بر اساس اجلاس آنلاین ۶G، فناوری ۶G برای ۲۰۳۰ آماده می شود

در حالی که صنعت فناوری در تلاش است تا ۵G را سرعت بخشد، در حال حاضر بحث های گسترده ای در مورد، ۶G وجود دارد. تولید کننده چینی، ZTE اخیرا در دومین اجلاس ۶G برای بحث در مورد ایده های طراحی تحقیقاتی ۶G و پیشرفت کار ۶G شرکت کرده است.

با توجه به اپیدمی جهانی، این اجلاس بصورت آنلاین برگزار شد. کارشناسان آژانس های دولتی، اپراتور ها، تولیدکنندگان تجهیزات، موسسات تحقیقاتی، دانشگاه ها و سازمان های صنعتی از طریق ویدیوی آنلاین در این اجلاس شرکت کردند.

دکتر فنگ مین، متخصص فناوری ارتباط بی سیم نسل بعدی ZTE، سخنرانی با عنوان “چالش های درون زا و نوآوری در خدمات ۶G” انجام داد. فنگ مین، معتقد است که تجاری سازی شبکه ۶G ددر سال ۲۰۳۰ آغاز خواهد شد.

۶G دنیا های فیزیکی و دیجیتال را ادغام می کند و خدمات جدید در این دوره شاخص های عملکرد شبکه (KPI) خواستار تر را در شبکه های ۶G قرار می دهند. KPI مانند نرخ داده اوج ۱Tbps، نرخ داده کاربر ۲۰ گیگابایت بر ثانیه و ظرفیت سرویس ۱۰۰Gbps/m3

نه تنها شاخص های عملکرد مورد نیاز شبکه های ۵G بلکه اهداف مورد نیاز برای تکامل بلند مدت شبکه های ۵G تا ۶G هستند. چگونگی طراحی ساختار شبکه ۶G و قادز ساختن فناوری که مطابق با الزامات شاخص های عملکرد ۶G و تائید امکان سنجی فنی آن از طریق آزمایشات باشد، دقیقا رسالت و وظیفه تیم تحقیقاتی ۶G شرکت ZTE است.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

اجلاس آنلاین 6G

جبهه  جداگانه ۶G شرکت ZTE در اجلاس آنلاین ۶G

تیم تحقیقاتی ۶G ZTE معتقد است که رادیو هوشمند، پوشش هوشمند و تکامل هوشمند ویژگی های اصلی ساختار شبکه ۶G خواهد بود. اتصال سه بعدی، هوشمند MIMO، توپولوژی در صورت تقاضا، هوش مصنوعی بر حسب تقاضا و ارتباط تصویری جدید اصلی ترین عامل های شبکه های ۶G هستند.

برای این منظور، ZTE پنج نمونه معمولی از فناوری ها نوآورانه و سناریو های کاربری آنها را در اجلاس ۶G از جمله دسترسی به اشتراک چندکاربره (eMUSA)، آرایه آنتن سطح بازتابنده هوشمند (IRS-MIMO) و معماری بی سیم مبتنی بر ساختار خدمات به اشتراک گذاشت.

طبق گفته های ZTE، سال های ۲۰۲۰ – ۲۰۳۰ پنجره تحقیقاتی برای شبکه ۶G خواهدبود. این شرکت می گویدکه ما بر روی انباشت فناوری اتصال به شبکه تجاری ۳G، ۴G و ۵G در مقیاس بزرگ ساخته شد و با منابع جهانی نوآوری تحقیقاتی صنعت ۶G و دانشگاه برای کمک به فناوری های نوآورانه بیشتر و قویتر در تکامل بلند مدت ۵G تا ۶G  همکاری خواهد کرد.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع gizchina

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر