آموزش حذف ویروس RUGJ

خب اول یک توضیح کوچک از ویروس RUGJ بدهیم، RUGJ یک ویروس رمزی گذاری فایل است که دسترسی به داده را با با رمزگذاری فایل ها با پسوند “rugj” محدود می کند. ما در این پست به شما می گوییم که چگونه این ویروس را حذف کنید.

آموزش حذف ویروس RUGJ

اگر نمی توانید، تصاویر و یا فایل های خود را باز کنید و آن ها دارای پسوند .rugj هستند، این معنای آن است که رایانه شما به ویروس STOP/DJVU آلوده شده است.

این ویروس اسناد شخصی یافت شده در رایانه را با پسوند <<.rugj>> رمزگذاری می کند، سپس پیامی را نمایش می دهد که پیشنهاد می کند در صورت پرداختن به بیت کوین ، داده ها را رمزگشایی کنید. این دستور العمل روی دسکتاپ قربانی در فایل “readme.txt_” قرار می گیرد.

آموزش حذف ویروس RUGJ

ویروس RUGJ چیست ؟

RUGJ یک ویروس رمز گذاری فایل است که دسترس به داده ها را با رمزگذاری فایل ها با پسوند “rugj.” محدود می کند. سپس با درخواست باج در قالب ارز دیجیتال بیت کوین، در ازای دسترسی به داده ها تلاش می کند، از قربانیان اخاذی کند.

زمانی که برای اولین بار به ویروس RUGJ آلوده می شوید، رایانه شما را برای تصاویر، ویدیو ها و فایل های مهم بهره وری مثل .doc, .docx, .xls, .pdf اسکن می کند. زمانی که این فایل ها شناسایی شدند، ویروس آنها را رمزگذاری می کند و پسوند آن ها را به “.rugj” تغییر می دهد، به طوری که دیگر شما قادر به باز کردن آنها نباشید.

زمانی که ویروس RUGJ فایل ها را روی رایانه شما رمز گذاری می کند، فایل “_readme.txt” را نشان می دهد که حاوی یادداشت باج گیری و دستور العمل های نحوه تماس با نویسندگان این ویروس است. از قربانیان این ویروس خواسته می شود تا از طریق آدرس های ایمیل helpmanager@airmail.cc و manager@mailtemp.ch با مجرمان سایبری (دست اندر کاران ویروس RUGJ) تماس بگیرید.

این این باج افزاری است که باج افزایش RUGJ به قربانیان نشان می دهد:

توجه

نگران نباشید، می توانید تمام فایل های خود را برگردانید!

تمامی فایل های شما مثل تصاویر، پایگاه های داده، فایل ها و سایر موارد مهم با قوی ترین رمز گذاری و کلید منحصر به فرد رمزگذاری می شوند.

تنها روش بازیابی فایل ها خرید ابزار رمزگشایی و کلید منحصر به فرد برای شماست. این نرم افزار می تواند تمامی فایل های رمز گذاری شده شما را رمزگشایی کند.

چه تضمینی برای این کار وجود دارد؟

شما می توانید یکی از فایل های رمزگذاری شده خود را از رایانه شخصی خود ارسال کنید و ما آن را به صورت رایگان رمزگشایی کنیم.

اما ما می توانیم تنها ۱ فایل را به صورت رایگان رمزگشایی کنیم. و فایل نباید حاوی اطلاعات ارزشمند باشد.

شما همچنین می توانید ابزار رمزگشایی نمای کیلد ویدیو را دریافت کرده و نگاه کنید:

https://we.tl/t-fhnNOAYC8Z

قیمت نرم افزار کلید خصوصی و رمزگشایی ۹۸۰ دلار است.

اگر ۷۲ ساعت اول درگیری با این ویروس با ما تماس بگیرید، ۵۰ درصد تخفیف در دسترس شما خواهد بود و این نرم افزار را با قیمت ۴۹۰ دلار می توانید خریداری کنید.

لطفا توجه داشته باشید که هرگز داده های خود را بدون پرداخت بازیابی نکنید.

اگر بیش از ۶ ساعت پاسخ دریافت نکردید، پوشه هرزنامه یا ناخواسته ایمیل خود را بررسی کنید.

برای دریافت این نرم افزار باید حتما درخواست خود را با ایمیل ما ارسال کنید:

manager@mailtemp.ch

برای تماس با ما آذرس ایمیل را رزرو کنید:

helpmanager@airmail.cc

شناسنامه ویروس RUGJ

  • خانواده ویروس: STOP/DJVU
  • پسوند: rugj.
  • توجه ویروس: readme.txt_
  • باج: از ۴۹۰ تا ۹۸۰ دلار (به بیت کوین)
  • راه های ارتباطی: helpmanager@airmail.cc یا manager@mailtemp.ch
  • علائم: تصاویر، ویدیو ها و سایر فایل ها دارای پسوند rugj. هستند و توسط هیچ برنامه ای باز نمی شوند.

ویروس RUGJ چگونه وارد رایانه می شود ؟

ویروس RUGJ از طریق ایمیل های هرزنامه حاوی پیوست های آلوده یا با سوء استفاده از آسیب پذیری های سیستم عامل و برنامه های نصب شده توزیع می شود.

مجرمان سایبری ایمیلی را با اطلاعات سرصفحه جعلی ارسال می کنند. و شما را فریب می دهند تا تصویر کنید که ایمیل از طرف یک شرکت حمل و نقل مثل DHL یا FdEx است. ایمیل به شما می گوید که آنها سعی کردند بسته ای را به شما تحویل بدهند، اما به دلایلی موفق نشدند. گاهی اوقات ایمیل ها ادعا می کنند که اعلان های ارسالی است که شما انجام داده اید. در هر صورت، نمی توانید در برابر کنجکاوی در مورد اینکه ایمیل به چه چیزی اشاره دارد مقاومت کنید و لینک را باز می کند و همزمان که شما روی لینک کلیک می کنید، رایانه شما به ویروس RUGJ آلوده می شود.

ویروس RUGJ هم با سوء استفاده از آسیب پذیری های برنامه نصب شده روی بر روی رایانه یا خود سیستم عامل اجرا شده روی آن حمله می کند. نرم افزاری که معمولا سوء استفاده قرار می گیرد شامل سیستم عامل، مرورگر ها، برنامه های مایکروسافت آفیس و برنامه هایی از این قبیل است.

ویروس RUGJ را حذف کرده و فایل های آلوده را بازیابی کنید

درک این نکته مهم است که با شروع فرایند حذف، خطر از دست دادن فایل های شما را تهدید می کند، زیرا تضمینی برای بازیابی فایل های آلوده بعد از حذف وجود ندارد. زمان تلاش برای خذف این ویروس یا تلاش برای بازیابی فایل های رمزگذاری شده ممکن است فایل های آلوده مورد نر برای همیشه از دسترس خارج شوند.

البته هیچ تضمینی برای از دست رفتن فایل ها در طول این فرایند وجود ندارد. پس توصیه می شود قبل از ادامه دستورالعمل های حذف ویروس، یکی فایل پشتیبانی از درایو های رمزگذاری شده ایجاد کنید.

این راهنمای حذف ویروس ممکن است به دلیل تعداد مراحل و برنامه های متعددی که استفاده می شود، بسیار زیاد به نظر برسد. ما در این پست دستورالعمل های ممکن برای حذف این ویروس را برای شما کاربران عزیر به اشتراک گذاشتیم.

فقط لطفا تمام مراحل را به ترتیب انجام دهید. در هر کدام از مراحل هم اگر مشکلی داشتید می توانید آن را با ما در میان بگذارید.

مرحله اول: رایانه خود را در حالت ایمن با شبکه راه اندازی کنید

در این مرحل، رایانه شما در حالت Safe Mode با شبکه راه اندازی می شود تا از دانلود درایو ها و سرویس های مخبر RUGJ در زمان راه اندازی ویندوز جلوگیری شود. دلیل استفاده از Safe Mode این می باشد که ویندوز را در حالت اولیه با استفاده از مجموعه محدودی از فایل ها و درایو ها راه اندازی می کند.

قبل از اینکه وارد حالت Safe Mode شوید، باید Windows Recovery Environment (winRE) را وارد کنید. برای این کار مراحل زیرا را با دقت فرا بگیرید.

۱.کلید ترکیبی ویندوز + I را روی کیبورد فشار دهید تا تنظیمات بازشود. اگر این کلید دارد نکرد، دکمه استارت را انتخاب کرده و وارد تنظیمات شوید.

آموزش حذف ویروس RUGJ

۲.زمانی که پنجره تنظیمات ویندوز باز می شود، گزینه Update & Security را انتخاب کرده و سپس روی Recovery کلیک کنید.

آموزش حذف ویروس RUGJ

۳.در قسمت Advanced startup، گزینه ریستارت را انتخاب کنید.

آموزش حذف ویروس RUGJ

حالا در قسمت Windows Recovery Environment هستید، و مراحل زیر را طی کنید تا وارد حالت ایمن بشوید:

۱.در صفحه پیشرو گزینه، Troubleshoot را انتخاب کنید.

آموزش حذف ویروس RUGJ

۲.در صفحه Troubleshoot، روی دکمه Advanced Options کلیک کنید.

آموزش حذف ویروس RUGJ

۳.در صفحه Advanced Options، روی گزینه Startup Settings کلیک کنید. در ویندوز ۸، این گزینه به جای آن با عنوان Windows Startup Settings نامگذاری شده است.

آموزش حذف ویروس RUGJ

۴.در صفحه Startup Settings، روی Restart کلیک کنید.

آموزش حذف ویروس RUGJ

۵.پس از راه اندازی دستگاه، لیستی از گزیه ها را مشاهده خواهید کرد. گزینه ۵ را از لیست انتخاب کنید یا کلید F5 را روی کیبورد فشار دهید تا وارد حالت Safe Mode با شبکه بشوید.

آموزش حذف ویروس RUGJ

۶.در حالی که رایانه شما در حالت Safe Mode with Networking کار می کند، باید یک اسکن را با Malwarebytes دانلود، نصب و اجرا کنیم.

مرحله دوم: از نرم افزار Malwarebytes Free برای حذف ویروس RUGJ استفاده کنید

در حالی که رایانه در حالت Safe Mode با شبکه است، ما یک اسکن سیستم را با نرم افزار Malwarebytes بعد از دانلود و نصب و اجرا، انجام می دهیم.

Malwarebytes یکی از محبوب ترین و پرکاربرد ترین نرم افزار های ضد ویروس برای ویندوز است و دلایل خوبی هم برای این برتری دارد. این نرم افزار می تواند بسیاری از ویروس ها را که سایر نرم افزار ها قادر به از بین بردن آن نیستند، بدون هیچ هزینه از بین ببرد.

نرم افزار Malwarebytes را دانلود کنید.

شما می توانید برای دانلود Malwarebytes روی تصویر زیر کلیک کنید.

آموزش حذف ویروس RUGJ

زمانی که دانلود Malwarebytes به پایان رسید، روی فایل MBSetup کلیک کنید تا Malwarebytes بر روی رایانه شما نصب شود. در بیشتر مواقع فایل های دانلود در پوشه دانلود ذخیره می شوند.

آموزش حذف ویروس RUGJ

ممکن است یک پاپ آپ کنترل حساب کاربری برای شما نمایش داده شود که از شما می خواهد به Malwarebytes اجازه دهید تا تغییراتی در دستگاه شما ایجاد کند. اگر این اتفاق افتاد، برای ادامه نصب Malwarebytes باید روی بله کلیک کنید.

آموزش حذف ویروس RUGJ

۳.برای نصب Malwarebytes، فایل setup آن را دانلود و نصب خواهید کرد.

نصب کننده setupابتدا از شما می پرسد که این برنامه را روی چه نوع دستگاهی نصب می کنید، روی رایانه شخصی یا رایانه کاری کلیک کنید.

آموزش حذف ویروس RUGJ

در صفحه بعدی، روی نصب کلیک کنید تا Malwarebytes روی رایانه شما نصب شود.

آموزش حذف ویروس RUGJ

زمانی که نصب Malwarebytes تمام می شود، صفحه خوش آمد گویی باز می شود. و شما باید روی دکمه Get started کلیک کنید.

Use Malwarebytes Free را انتخاب کنید.

پس از نصب Malwarebytes، از شما خواسته می شود که بین نسخه رایگان و پرمیوم یکی را انتخاب کنید. نسخه پریمیوم Malwarebytes شامل ابزار های پیشگیرانه مثل اسکن سریع و محافظت از نفوذ ویروس است، با این حال، ما از نسخه رایگان برای تمیز کردن رایانه خود استفاده خواهیم کرد. و روی Use Malwarebytes Free کلیک می کنیم.

آموزش حذف ویروس RUGJ

روی اسکن کلیک کنید.

برای اسکن رایانه خود با Malwarebytes، روی دکمه اسکن کلیک کنید. Malwarebytes به طور خودکار پایگاه داده خود را آپدیت کرده و شروع به اسکن رایانه شما برای پیدا کردن ویروس می کند.

آموزش حذف ویروس RUGJ

در این مرحله باید صبر کنید تا اسکن Malwarebytes به پایان برسدم.

Malwarebytes رایانه شما را برای ویروس RUGJ و سایر برنامه های مخرب اسکن می کند. این فرایند ممکن است چند دقیقه طول بکشد، بنابراین پیشنهاد می کنیم کار دیگری انجام دهید و به صورت دوره ای وضعیت اسکن را بررسی کنید تا ببینید چه زمانی تمام شده است.

آموزش حذف ویروس RUGJ

روی Quarantine کلیک کنید.

زمانی که اسکن کامل شد، صفحه ای نمایش داده می شود که آلودگی های ویروس را که Malwarebytes شناسایی کرده است را نشان می دهد. برای حذف فایل های مخرب RUGJ که Malwarebytes پیدا کرده است، روی گزینه Quarantine کلیک کنید.

آموزش حذف ویروس RUGJ

رایانه خود را ریستارت کنید.

Malwarebytes اکنون ویروس باج افزار RUGJ و سایر برنامه های مخربی را که پیدا کرده است حذف می کند. برای تکمیل فرایند حذف ویروس، Malwarebytes از شما می خواهد رایانه خود را ریستارت کنید.

آموزش حذف ویروس RUGJ
پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

زمانی که فرایند حذف ویروس کامل شد، رایانه خود بقاید در حالت عادی شروع به کار کند و به بقیه دستور العمل ها ادامه دهید. توصیه می کنیم زمانی که در حال عادی قرار گرفتید، اسکن دیگری را با Malwarebytes اجرا کنید تا مطمئن شوید که همه فایل های مخرب حذف شده اند.

مرحله سوم: راینه خود را با HitmanPro اسکن و پاکسازی کنید

در مرحله سوم، در حالی که رایانه در حال عادی است، ما یک اسکن با HitmanPro برای حذف ویروس RUGJ و سایر برنامه های مخبر انجام می دهیم.

HitmanPro یک اسکنر نظر دوم است که رویکرد مبتنی بر ابر منحصر به فرد برای اسکن ویروس دارد. HitmanPro رفتار فایل های فعال و همچنین فایل ها را در مکان هایی که ویروس مععمولا برای فعالت های مشکوک در آنها وجود داشته، اسکن می کند. اگر فایل مشکوکی پیدا کند که قبلا شناخته نشده است،HitmanPro آن را به سرور های خود می فرستد تا توسط دو تا از بهترین موتور های آنتی ویروس امروزی اسکن شود، یعنی Bitdefender و Kaspersky اسکن شود.

اگر چه HitmanPro یک نرم افزار اشتراکی است و برای ۱ سال روی ۱ رایانه شخصی ۲۴.۹۵ دلار هزینه دارد، ولی دیگر هیچ محدودیتی در اسکن وجود ندارد. این محدودیت تنها زمانی ایجاد می شود که نیاز به حذف یا قرنطینه ویروس شناسایی شده توسط HitmanPro روی سیستم وجود داشته باشد و تا آن زمان، می توانید تست یک باره ۳۰ روزه را برای فعال کردن پاکسازی فعال کنید.

HitmanPro را دانلود کنید.

با کلیک بر روی تصویر زیر می توانید این کار را بکنید.

آموزش حذف ویروس RUGJ

HitmanPro را نصب کنید.

پس از پایان دانلود، روی HitmanPro.exe برای نسخه های ۳۲ بیتی و یا HitmanPro_x64.exe برای نسخه های ۶۴ بیتی کلیک کنید تا این برنامه بر روی رایانه شما نصب شود. در بیشتر موارد، فایل های دانلود شده در پوشه دانلود ذخیره می شود.

آموزش حذف ویروس RUGJ

ممکن است یک پاپ آپ کنترل حساب کاربری برای شما نمایش داده شود که از شما می پرسد آیا می خواهید به HitmanPro اجازه دهید تا تغییراتی در دستگاه شما ایجاد کند. اگر این اتفاق افتاد. برای ادامه نصب باید بر روی بله کلیک کنید.

آموزش حذف ویروس RUGJ

دستورات روی صفحه را مطالعه کنید.

زمانی که HitmanPro شروع به کار کرد با صفحه شروع مطابق شکل زیر مواجه می شوید. برای انجام اسکن سیستم، روی دکمه Next کلیک کنید.

آموزش حذف ویروس RUGJ
آموزش حذف ویروس RUGJ

منتظر بمانید تا اسکن HitmanPro تمام شود.

HitmanPro اکنون شروع به اسکن رایانه شما برای یافتن ویروس RUGJ و سایر برنامه های مخرب می کند. این فرایند چند دقیقه طول خواهد کشید.

آموزش حذف ویروس RUGJ

روی Next کلیک کنید.

زمانی که HitmanPro اسکن را به پایان رساند لیستی از تمام ویروس هایی که پیدا کرده را نمایش می دهد. برای حذف ویروس RUGJ و سایر برنامه های مخرب، روی دکمه Next کلیک کنید.

آموزش حذف ویروس RUGJ

روی Activate free license کلیک کنید.

برای شروع آزمایشی رایگان ۳۰ روزه و حذف ویروس RUGJ و سایر فایل های مخرب از رایانه، روی دکمه Activate free license کلیک کنید.

آموزش حذف ویروس RUGJ
آموزش حذف ویروس RUGJ

پس از تکمیل فرایند، می توانید HitmanPro را ببینید و با بقیه دستورالعمل ها ادامه دهید.

مرحله ۴: برنامه های ویروسی را با Emsisoft Emergency Kit دوباره اسکن کنید.

در این مرحله، رایانه خود را با Emsisoft Emergency Kit اسکن می کنیم تا فایل های باقی مانده را از ویروس RUGJ و سایر برنامه های مخرب حذف کنیم.

در حالی که اسکن های Malwarebytes و HitmanPro بیش از اندازه کافی هستند، ما Emsisoft Emergency Kit را به کاربرانی که هنوز مشکلات مربوط به ویروس را دارند با تنها می خواهند مطمئن شوند رایانه شان ۱۰۰ درصد تمیز است، توصیه می کنیم.

Emsisoft Emergency Kit را دانلود کنید

شما می توناید Emsisoft Emergency Kit را با کلیک بر روی لوگو زیر دانلود کنید.

Emsisoft Emergency Kit را نصب کنید.

روی فایل راه اندازی Emsisoft Emergency Kit دوباره کلیک کنید تا فرایند نصب شروع شود، سپس بر روی دکمه نصب کلیک کنید.

آموزش حذف ویروس RUGJ

Emsisoft Emergency Kit را راه اندازی کنید.

در دسکتاپ شما پوشه EEK (C:\EEK) باز شد. برای راه اندازی این برنامه باید روی فایل Start Emsisoft Emergency Kit کلیک کنید تا این برنامه باز شود.

آموزش حذف ویروس RUGJ

ممکن است یک گفتگوی کنترل حساب کاربری برای شما نمایش داده شود که از شما می پرسد آیا می خواهید این فایل را اجرا کنید. اگر این اتفای افتاد، برای ادامه نصب باید روی بله کلیک کنید.

آموزش حذف ویروس RUGJ

بر روی Malware Scan کلیک کنید.

Emsisoft Emergency Kit شروع به کار می کند و از شما اجازه می خواهد تا خود را آپدیت بکند. پس از تکمیل فرایند آپدیت، روی اسکن کلیک کنید تا اسکن ویروس ها شروع شود.

آموزش حذف ویروس RUGJ

Emsisoft Emergency Kit اکنون رایانه شما را برای یافتن ویروس جستجو می کند.

آموزش حذف ویروس RUGJ

روی Quarantine selected کلیک کنید.

زمانی که اسکن به پایان رسید، با صفحه ای نمایش داده می شود که گزارش می دهد کدام فایل های مخبر در رایانه شما شناسایی شده است. برای حذف ویروس RUGJ روی Quarantine selected کلیک کنید.

آموزش حذف ویروس RUGJ

زمانی که فرایند حذف بدافزار به طور کامل به پایان رسید، Emsisoft Emergency Kit ممکن است نیاز به ریستارت رایانه شما داشته باشد. برای ریستارت رایانه شما باید روی گزینه Restart کلیک کنید.

پس از اتمام فرایند می تواند Emsisoft را بسته و با بقیه دستورالعمل ها را ادامه دهید.

مرحله ۵: فایل های رمزگذاری شده توسط ویروس RUGJ را بازیابی کنید

متاسفانه در بیشتر موارد، بازیابی فایل های رمزگذاری شده توسط این ویروس امکان پذیر نیست، زیرا کلید خصوصی که برای باز کردن قفط فایل های رمزگذاری شده مورد نیاز است، تنها از طریق مجرمان قابل دسترس است. با این حال، ما دو راه حل برای بازیابی فایل ها را شرح دادیم.

ابتدا مطمئن شوید که ویروس را از سیستم خود حذف کرده اید، در غیر این صورت مکررا سیستم شما را قفل می کند یا فایل های را رمزگذاری می کند.

Emsisoft Decryptor برای بازیابی فایل ها استفاده کنید.

اگر فایل های شما با یک کلیک آفلاین رمزگذاری شده اند، می توانید با استفاده از Emsisoft Decryptor آن ها را بازیابی کنید. برای بازیابی فایل های خود با استفاده از Emsisoft Decryptor مراحل زیر را دنبال کنید.

Emsisoft Decryptor for STOP Djvu را دانلود کنید

می توانید Emsisoft Decryptor for STOP Djvu را با کلیک بر روی لینک زیر دانلود کنید.

Emsisoft Decryptor for STOP Djvu را اجرا کنید.

زمانی که دانلود رمزگشای Emsisoft Decryptor for STOP Djvu به پایان رسید، روی decrypt_STOPDjvu.exe کلیک کنید تا این برنامه بر روی رایانه شما اجرا شود. در بیشتر موارد، فایل های دانلود شده در پوشه دانلود ذخیره می شود.

آموزش حذف ویروس RUGJ

ممکن است یک پاپ آپ کنترل حساب کاربری برای شما نمایش داده شود که از شما می پرسد آیا می خواهید به Emsisoft اجازه دهید تا تغییراتی در دستگاه شما ایجاد کند. اگر این اتفاق افتاد، برای ادامه نصب باید روی بله کلیک کنید.

دستورات روی صفحه را دنبال کنید.

زمانی که Emsisoft Decryptor for STOP Djvu شروع به کار می کند، باید با شرایط موافقیت کنید و سلب مسئولیت را بپذیرید.

آموزش حذف ویروس RUGJ

روی Decrypt کلیک کنید.

برای شروع فرایند رمزگشایی، رمزگشا به شما اطلاع خواهد داد. اگر به گزارش برای سوابق شخصی خود نیاز دارید، می توانید با کلیک بر روی دکمه ذخیره گزارش آن را ذخیره کنید. اگر سیستم شما از طریق ویروس ریموت دسکتاپ (کنترل از راه دور) به خطر افتاده است، توصیه می شود همه رمز های عبور را تغییر دهید و حساب های کاربری خود را بررسی کنید.

آموزش حذف ویروس RUGJ

اگر رمزگشای Emsisoft Decryptor for STOP Djvu نمی تواند اسناد شما را رمزگشایی کند و قصد پرداخت باج را ندارید، توصیه می شود از درایو های رمزگذاری شده پشتیبان تهیه کنید تا احتمالا در آینده آن ها را رمزگشایی کنید.

راه دوم: رمزگشایی ویروس RUGJ را جستجو کنید.

جامعه امنیت سایبری به صورت مداوم برای ایجاد ابزار هایی برای رمزگشایی این ویروس کار می کند، بنابراین شعی کنید سایت های زیر را به صورت مداوم بررسی کنید.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر