افزایش رم به صورت مجازی در MIUI 13 در دسترس خواهد بود

زمانی که ویوو سری ویوو ایکس ۶۰ خود را به عنوان اولین دستگاه های OriginOS رونمایی کرد، مجموعه ای از قابلیت های جدید را هم با این سیستم عامل ارائه کرد. این سری با مجموعه ای از ویژگی های جدید از جمله افزایش رم به صورت مجاری همراه بود. افزایش رم به صورت مجازی وابسته به اشغال شدن بخشی از حافظه در زمان های خاصی است. بعد از ویوو حالا به نظر می رسد سازندگان زیادی به دنبال ارائه این قابلیت هستند. یکی از این سازندگان مشتاق شیائومی است که شروع به تست ویژگی افزایش رم به صورت مجاری در MIUI 13 خود کرده است.

افزایش رم به صورت مجازی در MIUI 13

یک فاش کننده این ویژگی را در میان کد ها MIUI 12 پیدا کرده است که به آن “Memory Extension” عنوان داده شده است. این دقیقا همان ویژگی است که ویوو با ویوو ایکس ۶۰ پرو پلاس ارائه کرده است. البته افزایش رم به صورت مجازی در گوشی های شیائومی تفاوتی با راه حل ویوو دارد. این ویژگی در MIUI به ۱ گیگابایت محدود می شود ولی در OriginOS کاربر قادر به افزایش رم تا ۳ گیگابایت است. افرادی که منتظر تجربه این قابلیت جدید در MIUI 12 هستند باید کمی صبر پیشه کنند. چون که فعال کردن آن در حال حاضر کار ساده ای نیست.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

افزایش رم به صورت مجازی یک قابلیت بزرگ در MIUI 13

امید است که ویژگی جدید افزایش رم به صورت مجاری تنها به گوشی های بالارده شیائومی محدود نشود. چون که طبیعتا داشتن یک رم مجازی در یک گوشی هوشمند با رم ۸ یا ۱۲ گیگابایت منطقی نیست. ویوو اکنون در حال طی کردن این مسی راست و معتقدیم که رم اضافی به احتمال زیاد در گوشی های قدیمی با رم کمتر از ۴ گیگابایت استفاده می شود. ایده رم اضافی مجازی برای بهبود قابلیت های چند وظیفه ای و باز نگه داشتن برنامه های بیشتر در پس زمینه است. رم مجازی هنوز مورد آزمون و خطا کاربران قرار نگرفته تا ثابت شود که آیا تفاوت واقعا محسوسی ایجاد می کند یا نه.

شیائومی ممکن است این قابلیت را در نسخه بعد MIUI 12 پیاده سازی کند، البته این امکان هم وجود دارد که این ویژگی برای اولین بار با MIUI 13 ارائه شود.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر