آموزش حذف اکانت تلگرام به دو روش

بعضی اوقات پیش می آید که افراد تصمیم به دوری از شبکه های اجتماعی می کنند، علت های مختلفی می تواند سبب این دوری شود که از آن ها می توان به مشغله شغلی و تحصیلی اشاره کرد. یکی از این شبکه های اجتماعی که تصمیم به دوری از آنها می کنند تلگرام است. ما تو این آموزش قصد داریم شما را با طریقه حذف اکانت تلگرام آشنا کنیم.

قبل از حذف اکانت تلگرام باید دقت داشته باشید که :

۱.با حذف اکانت تلگرام تمام اطلاعات موجود اعم از مخاطبین، گروه ها، چت های شخصی و کانال های شما از بین خواهد رفت. ۲.بعد از حذف اکانت تلگرام امکان استفاده دوباره از آن وجود نخواهد داشت و اطلاعات شما از بین رفته و قابل برگرداندن نخواهد بود و اگر قصد برگشت به فضای پیام رسان تلگرام را داشته باشید به عنوان کاربر جدید وارد خواهید شد. ۳.بعضی ها فکر می کنند که بعد از ریپورت شدن تلگرام می توانند آن را با حذف اکانت برطرف کنند، اما آن ها باید بدانند که ریپورت مربوط به شماره می شود و برای رهایی آن فقط باید شماره خود را تعویض کنند.

حذف خودکار اکانت تلگرام

از اوایل شروع به کار تلگرام قابلیتی در آن تعبیه شده است که اگر کاربر به مدت طولانی وارد اکانت تلگرام خود نشود، تلگرام به طور خودکار آن را حذف خواهد کرد. تنظیمات یش فرض این حذف خودکار روی ۶ ماه بدون استفاده نبودن اکانت است.

شما می تواند این زمان حذف خودکار را به صورت دلخواه از یک ماه تا یک سال تعیین کنید. برای این کار باید منوی تلگرام را باز کرده و وارد صفحه تلگرام شوید. سپس بعد از ورود به بخش تنظیمات باید وارد قسمت حریم خصوصی و امنیت شوید،

در بخش حریم خصوصی و امنیت باید گزینه advanced را انتخاب کرده و سپس بر روی گزینه delete my account if away for کلیک کرده و یکی از گزینه های ۱ ماه، سه ماه، شش ماه و یک سال را انتخاب کنید.

بعد از انتخاب یک گزینه آن گزینه برای اکانت شما فعال می شود و بعد از گذشت مدت زمان انتخاب شده توسط شما از آخرین زمان آفلاین بودن اکانت تلگرامتان به صورت خودکار حذف خواهد شد.

توجه : اگر شما جز افرادی هستید که دیر به دیر وارد اکانت تلگرامتان می شوید می توانید زمان مربوط را روی طولانی ترین زمان خود یعنی یک سال تعیین کنید. 

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

آموزش حذف اکانت تلگرام به صورت دستی

اگر شما قصد حذف اکانت به صورت دستی و آنی را داریم می توانید از دکمه زیر اقدام به حذف اکانت خود کنید.

حذف دستی اکانت تلگرام

بعد از ورود به لینک مربوط از دکمه بالا شما باید شماه خود و کد کشور را وارد کنید. بعد از وارد کردن شماره باید روی دکمه بعدی یا Next کلیک کنید.

سپس بعد از کلیک بر روی آن باید وارد اکانت اکانت تلگرام خود شده و کدی را که تلگرام تحت پیامی برایتان ارسال کرده را کپی کرده و از تلگرام خارج شده و وارد صفحه باز شده در مرورگرتان شده و کد را در کادر مربوطه زیر شماره خود جای گذاری کنید.

اگر آن کد صحیح باشد شما به صفحه مدیریت اکانت تلگرام هدایت خواهید شد که در این صفحه باید گزینه Delete Account را انتخاب کنید.

بعد از کلیک بر روی گزینه Delete Account شما به صفحه مربوط به حذف اکانت هدایت می شوید که در آن باید شماره خود را تائین کرده و همچنین می توانید علت حذف اکانت را در کادر پایینی شماره درج کنید که آن هم بصورت اختیاری است و اجباری ندارد. سپس باید گزینه Done را انتخاب کنید.

بعد از کلیک بر روی دکمه Done به صفحه ای مربوط به تایید نهایی حذف اکانت تلگرام هدایت می شوید که در این بخش هم دو گزینه وجود دارد که “Yes، delete my account” و “Nope، l II give it another try” است. شما باید Yes، delete my account را انتخاب کنید که تاییدی نهایی بر حذف اکانت تلگرام است.

اگر در حذف اکانت تلگرام خود با مشکل روبرو شدید می توانید آن را زیر همین پست در بخش نظرات با ما در میان بگذارید، تا ما آن را بررسی و شما را در حل آن یاری کنیم.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

 

منبع cimpoo

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر