آموزش ایجاد پسوورد ایمن :رمزگذاری درست

آموزش ایجاد پسوورد ایمن :رمزگذاری درست

شاید برای شما سوال باشد که رمز گذاشتن برای گوشی و سرویس های گوگل یک امر راحت و بسیار آسوده ای است، اما این طور نیست و اگر شما هدفمند و درست رمزگذاری نکرده باشید تمامی اطلاعات و همچنین فایل های شخصی شما در دسترس افراد خطرناک خواهد افتاد.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی های نرم افزاری و افزایش تعداد هکرها امنیت زیادی از بین رفته و برای محافظت از حساب کاربری و فایل های شخصی در اینترنت مجبور به یک رمزگذاری مفید و ایمن هستید تا از جلوگیری فاش شدن این اطلاعات جلوگیری کنید.

در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه رمزگذاری صحیح آشنا کنیم تا بتوانید به ایمن ترین روش ممکن حساب های کاربری و تمامی دستگاه هایی که با رمز عبور هدایت می شوند را مدیریت کنید و امنیت آنها را به بهترین و بالاترین شکل ممکن تامین کنید، پس باما تا آخر این مقاله همراه باشید.

در قدم اول آموزش ایجاد پسوورد ایمن باید به این توجه داشته باشید که همیشه یک ایمیل یا سرویس بکاب برای حساب های کاربری خود داشته باشید تا در صورت بروز مشکلات بتوانید با مراجعه به آنها حساب های کاربری و رمز های از دست رفته خود را بازگردانید.

در سال گذشته حدود ۱ میلیون حساب کاربری بخاطر ضعیف بودن رمز عبور مورد حمله سایبری قرار گرفته بودند و جالب است بدانید زیر ۱۰ ثانیه تمامی این حساب های کاربری رمزگشایی شده بوند که یک اتفاق وحشتناک و بسیار بدی محسوب می شود. فکر کنید تمامی اطلاعات و عکس های شخصی شما فقط در عرض ۱۰ ثانیه دست افراد مختلف بیافتد.

مراحل آموزش ایجاد پسوورد ایمن
پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

مراحل آموزش ایجاد پسوورد ایمن

  1. همیشه از رمز هایی استفاده کنید که می توانید به خاطر داشته باشید.
  2. در چند حساب کاربری از یک رمز استفاده نکنید(رمز اینستاگرام،گوشی و ایمل یکی نباشد).
  3. از کلمات تکراری خودداری نکنید.(۱۱۱۱۱۱،۵۵۵۵۵،۱۲۱۲۱۲)
  4. سعی کنید طول کاراکتر رمز بالای ۱۵ کاراکتر باشد.
  5. رمز های ترکیبی استفاده کنید(^&*) به همراه اعداد).
  6. رمز عبور خود را به کسی ندهید.
  7. از رمز ساز ها استفاده کنید(مدیریت پسوورد).

نکاتی که به صورت لیست درمورد ایجاد پسوورد ایمن گفته شده بسیار مهم و قابل توجه است و شما هنگام ایجاد رمز عبور باید از آنها استفاده کنید تا دچار هیچ مشکلی مانند هک شدن حساب کاربری و یا فاش شدن اطلاعات کاربری خود نباشید که مشکل اساسی محسوب می شود.

مراحل آموزش ایجاد پسوورد ایمن

همیشه سعی کنید هر ماه یکبار رمز های عبور خود را تغییر دهید تا بروزرسانی رمز های عبور خود را به دست داشته باشید و بتوانید با این روش حالت های مناسب و ایده آل به همراه داشته باشید و خروجی هوشمندانه و قابل توجهی از خود به نمایش بگذارید.

با دقت تمامی مراحل گفته شده را انجام دهید قطعا ازهک شدن و انتشار اطلاعات و فایل های خود جلوگیری خواهید کرد و یک حساب کاربری ایمن و قابل اعتمادی خواهید داشت، هرگونه سوال و یا انتقادی درمورد این مقاله و دیگر مقالات سایت دارید باما به اشتراک بگذارید.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر