اطلاعات ۵۳۳ میلیون کاربر فیس بوک فاش شد

یکی از کاربران انجمن های هکر شماره تلفن و اطلاعات شخصی صد ها میلیون کاربر فیس بوک را به صورت رایگان منتشر کرد. پایگاه داده فاش شده شامل اطلاعات شخصی بیش از ۵۳۳ میلیون کاربران فیس بوک است. این اطلاعات شخصی شامل شماره تلفن، شناسه، نام کامل، مکان، تاریخ تولید و بعضی از آدرس های ایمیل است. پیش از این، شماره های کاربران از این پایگاه داده از طریق یک ربات فروخته می شد.

این پایگاه داده حاوی داده های ۱۰۶ کشور است. از جمله ۳۲ میلیون نفر ایلات متحده، ۱۱ میلیون نفر از انگلیس و ۶ میلیون نفر از هند. Business Insider با تطبیق شماره تلفن های کاربران مشهور فیس بوک با شناسه های موجود در پایگاه داده، صحت چندین ورودی تایید شده را تایید کرده است. گزارشگران همچنین صحت آدرس های ایمیل استفاده شده برای بازنشانی رمز عبور فیس بوک را تایید کردند. از این قابلیت می توان برای آشکار کردن شماره تلفن های کاربر هم استفاده کرد.

افشای اطلاعات فیس بوک

این اطلاعات در دسترس مجرمان سایبری اطلاعات ارزشمندی را در اختیار شما قرار می دهد که می تواند برای جعل هویت شخص دیگری مورد استفاده قرار گیرد. آلون گال، مدیرعامل شرک اطلاعات جرایم اینترنتی هادسون راگ، که این خبر را کشف کرد، گفت: یک پایگاه داده با این اندازه، حاوی اطلاعات شخصی مثل شماره تلفن بسیاری از کاربران فیس بوک، که مطمئنا مهاجمان را به استفاده از این اطلاعات برای انجام حملات سوق می دهد.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

آلون گال اولین بار نقص داده ها را در ژانویه کشف کرده بود. زمانی که یک کاربران در یک انجمن هکر ها یک ربات خودکار را تبلیغ می کند که می تواند شماره تلفن صد ها میلیون کاربر فیس بوک را با پرداخت یک قیمت فراهم کند. برخی از منابع از وجود این ربات خبر داده و صحت داده ها ارائه شده توسط آن را تایید کرده اند.

اکنون کل پایگاه داده به صورت رایگان در انجمن هکر ها ارسال شده است و در دسترس است. این اولین بار نیست که تعداد زیادی از شماره تلفن های کاربران فیس بوک را در وب می توان پیدا کرد.

فیس بوک برای کمک به کاربران تحت تاثیر این نقض نمی تواند کمکی کند. زیرا داده ها از قبل برای عموم در دسترس قرار گرفته است.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر