اختلال ماهواره استارلینک با اخترشناسی در پرتاب ماهواره

اختلال ماهواره استارلینک با اخترشناسی در پرتاب ماهواره

شرکت اسپیس ایکس پروژه ماهواره های استارلینک خود را با ویژگی ایجاد اینترنت و پهنای باند قدرتمندی تولید کرد و از سال ۲۰۱۸ بر روی این پروژه انواع سرمایه گذاری های انسانی و مالی نیز انجام داد و قرار است برای تکمیل این عملیات حدود ۴۲۰ ماهواره به مدار زمین ارسال شود.

این شرکت در نظر دارد تا با کامل کردن عملیات خود اینترنت پرسرعت را به همراه پهنای باند قدرتمند برای کل کشور های دنیا ارسال کند که قطعا اتفاقات بسیار جذاب و فوق العاده ای در راه است و شاهد اتفاقات خوب در حوزه اینترنت و فناوری خواهیم بود.

اما سوال بزرگ و مهمی در این بین وجود دارد و آن ایجاد برخی از اختلالات توسط ماهواره استارلینک برای اخترشناسان و ستاره شناسان می باشد که در تشخیص ستاره ها و رصد آنها دچار مشکلاتی می شوند که محاسبات آنها را از بین می برد.

اختلال ماهواره استارلینک با اخترشناسی یک بحث پیچیده و سردرگم کننده می باشد و شایعات زیادی مبنی بر لغو عملیات استارلینک از سوی اسپیس ایکس می باشد و برخی از رسانه ها از سازگاری اسپیس ایکس با دانشمندان نجوم می باشد که واقعا ماجرای پیچیده ای می باشد.

اما طبق اعلام اسپیس ایکس برنامه هایی در دستور کار این شرکت قرار گرفته است که باعث می شود تا اختلالاتی برای دانشمندان و اخترشناسان به وجود نیاید و آنها بتوانند به تحقیقات و محاسبات خود مانند گذشته ادامه دهند و شاهد هیچ مشکلی نباشند.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

اختلال ماهواره استارلینک با اخترشناسی در پرتاب ماهواره

اختلال ماهواره استارلینک با اخترشناسی

در راه حل اسپیس ایکس خاموش کردن نور ها و حرکت های اضافی این ماهواره ها می باشد که کمک زیادی به حوزه نجوم خواهد کرد و دانشمندان می توانند بدون هیچ مزاحمتی به تحقیقات خود در حوزه نجوم و صنعت فضانوردی ادامه دهند.

همچنین شرکت اسپیس ایکس اعلام کرده است ماهواره های جدیدی که این شرکت به مدار زمین ارسال خواهد کرد از اشیاء و قطعاتی که نور خورشید را منعکس کنند دوری خواهد کرد و به جای آن از قطعات کدر بهره خواهد برد که باعث خواهد شد تا نور ماهواره ها با نور ستاره ها اشتباه گرفته نشود.

این تغییرات باعث خواهد شد تا شکل کلی ماهواره های استارلینک تغییر داد شوند و از شکل کلی جداگانه دیگری بهره مند خواهند بود و این شرکت توانایی این را خواهد داشت تا بتواند از ویژگی های بسیار منحصر به فردی برای استفاده از قابلیت های این ماهواره استفاده کند.

به زودی شاهد رونمایی از ماهواره های جدید استارلینک خواهیم بود و ایلان ماسک مدیرعامل اسپیس ایکس اعلام کرده است مراسم رونمایی از این ماهواره به صورت آنلاین خواهد بود و به زودی از کانال رسمی این شرکت در یوتیوب پخش خواهد شد.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع digitaltrends

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر