افزایش سهام اوبر در شرایط بحرانی اقتصادی و حمل و نقل

افزایش سهام اوبر در شرایط بحرانی اقتصادی و حمل و نقل

دارا خسروشاهی مدیرعامل ایرانی اوبر در گفت و گو با رسانه های معتبر اعلام کرده است شاهد افت ۷۰ درصدی حمل و نقل در کشور ها بوده ایم و در کشور هایی که این شرکت خدمات دهی می کند شاهد کاهش حمل و نقل به صورت نزولی بوده است.

اما نکته جالب و قابل توجه این ماجرا آنجا می باشد که با کاهش چشمگیر مسافران این شرکت، سهام این شرکت ۳۳ درصد افزایش یافته است که یک سوال بسیار بزرگی را به وجود می آورد که چرا اوبر برعکس آمار سهام بالایی داشته است.

دلیل این ماجرا این می باشد که طبق گفته های دارا خسروشاهی نقدینگی مسئله بزرگی می باشد که این شرکت توانسته است این کار را انجام دهد و با داشتن نقدینگی بسیار بالا بتواند در این شرایط بحرانی اقتصادی و حمل و نقل خود را نگه داشته باشد.

اوبر در پایان ماه فوریه حدود ۱۰ میلیارد دلار نقدینگی داشته است و حتی اگر شاهد کاهش ۸۰ درصد حمل و نقل باشیم این شرکت باز حدود ۴ میلیارد دلار نقدینگی خواهد داشت که باعث می شود تا شاهد این باشیم که یک برنامه ریزی هوشمند انجام گرفته است.

اوبر علاوه بر بخش حمل و نقل و انتقال مسافر، بخش دیگری برای رساندن غذا دارد که در این روز ها به کمک این شرکت آمده است و بخش مسافربری را در حال جبران کردن می باشد و گفته می شود شرایطی پیش آمده است که این شرکت یک موقعیت بسیار عالی به دست آورده است.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

افزایش سهام اوبر در شرایط بحرانی اقتصادی و حمل و نقل

افزایش سهام اوبر

این شرکت آمریکایی در نظر دارد تا با گسترش بخش خهای مختلف خدماتی خود این روزها به بهترین نحو عملکرد داشته باشد تا شاهد این باشیم که این کار می تواند به طور ویژه ای افزایش داشته باشد و بهترین کار ممکن را برای جلوگیری ویروس کرونا داشته باشد.

اوبر قصد دارد تا بخش انتقال کالا را راه اندازی کند تا کاربران این شرکت بتوانند به جای رفت و آمد خود از طریق سرویس های این شرکت کالا های خود را به مقصد هایشان برسانند در این صورت شاهد تردد بسیار کمتری در کشور های بزرگی از جمله آمریکا خواهیم بود.

این راهکار می تواند برای کشور ما نیز مفید باشد و شرکت هایی همچون الوپیک و دیجی کالا و یا حتی اسنپ می توانند این برنامه ها را پیاده سازی کنند تا بتوانند به طور کامل به این بخش دسترسی داشته باشند و باعث کاهش تردد در کشور شوند.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع techspot

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر