آموزش گذاشتن استوری در واتساپ

گذاشتن استوری در واتساپ

واتساپ یکی از پیام رسان های پرطرفدار و محبوب در جهان است که از در سال ۲۰۰۹ به رهبری یان کوم تاسیس شد.

این پیام رسان حدود چهار سال است که رایگان شده است و قبل از ژانویه ۲۰۱۶ باید بعد از یک سال استفاده رایگان برای هر یک سال استفاده باید ۰.۹۹ دلار آمریکا پرداخته می شد.

در ۱۸ فروردین سال ۹۵ بود که مدیر عامل واتساپ اعلام کرد که تمامی پیام ها و تماس های این پیام رسان رمزنگاری می شوند. برای کسانی که از معنی کلمه رمز نگاری آشنا نیستند لازمه بدانند که این اقدام مربوط به امنیت می شود یعنی چی ؟ یعنی هر پیامی که شما ارسال می کنید بصورت رمز نگارش می شود و در زمان رسیدن به مقصد از حالت رمز خارج می شود. این رمز نگاری به منظور امنیت بیشتر پیام ها انجام می شود تا هر مهاجمی یا هکر نتواند به پیام های شما دسترسی داشته باشد.

شمار کاربران واتساپ در ۲۰۱۳ به ۳۰۰ میلیون رسید که هر یک حداقل ماهی یک بار آنلاین می شدند. این تعداد در ۱۲ ژانویه ۲۰۱۴ اعلام شد که ۴۳۰ میلیون کاربر شده و هر کدام حداقل در ماه یک بار آنلاین می شوند و روزانه ۵۴ میلیارد پیامک منتقل می کنند این آمار رکورد حجم انتقال پیام در جهان را شکست.

بعد از دو سال در اوایل فوریه ۲۰۱۶ اعلام شد که شمار کاربران این شبکه اجتماعی از مرز یک میلیارد نفر عبور کرده است. در جدیدترین خبر از شمار کاربران این پیام رسان شرکت فیس بوک ۲ میلیارد نفر را اعلام نموده است.

واتساپ در طول این پیشرفت کاربران یکجا ننشسته بود و آپدیت های زیادی را ارائه می داد و در این آپدیت های قابلیت های بیشتر و بهتری را به خود اضافه می کرد. مخصوصا بعد از اینکه این پیام رسان به شرکت فیس بوک واگذار شد جا برای رشد بیشتر شد این پیام رسان در آپدیت های اخیر خود قابلیت گذاشتن استوری را به قابلیت های خود اضافه کرد. قابلیت استوری قبل از این پیام رسان در اینستاگرام هم وجود داشت و بیشتر ما با آن آشنا هستیم.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

ما هم تو این پست قصد داریم آموزش گذاشتن استوری در واتساپ را به شما عزیزان آموزش دهیم. با وجود اینکه استفاده از این قابلیت بسیار راحت است ولی خیل عظیمی از کاربران از این امکان خبر ندارند. ما هم امروز می خواهیم آن دسته از افراد را آگاه سازیم.

گذاشتن استوری در واتساپ

برای استوری گذاشن در واتساپ کافیه بعد از ورود به صفحه اصلی برنامه، گزینه اول که با شکل دوربین نشان داده می شود و یا گزینه سوم STATUS را انتخاب کرده و روی گزینه اول که با عکس پروفایل شما و علامت + در کنار آن نشان داده می شود کلیک کرده و عکس یا فیلمی را که می خواهید استوری کنید را با کلیک بر روی وسط صفحه و کشیدن به بالا از میان عکس ها و فیلم های خود انتخاب کنید.

بعد از انتخاب عکس یا فیلم شما می توانید روی عنوان و یا متنی را که می خواهید در کنار آن باشد را با گزینه دوم کنار با T در گوشه بالا سمت راست نشان داده می شود را انتخاب کرده و نوشته دلخواه خود را می نویسید.

به غیر از این شما می توانید با انتخاب گزینه سوم از گوشه بالا سمت راست که با شکلک نشان داده می شود به استوری خودتان ایموجی ها یا همان شکلک های مختلف را برای زیبایی بخشیدن به آن اضافه کنید.

و بعد از پایان گزینه ارسال در گوشه پایین سمت راست را انتخاب می کنید تا استوری شما ارسال شود. امیدوارم که این آموزش برای شما مفید واقع شده باشد.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع cimpoo

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر