اسنپدراگون ۸۸۸ در فکر حمله به بازار ۵G چین

کوالکام اخیرا پردازنده پرچمدار اسنپدراگون ۸۸۸ را منتشر کرد. نام رمزی اینپردازنده “fafafa” است و تلاش آن برای حمله بازار اصلی چین بدیهی است. کوالکام حی مجبور شد نام این دستگاه را ۸۸۸ بگذارد زیرا این عدد در چین عدد خوشانشی است. در همین حال، گزارش هایی هم منی بر اینکه کوالکام محصولات میان رده و کم قیمت را در سال آینده عرضه خواهد کرد، وجود دارد. این پردازنده ها بازار چین را هم هدف قرار خواهد داد.

به عنوان مثال، تراشه میان رده کوالکام با نام کدی تنها از زیر ۶ گیگاهرتزی پشتیبانی می کند و از امواج میلی متر پشتیبانی نمی کند. این یک مزیت بزرگ هزینه دار است. برای نیاز های بازار سرزمین اصلی چین سفارشی و توسعه افته است. تراشه پایین رده ۴۳۵۰ از فرایند ۸ نانومتری سامسونگ استفاده می کند و حمل و نقل گسترده در سه ماه اول سال آینده شروع می شود.

در حال حاضر اسنپدراگون ۸۸ توسط ۱۴ مارک گوشی پذیرفته شده است. بدیهی است که این امبر تراشه ساط تایوانی، مدیاتک را تحت فشار قرار داده و باید پاسخ دهد. بر اساس گزارش ها، در جریان کنفرانس ارتباطات جهانی، مدیر عامل مدیاتک ، کای لیکسینگ فاش کرد که جدیدترین تراشه پرچمدار ۵G این شرکت قبل از سال جید چینی وارد می شود.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

صنعت پیش بینی کرده است که پردازنده مدیاتک از فرانید ۵ نانومتری یا ۶ نانومتری TSMC استفاده خواهد کرد. با این وجود، به دلیل ظرفیت تولید فشرده فرایند توسط پیشرفته TSMC، ظرفیت تامین ممکن است کافی نباشد.

در مقابل، کوالکام اسنپدراگون ۸۸۸ از روند تولید ۵ نانومتری سامسونگ استفاده می کند.

پردازنده ۵G مدیتک در سال ۲۰۱۹ شروع بدی داشت و عملکرد بازار تاریکی داشت. با این حال، در سال ۲۰۰۲ به شدت جهش کرد و در حال حاضر حدود ۴۰ درصد از بازار را در دست دارد.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر