گزارش: احتمال قطع همکاری اپل و BOE برای سفارش پنل OLED آیفون ۱۴

سازنده نمایشگر چینی گوشی های هوشمند BOE به احتمال زیاد با اپل به یک بن بست بزرگ برخورد کرده است. این برند برای تامین پنل نمایشگر آیفون ۱۴ با اپل یک قرارداد منعقد کرد و بر اساس گزارش نشریه The Elec، احتمالا اپل این قرارداد را قبول نخواهد کرد. طبق گفته این نشریه کره‌ای، احتمال قطع همکاری اپل و BOE وجود دارد.

طبق گفته ها احتمالا BOE حدود ۳۰ میلیون صفحه نمایش اولد را از دست خواهد داد. این پنل ها برای آیفون سری ۱۴ در نظر گرفته شده بود. یکی از دلایل مهم این اتفاق، عدم اعتماد اپل به برند چینی BOE است. این برند سال گذشته برای تولید نمایشگر های آیفون ۱۳، مدار پنل های اولد آیفون ۱۳ را تغییر داد تا نرخ بازدهی را افزایش دهد و در نتیجه اپل خواستار توقف تولید پنل ها شد.

تولید پنل های اولد آیفون ۱۳ توسط BOE از فوریه متوقف شده است و بر اساس گزارش The Elec، سازنده نمایشگر های چینی، یک مدیر و چند کارمند را به دفتر مرکزی اپل فرستاده است تا تغییرات ایجاد شده در تولید پنل ها را توضیح دهند. همچنین برند چینی BOE از اپل درخواست کرده است تا تولید پنل های آیفون ۱۴ را به این شرکت واگذار کند.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید
گزارش: احتمال قطع همکاری اپل و BOE برای سفارش پنل OLED آیفون 14

ظاهرا اپل قصد دارد با تنوع بخشیدن به تامین کنندگان خود و داشتن موقعیت چانه زنی برای کاهش قیمت ها و عدم وابستگی به سامسونگ و ال جی دیسپلی، از تامین کنندگان متنوع و زیادی کمک بگیرد. از آنجایی که تولید پنل های اولد از ماه فوریه توسط BOE توقف شده است، احتمال اینکه باز هم با این برند چینی همکاری شود وجود دارد.

اپل برای وابسته نبودن به Samsung Display و LG Display مجبور خواهد شد با برند چینی BOE همکاری کند. طبق گفته ها، اپل در مرحله اول حدود ۳۰ میلیون پنل نمایشگر سفارش خواهد داد تا در صورت فروش بالای سری آیفون ۱۴، مرحله دوم و سوم این فرآیند را ادامه دهد.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع gsmarena

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر