افشای اطلاعات امنیتی فیسبوک توسط یکی از کارمندان

افشای اطلاعات امنیتی فیسبوک توسط یکی از کارمندان

یک یادداشت ۶۶۰۰ کلمه ای توسط سوفی ژانگ ، دانشمند اخراج شده داده های فیس بوک ، نوشته شده است که نشان می دهد کمپین های اطلاعاتی سیاسی نادرست در این سیستم عامل چقدر گسترده هستند – و اینکه شبکه اجتماعی در این زمینه چقدر کم کاری می کند.

بر اساس BuzzFeed News ، که نسخه ای از سند داخلی را بدست آورده است ، ژانگ مثالهای مشخصی را در مورد چگونگی سو abuse استفاده دولتهای ملی خارجی از پلت فرم “در مقیاس وسیع برای گمراه کردن شهروندان خود” ذکر کرد.

در بیشتر موارد ، احزاب سیاسی با استفاده از حسابهای جعلی افکار عمومی را تحت تأثیر قرار می دهند و مخالفان را بدنام می کنند. ژانگ گفت که یک کمپین هماهنگ با استفاده از حسابهای غیراصحیح برای تقویت وضعیت رئیس جمهور رئیس جمهور خوان اورلاندو هرناندز در نزد مردم هندوراس وجود دارد و برای پیشرفت در فیس بوک ۹ ماه طول کشید تا به آن عمل کند. بعلاوه ، افراد پشت آن دوباره حسابهای جعلی ساختند و آنها همچنان فعال هستند. با این حال ، در آذربایجان ، حزب سیاسی حاکم ظاهراً از حسابهای جعلی “برای آزار و اذیت گسترده مخالفان” استفاده می کند. یک سال طول کشید تا فیس بوک شروع به بررسی آن کند و تحقیقات هنوز ادامه دارد.

در ماه های منتهی به انتخابات محلی دهلی هند در فوریه ۲۰۲۰ ، ژانگ تلاش کرد تا “یک شبکه پیچیده سیاسی متشکل از بیش از هزار بازیگر که برای تأثیرگذاری در انتخابات کار می کنند” را از بین ببرد.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید
افشای اطلاعات امنیتی فیسبوک

افشای اطلاعات امنیتی فیسبوک

و طی ماه های گذشته ، فیس بوک ۶۷۲،۰۰۰ “حساب جعلی با کیفیت پایین” را حذف کرده است که می خواستند اطلاعات مربوط به COVID-19 را در صفحه وزارت بهداشت اسپانیا و در صفحات ایالات متحده دستکاری کنند. ژانگ همچنین در یادداشت خود فاش کرده است که این شرکت ۱۰.۵ میلیون واکنش جعلی و طرفدار را از صفحات سیاسی معروف در برزیل و ایالات متحده در جریان انتخابات ۲۰۱۸ حذف کرده است.

اما شاید دلهره آورترین قسمت یادداشت اعتراف وی به این دلیل باشد که احساس می کند به دلیل اولویت قرار ندادن به برخی فعالیتهای غیراصولی در وب سایت ، “خون بر روی دستانش” است. به عنوان مثال ، در سال ۲۰۱۹ ، وی فعالیت غیر واقعی را در حمایت از نامزد ریاست جمهوری مخالف در بولیوی یافت اما تصمیم گرفت که بلافاصله به آن عمل نکند.

ژانگ تصریح کرد که فکر نمی کند فیس بوک توسط افراد بدخواه با دستور کار اداره شود. فقط افراد بالاتر تمایل به تصمیم گیری با انگیزه روابط عمومی و تمرکز بر موضوعات ایالات متحده و غرب دارند. در آخر کارمندی از سطح متوسط مانند او مجبور شد برای مسائل سیاسی که در خارج از این مناطق اتفاق می افتد تصمیمات عظیمی بگیرد و این به سلامتی او لطمه زد.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع engadget

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر