ناسا هر دو فضانورد زن خود را به ماه میفرستد

ناسا هر دو فضانورد زن خود را به ماه میفرستد

ناسا در بیانیه ای اعلام کرده بود که دو فضانورد زن را برای کاوش و تحقیق به یکی از قمر های نزدیک به زمین خواهد فرستاد، این خبر آنقدر بازتاب داشت حتی رئیس جمهور آمریکا نیز درمورد این خبر صحبت هایی نیز کرده بود.

این خبر هفته گذشته اعلام شد و امروز نیز این دو فضانورد اعلام شدند و مقصد نهایی آنها به نظر ماه می باشد. فضانوردان کریستینا کوچ و جسیکا میر هستند که امروز در مراسمی که ناسا برگزار کرده بود معرفی شدند، این دو فضانورد اذعان داشتند به ماه سفر کنند و رویای سفر به آنرا دارند.

در گفت و گویی که خبرنگاران با این دو فضانوردان داشتند صحبت های جالب و متفاوتی نسبت به هم داشتند، و هر کدام از آرزو های خود گفتند و تصمیم رسیدن به آنها داشته اند. جسیکا میر در گفت و گو با خبرنگاران گفت:

جسیکا میر:

من از اولین عاشق فضانوردی بودم و دوست داشتم فضانورد بشم، به همین تصمیم و کارم هم دست یافتم. بعد از این آرزو دوست داشتم به ماه سفر کنم که انگار به حقیقت پیوسته است.

ناسا درمورد این ارسال کردن ها مقالات و بیانیه های زیادی ارائه داده است، مدیرعامل ناسا در گفت و گو با خبرنگاران در نشت خبری گفت: ما قصد داریم تا سال ۲۰۲۴ و طبق برنامه این دو فضانورد زن را به کره ماه بفرستیم و امیدواریم به این رویا تحقق بدهیم.

همچنین افزود، ما یک برنامه ریزی دقیقی انجام داده ایم و طبق آن جلو میرویم. این برنامه را با نام Artemis نامید و اشاره کرد که این برنامه سال ها زمان برده است تا به حقیقت بپیوندد.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

ناسا توسط این برنامه می تواند بودجه مورد نیاز را برای این ماموریت مهم فراهم کند و هم می تواند از طرفی تکنولوژی های موجود را برای فضاپیما فراهم کند و بتوانند با بهترین حالت ممکن و با بروز ترین تجهیزات بتوانند این ماموریت مهم را برای اولین بار در تاریخ را انجام دهند.

ناسا هر دو فضانورد زن خود را به ماه میفرستد

تاریخ سازی زنان ناسا

ناسا همیشه در تاریخ سازی اولین بوده و توانسته است با ثبت اتفاقات و ماموریت های غیر ممکن نشان دهد که یک مرجع مهم و فاقد اشتباه می باشد. از این رو نیز ناسا قصد دارد تا اولین زنان فضانور خود را به ماه بفرستد و این زنان اولین زنانی در تاریخ خواهند بود که به ماه سفر خواهند کرد.

فضانورد دیگر که نامش کریستینا کوچ می باشد در گفت و گو با خبرنگاران گفت: همیشه آرزو داشتم همیشه به فضا سفر کنم و برای این مقام و این پست بسیار زحمت کشیدم و الان هم خیلی خوشحال هستم چون قرار هست که به آرزوی خودم برسم و به کره ماه سفر کنم.

کوچ و مایر هر دو از سال ۲۰۱۳ در مراحل اولیه تا این مرحله با هم بوده اند و تقریبا دوستی مدت داری باهم داشته اند و این احتمال نیز وجود دارد که ناسا در انتخابش این دو نفر را به خاطر دوستی انتخاب کرده است. سرپرست ناسا، جیم بریدینشتین گفت: ما برای انتخاب این زن ها میان زن های دیگر امتحانات زیادی برگزار کردیم و این دو نفر واجد شرایط بوده اند.

باید منتظر بمانیم و ببینیم که ناسا بلاخره می تواند اولین زن های تاریخ را به ماه بفرستد یا نه، این سوالی است که از سال ها قبل در ذهن بیشتر مردم و کارشناسان قرار داشته است.

منبع cimpoo

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر