آموزش مخفی کردن چت تلگرام

مخفی کردن یا همان آرشیو کردن چت تلگرام

همانطور که در پست های مربوط به این پیام رسان هم گفتیم تلگرام یکی از تاپ ترین پیام رسان های حال حاضر جهان است که طبق آخرین آمار ها ۴۰۰ میلیون کاربر فعال، روزانه بیش از ۱ میلیارد پیام رد و بدل می شود. پیش بینی خبر می دهند که تا سال ۲۰۲۲ تعداد کنونی ۴۰۰ میلیون کاربر فعال تلگرام به ۱ میلیارد می رسد.

این پیام رسان کماکان که کاربرانش در حال افزایش است قابلیت ها و امکانات جدیدی را هم اضافه کرده است و بیشترقابلیت های موجود از قبل را هم بهبود بخشیده است.

یکی از این قابلیت ها که در این میان افزوده شده است مخفی کردن چت تلگرام یا همان قابلیت آرشیو کردن است.

قابلیت آرشیو به شما کمک می کند تا در زمانی که نمی خواهید کسی به غیر از خودتان به چت ها و کانال هایتان دسترسی داشته باشند، این چت ها را از جلو چشم آن ها مخفی کنید. و هر زمان که خودتان خواستید آن ها را از حالت مخفی دربیاورید.

مخفی کردن چت تلگرام

استفاده از این قابلیت بسیار راحت و آسان است، البته به خاطر اینکه استفاده از این قابلیت برایتان راحت باشد. اول از همه لازمه که به آخرین نسخه تلگرام دسترسی داشته باشید.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

بعد از آن در تلگرام را باز می کنید و صفحه اصلی تلگرام که کانال های و چت هایتان در آن هستند. روی هر کانال یا چت و گروهی که می خواهید آن را مخفی کنید، کلیک کرده و انگشتتان را به سمت چپ می کشید.

هم زمان که شما انگشتتان را به سمت چپ می کشید یک نوشته در سمت راست با عنوان آرشیو نشان داده می شود که مربوط به قابلیت مخفی کردن چت می شود و به شما اطمینان می دهد که این عمل را به درستی انجام می دهید.

بعد از اینکه شما انگشتتان را به سمت چپ کشیدید چت، کانال یا گروهی که انتخاب کردید از میان کانال ها و گروهای شما مخفی می شود.

بعد از آن برای دسترسی به این چت یا کانالی که مخفی کردید باید انگشت خود را روی صفحه نگه داشته و سپس به طرف پایین بکشید. در این صورت یک گزینه باکس مانندی با عنوان چت های آرشیو شده یا همان Archived chat در بالا همه چت ها و کانال ها ظاهر می شود که مربوط به چت ها و کانال هایی می شود که شما آن ها را مخفی کرده اید.

بعد از این که Archived chat ظاهر شد شما با کلیک بر روی آن به قسمت کانال های آرشیو شده منتقل می شوید. و می توانید از آن ها استفاده کنید.

در صورت که شما در یک بازه زمانی به این قابلیت نیاز داشید و دیگر نمی خواهید چت هایتان مخفی باشند کافیه روی هر چت در بخش Archived chat که می خواهید از حالت مخفی دربیاورید کلیک کرده و به سمت چپ بکشید.

در صورتی که در هر یک از مراحل این آموزش به مشکل برخوردید می توانید در پایین همین پست در قسمت کامنت در میان بگذارید تا در صورت توان به یاری شما در حل مشکل به وجود آمده بیاییم. امیدوارم که این آموزش برایتان مفید بوده باشد.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع cimpoo

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر