آیفون ۱۲ پرو با اسکنر LIDAR چگونه خواهد بود ?

مدتی است که درباره آن صحبت شده است و ظاهرا شایعات منتشر شده این روز ها، آیفون دارای اسکنر LIDAR با ویژگی های واقعیت افزوده پشرفته خواهد بود، اما در همه مدل های این سری وجود نخواهد داشت. در اینجا نحوه عملکرد آن و انجام کارهایی که به شما امکان می دهد آورده شده است.

فناوری ای که اپل تصمیم گرفته است از آن استفاده کند VCSEL (لیزر های سطح عمق حفره) نامیده می شود. این یک تحول است که در سال ۲۰۱۷ با آیفون ایکس رونمایی شد و در دوربین به اصطلاح TrueDepth اجرا می شود. این قابلیت باعث می شود ویژگی های انیموجی، فیس آیدی و حالت پرتره بهتر کار کنندم. این یک اسکنر جدید است که در آیپد پرو جدید هم یافت می شود و واقعیت افزوده را دقیق تر و قابل اطمینان تر می کند.

این مانند این عمل می کند که: یک جز خاص پرتو های نامرئی لیزر را منتشر می کند که سطح را گزاف می کند و توسط یک مولفه دیگر برداشت می شود. بر اساس تاخیر در بازگشت آنها (“زمان پرواز”) می توان شکل اشیا و محیط اطراف را ساخت.

مانند نوعی اسکنر سه بعدی جیبی است که به شما امکان می دهد اشیا سع بعدی را با دقت بیشتری در محیط قرار دهید، تجربه های واقعیت افزوده غوطه ور تر ایجاد کنید و در نهایت عکس های بهتری بگیرید، با یک اثر معتبر تر بوکه. به طور خلاصه، چیزی بسیار شبیه به پروژه تانگو گوگل است، اما بسیار کار آمد تر است.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

به نظر می رسد باورنکردنی است، اما پروژه تانگو، گوشی هوشمند علمی تخیلی گوگل که قابلیت نقشه برداری دقیق از محیط های داخلی و خارجی را دارد، مبتنی بر فناوری اپل است.

اسکنر LIDAR در آیفون : مدل های پشتیبانی شده

متاسفانه و همانطور که قبلا نیز گفته شده، اسکنر LidAR منحصر به فرد فقط در مدل های برتر خواهد بود. با آیفون ۱۲ پرو و پرو مکس همراه خواهد بود. این با مراجعه به کد “d5x” آشکار می شود. (با کد “d4x” اپل به سری آیفون ۱۱ اشاره داشت. بنابراین “d5x” هم مطمئنا به نسل بعدی آن اشاره دارد) که این روز ها در نسخه اولیه iOS 14 پیدا شده است. طراحی کلی باید تقریبا شبیه به آنچه در بالا مشاهده می کنید، باشد.

 

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع ConceptsiPhone

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر