افت شدید سهام آمازون در بازار جهانی

افت شدید سهام آمازون در بازار جهانی

آمازون درآمد خالص فروش از محصولاتش بالای ۷۰ میلیارد دلار بوده است که نسبت به سال گذشته بیشرفت ۲۴ درصدی داشته است و توانسته است بهترین فروش ممکن را از حداقل بازار ممکن به دست بیاورد که برای آمازون یک اتفاق جالب می تواند باشد.

وال استریت نیز گفته است انتظار داشته است که آمازون فقط ۶۸ میلیارد دلار فروش داشته باشد، این خبر هم نشان از برتری آمازون نسبت به رقبا داشته است و نشان از موفقیت کامل غول آمریکایی داشته است.

اما مشکل بزرگی درمورد سهام برای آمازون وجود دارد، و آن هم کاهش درصد هر سهم نسبت به سال و ماه های گذشته است، تحلیلگران بعد از بررسی های کامل و دقیق گفته اند، برای هر سهم حدود ۴.۶۲ دلار در نظر گرفته اند که آمار الان ۴.۲۳ است.

این نشان دهنده افت سهام های آمازون بوده است ، درست است که رقم این اختلاف پایین می باشد اما جمع شدن ۱ میلیارد سهام کنار هم باعث می شود این رقم های کوچک به یک رقم نجومی تبدیل شود و از همین رو آمازون به معنای واقعی دچار مشکل شده است.

افت شدید سهام آمازون در بازار جهانی

دلیل افت شدید سهام آمازون

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

برای اینکه بتوانیم به صورت دقیق دلیل افت این سهام را بدانیم فقط کافیست به نمودار فروش و مدل فروش آمازون در سال هایی که گذشته است نگاه کنیم. آمازون در اول با پیشنهاد های جالب و جذاب سهام خود را به صورت عمودی به سمت بالا برده است.

اما بعد گذشت چند سال این آمار افت کرده است و ارزش سهام های آمازون افت کرده است که باعث از بین رفتن رقم های زیادی می شود. یکی دیگر از دلایل افت سهام آمازون این می باشد که کیفیت فروش و محصولات و البته برنامه ریزی نا مناسب باعث این افت شده است.

آمازون در سال های اخیر تنوع چندانی نداشته است و باعث شده است تا مشکلاتی درمورد بازاریابی برای این شرکت اتفاق بیافتد. آمازون در استخدام افراد بی تجربه درصد فروش و سهام خود را کاهش داده است و باعث افت ارزش سهام ها شده است.

آمازون می تواند بدون هیچ مشکلی از این بحران خارج شود اما اگر این کاهش ها ادامه دار باشد آمازون با یک افت شدیدی رو به رو خواهد شد که شاید برای این شرکت جبران ناپذیر باشد. باید منتظر بمانیم و ببینیم که عملکرد آمازون به این افت شدید در سهام های جهانی چه خواهد بود.

آمازون طرح خدمات دهی خود را نسبت به گذشته تغییر خواهد داد و شاهد تحولات زیادی در این خدمات و رساندن کالا ها خواهیم بود، جف بیزوس در این مورد گفت:

جف بیزوس

ما برای اینکه بتوانی بهترین خدمات رسانی را به مشتریان خود داشته باشیم باید در حال آپدیت کردن روش های خود باشیم تا بتوانیم نیاز های همه کاربرانمان را برآورده کنیم.

هدف ما از این طرح رضایت مشتری ها از ما می باشد که امیدواریم به این نقطه نیز برسیم و بتوانیم تک تک نیاز های مشتریان خود را بر طرف کنیم.

جف بیزوس در آخر نیز اشاره به افت سهام کرد و خاطر نشان کرد درباره این موضوع دیگر خبری منتشر نشود و بتوانند تمامی مشکلات مربوط به افت شدید آمازون در بازار های جهانی را به دست بیاورند.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع techspot

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر