اسپیس ایکس کرو دراگون عملیات جدیدی به خود گرفت

اسپیس ایکس کرو دراگون عملیات جدیدی به خود گرفت

SpaceX امروز با پرتاب فضاپیمای Crew-1 خود که قرار است ساعت ۷:۲۷ بعد از ظهر از کیپ کاناورال ، فلوریدا اتفاق بیفتد ، تاریخ خود را ثبت خواهد کرد. در حالی که SpaceX قبلاً فضانوردان را به فضا آورده است ، این یک مأموریت آزمایشی بود و پرتاب امروز اولین پرتاب رسمی خدمه تجاری برای ناسا و SpaceX است. از زمان بازنشستگی ناوگان شاتل های فضایی ، این دومین پرتاب فضانوردان به فضا و ISS از خاک آمریکا خواهد بود.

کپسول Crew Dragon با فرض اینکه هوا در بالای موشک Falcon 9 باشد ، ساعت ۷:۲۷ بعد از ظهر بلند می شود. اولین پرواز آزمایشی که بخشی رسمی از قرارداد تجاری بین ناسا و اسپیس ایکس نبود ، در ماه مه اتفاق افتاد. این مأموریت برای فضاپیما دریافت گواهینامه ناسا برای حمل خدمه به مدار ، ISS و یک روز دیگر لازم بود.

در اولین پرواز آزمایشی ، کپسول پس از تحویل فضانوردان داگ هرلی و باب بهنکن به مدت ۶۳ روز به ISS متصل بود. در پایان این اقامت ، آن را به زمین بازگشت ، در اوت با موفقیت در خلیج مکزیک پاشیده شد. کپسولی که امروز به فضا می رود Resilience نام دارد.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید
اسپیس ایکس کرو دراگون

اسپیس ایکس کرو دراگون

تاسیسات پرتابی که فضاپیما در آن به فضا پرتاب می شود در منطقه Brevard است و انتظار می رود ۵۰۰۰۰۰ نفر به طور حضوری پرتاب را تماشا کنند. ناسا مردم را از حضور در تماشای پرتاب منصرف نکرده است اما آنها را به استفاده از ماسک و فاصله اجتماعی ترغیب کرده است. پس از پرتاب ، فضانوردان ۲۷ ساعت را به سفر به ISS می گذرانند.

در ابتدا پرتاب برای روز شنبه برنامه ریزی شده بود و اگر به محل برنامه ریزی اضافه می شد ، سفر به ایستگاه فضایی کوتاهتر می شد. SpaceX تقویت کننده قابل استفاده مجدد را با قصد استفاده از آن در ماموریت Crew-2 بهار سال آینده بازیابی خواهد کرد.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع slashgear

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر