اجرای بازی پیکو‌پنگ در رزبری پای توسط Gurgle Apps

اجرای بازی پیکو‌پنگ در رزبری پای توسط Gurgle Apps

تیم Gurgle Apps مانند همیشه در ارائه خلاقیت های جذاب و خاص در بخش میکرو الکترونیک برترین هستند و حالا با رزبری پای یک اتفاق جالب و خاص را از خود به نمایش گذاشته اند و شاهد اجرای بازی در رزبری پای و Pimoroni Tiny RP2040 هستیم.

ترکیب رزبری پای پیکو و Pimoroni Tiny RP2040 باعث شده تا چنین دستاوردی به وجود بیاید، میکرو کنترلر Pimoroni Tiny RP2040 یکی از پایه های اساسی برای اجرایی کردن این پروژه بود که با تطبیق این میکرو کنترلر با رزبری پای پیکو اتفاق افتاد.

این وسیله به کمک چند دکمه و کنترل و صفحه نمایش اولد درون یک جعبه کوچک ساخته شده است، قطعاتی که در ساخت این وسیله مورد استفاده قرار گرفته بسیار عجیب و جالب است. دو پتانسیومتر، یک مقاومت و یک نمایشگر OLED SSD1306 به همراه رزبری پای پیکو این وسیله را خلق کرده اند.

اجرای بازی پیکو‌پنگ در رزبری پای یک خلاقیت بسیار بالا محسوب می شود، شاید اجرای برنامه سه بعدی و خطی در رزبری پای یک قدم برای اجرایی کردن برخی از پروژه ها در آینده باشد. قطعا شرکت های توسعه دهنده روی این گزینه تاکید بسیار زیادی خواهند داشت.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

یک بلندگو کوچک نیز به عنوان component در این ترکیب مورد استفاده قرار گرفته است که نیاز خاصی برای اجرای این پروژه ندارد و فقط به عنوان یک وسیله کاربردی و اجرایی کردن خروجی نهایی و به دست آوردن عملکرد بسیار مثبت از سوی توسعه دهندگان محسوب می شود.

اجرای بازی پیکو‌پنگ در رزبری پای پیکو

تیم Gurgle Apps با کمک یکی از خانواده های آمریکایی و تغییرات جزئی در نوع ساختار این وسیله جالب را خلق کرده اند، این پروژه نشان دهنده این است که رزبری پای قابلیت توسعه دارد و با استفاده از میکروکنترلر های مورد نظر می توان به این بخش دسترسی داشت.

خود رزبری پای علام کرده برخی از فایل ها را در اختیار توسعه دهندگان قرار خواهد داد تا آنها بتواند تغییرات مورد نظر و همچنین دلخواه خود را روی این محصول راه اندازی کنند و قطعا شاهد خلاقیت های جذاب و بسیار کاربردی از سوی توسعه دهندگان خواهیم بود.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع https://www.tomshardware.com/news/raspberry-pi-pico-pong-tiny-2040

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر