افزایش تراشه های اگزینوس سامسونگ در گوشی های پایین‌رده و میان‌رده

شرکت سامسونگ یکی از معدود تولیدکنندگان گوشی هوشمند در دنیا است که تراشه های انحصاری خود را تولید می‌کند. این شرکت کره‌ای، برخلاف اپل از دیگر تراشه های موجود در بازار نیز استفاده می‌کند. تراشه شرکت هایی همچون کوالکام و مدیاتک جزو تراشه های مورد استفاده سامسونگ است. در یک گزارش غیر رسمی، خبر افزایش تراشه های اگزینوس سامسونگ برای گوشی های ارزان قیمت منتشر شد.

با توجه به گزارش های اخیر، به نظر می‌رسد برند کره‌ای در نظر دارد تراشه های اگزینوس خود را توسعه دهد و علاوه بر پرچمدار ها، در گوشی های پایین رده و همچنین میان رده نیز استفاده کند. این استراتژی سامسونگ باعث افزایش تولید تراشه های اگزینوس در ماه های آینده خواهد شد.

طبق گزارش جدید، سامسونگ الکترونیک تمرکز خود را بر روی گوشی های سری گلکسی A و سری گلکسی M قرار داده است. همچنین گفته می‌شود سامسونگ قصد دارد از بازار های شلوغ و کشور های توسعه یافته به بازار های نوظهور و جدید تغییر استراتژی دهد.

بخاطر ورود به بازار های جدید، این برند کره‌ای مجبور به استفاده از تراشه های زیاد خواهد شد و بهترین گزینه برای این شرکت، تراشه های اگزینوس خواهد بود. استفاده از تراشه های انحصاری باعث صرفه جویی در هزینه ها و رقابت با اپل خواهد شد. سامسونگ هفته گذشته در گوشی گلکسی A13 4G که برای بازار ایالات متحده معرفی کرد، از تراشه اگزینوس ۸۵۰ استفاده کرده بود.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید
افزایش تراشه های اگزینوس سامسونگ

در نسخه ۵G گلکسی A13 شاهد استفاده از تراشه مدیاتک دایمنسیتی ۷۰۰ بودیم که نشان دهنده حرکت سامسونگ به سمت تراشه های انحصاری است. بازار اروپا یکی از شلوغ ترین بازار ها برای تولیدکنندگان گوشی محسوب می‎‌شود که با توجه به درخواست کاربران، گوشی هایی که با پردازنده های کوالکام تولید می‌شوند، مورد استقبال قرار می‌گیرند.

همانطور که از نامگذاری گلکسی A13 مشخص است، این گوشی جانشین گلکسی A12 است که در نسخه های ۴G و ۵G در بازار عرضه شده است. طبق آمار هایی که از سال ۲۰۲۱ به دست آمده بود، سری گوشی گلکسی A12 با فروش ۵۱.۸ میلیون دستگاه رکوردار پرفروش ترین گوشی سال را به خود اختصاص داده است.

از آنجایی که سامسونگ در نسخه ۴G گلکسی A13 از تراشه اگزینوس ۸۵۰ استفاده کرده است، به نظر می‌رسد در نسخه های بعدی نیز این روند ادامه داشته باشد. البته با فروش گلکسی A12، سامسونگ کمک بسیار زیادی برای تولید تراشه های مدیاتک کرد.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع gizmochina

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر