اطلاعات کاربران کلاب هاوس به بیرون درز نکرده است

مارک روئف، متخصص سوئیسی در زمینه امنیت دیجیتال و حفاظت از داده ها، در توییتر خود گفت که ۳.۸ میلیارد شماره تلفن از طریق سرویس پیام رسان صوتی کلاب هاوس درز کرده است. این مشکل نه تنها کاربران این شبکه اجتماعی بلکه کسانی که در میان مخاطبینشان ذخیره شده اند را تحت تاثیر قرار می دهد.

این پیش آمد پس از آن مشخص شد که آقای روف پستی را که توسط هکری که پایگاه داده اعداد را برای فروش گذاشته بود، در دارک نت کشف کرد. برای تایید جدی بودن قصد خود، هکر مربوطه بخشی از پایگاه داده را با ۸۳.۵ میلیون شماره تلفن منتشر کرد، این تعداد تنها شامل شماره تلفن کاربران ژاپنی کلاب هاوس بود. وی همچنین تصریح کرد که این پیشنهاد انحصاری است. و او تنها به دنبال یک خریدار برای کل پایگاه داده بزرگ کلاب هاوس است.

علاوه بر این که چنین نشتی می تواند یکی از بزرگترین اطلاعات در تاریخ باشد، لازم به اشاره است که این نه تنها کاربران کلاب هاوس بلکه کسانی که در میان مخاطبین آن ها هستند را درگیر می کند. این دسترسی به واسط اجازه دسترسی به مخاطبین در هنگام نصب و ثبت نام در کلاب هاوس صورت می پذیرد.

کلاب هاوس یک شبکه اجتماعلی برای پیام های صوتی است که از ابتدای امسال در دسترس قرار گرفته است. در اول، ثبت نام در آن تنها با دعوت نامه امکان پذیر بود ولی اخیرا از ۲۱ جولای دسترسی برای همه آزاد شده است.

اطلاعات کاربران کلاب هاوس به بیرون درز نکرده است

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

سازنده این پیام رسان اطلاع داد که هیچ نقص داده ای صورت نگرفته است. این شرکت همچنین گفت که همچنان به سرمایه گذاری در شیوه های امنیتی پیشرو در صنعت ادامه می دهد. از آنجا که حفظ حریم خصوصی از اهمیت بالایی برای کلاب هاوس برخوردار است.

سخنگوی شرکت به IANS گفت: یک سری ربات وجود دارد که میلیارد ها شماره تلفن تصادفی تولید می کند.

در صورتی که به دلیل مزمان ریاضی، یکی از این اعداد تصادفی در سیستم عامل ما وجود داشته باشد. نمی توان گفت که اطلاعات کاربران درز کرده است.

به گفته محقق مستقل راجشخا راجحاریا: ادعای نشت داده جعلی به نظر می رسد زیرا داده های ادعا شده کلاب هاوس تنها شامل شماره تلفن های بدون نام است.

هیچ نام، عکس یا جزئیات دیگری در دسترس نیست. آنها می توانند لیست شماره تلفن را به راحتی تولید کنند و ادعای نشت داده جعلی به نظر می رسد.

این شرکت اکنون سیستم لیست انتظار خود را حذف کرده است تا همه بتوانند به صورت بدون دردسر به سیستم عامل کلاب هاوش بپیوندند. این شرکت همچنین گفت که از زمان رونمایی کلاب هاوس اندروید ۱۰ میلیون نفر را به جامعه کلاب هاوس اضافه کرده است.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر