اتصال همزمان eSIM به ۲ اپراتور در اندروید ۱۳ فراهم خواهد شد

انتظار می‌رود گوگل در کنفرانس سالانه توسعه دهندگان که در ماه آینده برگزار خواهد شد، از مشخصات کلیدی و مهم اندروید ۱۳ پرده برداری کند. در حالی که برخی از ویژگی های مهم این سیستم عامل فاش شده است اما انتظار داریم گوگل در رویداد رسمی خود آنها را توضیح دهد. طبق آخرین گزارش ها، گوگل در حال فعالیت روی اتصال همزمان eSIM به ۲ اپراتور در اندروید ۱۳ است.

در حال حاضر سیم کارت الکترونیکی قابلیت این را دارد که فقط به یک اپراتور مستقل اتصال شود، اما گوگل با پیاده کردن یک روش جدید، قصد دارد در گوشی هایی که به اندروید ۱۳ دسترسی خواهند شد با استفاده از سیم کارت الکترونیکی به دو اپراتور مجزا متصل شوند.

فناوری مورد نظر تحت عنوان MEP شناخته شده است و گوگل در سال ۲۰۲۰ حق ثبت اختراع این فناوری را دریافت کرده بود که به نظر می‌رسد در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۲ و بر روی اندروید ۱۳ پیاده سازی کند. نحوه کارکرد این فناوری به گونه‌ای است که با ایجاد چند پروفایل (MEP) فعال اجازه اتصال همزمان به دو اپراتور را فراهم می‌کند.

به غیر از سیستم عامل اندروید ۱۳، به نظر می‌رسد این تکنولوژی بر روی سیستم عامل های مک او اس و IOS نیز پیاده سازی خواهد شد. طبق آخرین گزارش ها، قابلیت اتصال همزمان eSIM به ۲ اپراتور برای بار اول بر روی گوشی های گوگل پیکسل عرضه می شود.

اتصال همزمان eSIM به 2 اپراتور در اندروید 13 فراهم خواهد شد

گوگل به طور رسمی اعلام کرده است در حال آزمایش این فناوری است و احتمال اینکه گوگل مجوز استفاده از این فناوری را برای شرکت های دیگر بدهد وجود دارد. یکی از مزیت های بسیار جذاب و هیجان انگیز این تکنولوژی، حذف شدن جایگاه سیمکارت فیزیکی از گوشی های هوشمند خواهد بود.

این باعث خواهد شد تا شاهد افزایش اندازه باتری و استفاده از فناوری های دیگر در این بخش باشیم. مزایای بسیار زیادی در استفاده از سیم کارت الکترونیکی وجود دارد که در یک مقاله جداگانه به آنها خواهیم پرداخت.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع gizmochina

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر