های بزرگی همچون مرسدس بنز و بی‌ام و با مشکلات بسیار زیادی در بخص دریافت گواهی های استاندارد پیدا کرده بودند.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع gizmochina

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر