امنیت قوی سافاری با رمزگذاری جدید و مدرن

امنیت قوی سافاری با رمزگذاری جدید و مدرن

شرکت اپل برای بهبود رابط کاربری سیستم عامل خود روش های نوین و جدیدی را اضافه کرده است که شاهد یک حالت بسیار جذاب و فوق العاده ای هستیم که باعث بهبود رابط کاربری و امنیت این سیستم عامل نسبت به نسخه های قبلی آن شود.

اپل ویژگی های امنیتی جدیدی را برای مرورگر اختصاصی خود یعنی سافاری تعریف خواهد کرد که کاربران برای ورود شدن به سایت های مختلف دیگر نیازی به وارد کردن رمز عبور خود نداشته باشند که همین امر باعث پیشرفت بخش امنیت این سیستم عامل می شود.

این قابلیت در نسخه سافاری ۱۴ اضافه خواهد شد و کاربران دستگاه های آیفون و آیپد از آن استفاده خواهند کرد که می تواند یک مزیت بسیار فوق العاده و البته هوشمند و توسعه داده شده جذاب برای کاربران محصولات اپل باشد.

امنیت قوی سافاری با شناسایی برخی از تنظیمات اولیه به صورت پیشفرض برای تمامی بخش هایی که نیاز به وارد کردن رمز عبور می باشد، کاربران می توانند با استفاده از فناوری های تاچ آیدی و فیس آیدی بدون وارد کردن رمز وارد بخش مورد نظر شوند.

این ویژگی در چارچوب تایید هویت وب قرار گرفته است و توسط FIDO2 ساخته شده است. این شرکت از گذشته با اپل همکاری هایی نیز داشته است اما در این حد نبوده است و با ارائه سافاری ۱۴ به اکو سیستم گسترده اپل وارد شده است.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید
امنیت قوی سافاری با رمزگذاری جدید و مدرن

ارائه امنیت قوی سافاری

این فناوری باعث ایجاد سرعت در انجام کار های کاربران می باشد و آنها می توانند با عملکرد بهتر و بسیار سریع به تمامی برنامه های خود وارد شوند و دیگر نیازی به وارد کردن رمز به بخش های مختلف نرم افزاری نخواهد بود.

علاوه بر آن ما نیز شاهد امنیت بسیار بالای این سرویس خواهیم بود که اگر رمز ها به صورت تاچ آیدی و فیس آیدی ادغام شود، هک کردن و نفوذ به داخل آن بسیار پیچیده و سخت خواهد بود قطعا و این یک مسئله اصلی برای کاربران محسوب می شود.

در کل این حالت بسیار ویژه و خاص می باشد و افزایش امنیت برای این مرورگر می تواند برای اپل بسیار مفید و قابل توجه باشد و این شرکت برای بخش های نرم افزاری خود از تمامی لحاظ، مخصوصا امنیت توجه بسیار زیاد و قابل توجهی دارد.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع engadget

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر