اطلاعات کاربران فیسبوک در کره جنوبی لو رفت

اطلاعات کاربران فیسبوک در کره جنوبی لو رفت

کمیسیون حفاظت از اطلاعات شخصی کره جنوبی (PIPC) به دلیل اشتراک اطلاعات کاربر بدون رضایت ، با جریمه ۶.۷ میلیارد وون (حدود ۶.۱ میلیون دلار) جریمه نقدی به فیس بوک پرداخت. کمیسیون ارتباطات کره تحقیقات را در سال ۲۰۱۸ آغاز کرد و در نهایت چند ماه پیش آن را به PIPC تحویل داد. براساس یونهاپ نیوز ، PIPC تشخیص داد که این شبکه اجتماعی اطلاعات شخصی ۳/۳ میلیون کاربر کره جنوبی (از مجموع ۱۸ میلیون نفر) را بدون رضایت از مه ۲۰۱۲ تا ژوئن ۲۰۱۸ در اختیار سایر شرکت ها قرار داده است.

این ناظر گفت که فیس بوک هنگام ورود به سیستم نام ، آدرس ، تاریخ تولد ، تجربه کاری ، زادگاه و وضعیت ارتباط افراد را با سایر شرکت ها به اشتراک می گذارد. علاوه بر این ، گفت که فیس بوک می تواند این اطلاعات را با حداکثر ۱۰ هزار شرکت دیگر به اشتراک بگذارد.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

با این حال ، نمی توان گفت دقیقاً چه مقدار اطلاعات به اشتراک گذاشته شده است ، زیرا ظاهراً فیس بوک اسناد مربوطه را ارائه نداده است. PIPC همچنین شبکه اجتماعی را به ارسال اسناد ناقص یا نادرست متهم کرد. فیس بوک این اتهام را رد کرد و در بیانیه ای به یونهاپ نیوز گفت که “به طور کامل با تحقیقات همکاری کرد.

تمامی اطلاعات که از کاربران این شبکه اجتماعی دزدیده شده واقعا از تمامی لحاظ بسیار بد و ناگوار می باشد و می توان گفت این شرکت توانایی های قابل قبول و بسیار هوشمندانه ای را از خود به نمایش می گذارد که ضعف فیسبوک را به نمایش می گذارد.

اطلاعات کاربران فیسبوک

این اولین بار است که PIPC شبکه اجتماعی را جریمه می کند ، اما اولین بار نیست که فیس بوک در این کشور با مشکل روبرو می شود. در سال ۲۰۱۸ ، کمیسیون ارتباطات کره شرکت را به دلیل کاهش سرعت ارتباط کاربران در سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ ، ۳۹۶ میلیون وون (تقریبا ۳۹۶۷۰۶ دلار) جریمه کرد. دادگاه اداری سئول در آن زمان حکم غیرقانونی بودن جریمه را صادر کرد ، زیرا این شرکت قصد نداشت سرعت خدمات خود را در این کشور کاهش دهد.

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر