انتقال اطلاعات آیفون قدیمی به آیفون جدید

انتقال اطلاعات از آیفون قدیمی به آیفون جدید یک معضل جدی برای کاربرانی آیفون های قدیمی است که آیفون جدید خریداری کرده اند، و در همین عین بسیاری از آن ها راه مناسب انتظال اطلاعات را نمی دانند. اگر آیفون قدیمی دارید و اخیرا آیفون جدید خرید اری کرده اید، به اطلاعات موجود در آیفون قدیمی نیاز دارید خود نیاز دارید می توانید با استفاده از روش های مختلف مستقیما اطلاعات آیفون قدیمی را به آیفون جدید منتقل کنید. این فرایند با روش هایی که در ادامه ذکر می کنیم در عرض چند دقیقه انجام می شود.

ما هم تو این آموزش بدلیل اینکه مدت زیادی است که از سیستم عامل iOS آموزشی منتشر نکرده ایم قصد داریم که به انتقال اطلاعاتی از قبیل تصاویر، داده های برنامه های، لیست مخاطبین و غیره از یک آیفون قدیمی به یک آیفون جدید را برای شما عزیزان آموزش دهیم. اگر بعد از مطالعه نکته به نکته این آموزش باز در انجام این فرایند به مشکل بر خوردید می توانید زیر همین پست در قسمت کامنت مطرح کنید تا ما هم برای رفع آن مشکل به یاری شما بیاییم.

انواع راه های انتقال اطلاعات آیفون قدیمی به آیفون جدید

برای انتقال اطلاعات آیفون قدیمی به آیفون جدید اول از همه باید از اطلاعت یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. این نسخه پشتیبانی یا همان بک آپ به منظور این ضروری است که اگر یک درصد در وسط بکاپ گیری با مشکلی از قبیل قطع اینترنت، خاموش شدن دستگاه و غیره روبرو شدید، همه اطلاعتان از بین نرود.خب و اما چطور بکاپ بگیریم ؟

برای بکاگ گیری شما می توانید از دو سرویس آیتونس و آیکلود استفاده کنید. سرویس آیکلود در واقع یک سرویس ذخیره سازی ابری است. و برای استفاده از آن نیاز دارید به یک شبکه اینترنت (وای فای یا دیتای موبایل) وصل شوید. این این حالت اطلاعات شما در سرویس ذخیره سازی ابری اپل ذخیره می شود. کاملا معلومه که از حجم اینترنت شما مصرف خواهد کرد و با تکیه به سرعت اینترنت ایران که تعریفی ندارد ، مدت زمان بکاگ گیری تغییر خواهد کرد. با این شزایط اینترنتی که در ایران وجود دارد کمتر کسی از این روش استفاده می کند.

اما عملکرد دیگر هم که کم هزینه تر و پر سرعت تر از قبلی است استفاد از سرویس آیتونس است. اگر قصد بکاپ گیری از طریق آیتونس دارید باید یک کامپیوتر یا مک بوک در اختیاز داشته باشید که آیفون خود را با کابل به آن متصل کنید. در این روش دیگر نیازی به اتصال به شبکه اینترنت جهانی نیست و در عین حال سریتعتر از روش قبلی خواهد بود.

انتقال فایل بکاپ آیفون قدیمی به آیفون جدید

در ادامه مراحل تهیه فایل بکاپ از آیفون قدیمی و انتقال آن به آیفون جدید شرح داده می شود. چنانچه اگر مراحل گفته شدئه در پایین را نکته به نکته دنبال کنید همه اطلاعات آیفون قدیمیتان به آیفون جدید منتقل می شود. اما باید پیش از شروع عمل بکاپ گیری اگر اپل واچ دارید باید به یک نکته توجه داشته باشید. آن هم این است که قبل از بکاپ گرفتن باید آن را رمز گذاری یا Encrypted باشد. تنها در این شرایط خواهد بود که اطلاعات ساعت هوشمندتان در این فایل بکاپ ذخیره شده و قابل بازیابی خواهد بود. در صورتی که فایل بکاپ رمز گذاری نشده باشد، در قسمت جفت کردن آیفون جدیدتان اپل واچ را نخواهد دید چون اطلاعات آن حذف شده و قابل دسترسی نخواهد بود. بنابراین اگر از ساعت هوشمند اپل استفاده می کنید، در هنگام تهیه نسخه بک آپ از آیفون قدیمی خود حتما تیک Encrypted را بزنید.

انتقال اطلاعات آیفون قدیمی به آیفون جدید
پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

در قدم اول باید از همه محتوای قدیمی خود یک نسخه پشتیبانی یا همان بک آپ تهیه کنید. بدین منظور آیفون خود را با کابل USB به کامپیوتر متصل کرده و برناه آیتونس را اجرا کنید. سپس گزینه Back Up Now را انتخاب کنید. این گزینه در تصویر بالایی با یک بیضی قرمز رنگ نشان داده می شود. دقت کنید که اگر قصد دارید فایل بک آپ و دارای ساعت هوشمند اپل واچ هستید باید در بخش سمت چپ تیک گزینه Encrypted iPhone backup را بزنید. اگر هم که قصد دارید از سرویس آیکلود برای بکاپ گیری استفاده کنید ابتدا وارد بخش تنظیمات آیفون خود شده و گزینه آیکلود سپس بک آپ را انتخاب کنید و در آخر هم که باید گزینه Back Up Now را لمس کنید تا فرایند بک آپ گیری از محتوای آیفون در فضای ذخیره سازی ابری آیکلود شروع می شود. آیفون جدیدتان را روشن کرده و پس از پایان بک آپ گیری از اطلاعات آیفون قدیمی نسبت به روشن کردن آیفون جدید اقدام کنید. با اقدام به روشن کردن آیفون جدید مراحل مربوط به تنظیمات اولیه دستگاه نمایان می شود. تنظیمات مورد نظر خود را اعمال کنید.

انتقال اطلاعات آیفون قدیمی به آیفون جدید

پیاده سازی بک آپ روی آیفون جدید : در مرحله از تنظیمات اولیه آیفون جدید از شما پس از ورود اپل آیدی پرسیده می شود که شامل سه گزینه است. یکی از این سه گزینه مربوط به عدم پیاده سازی فایل های بک آپ بوده و با عبارت Brand New iPhone نشان داده می شود. اما دو گزینه دیگر مربوط به پیاده سازی اطلاعات از طریق دو سرویس آیکلود و آیتونس می شود. در این قام باید یکی از دو سرویس را انتخاب کنید. اگر از آیکلود برای بک آپ گیری استفاده کرده اید آیکلود و اگر هم از آیتونس استففاده کرده اید آیتونس را انتخاب کنید. همچنین اگر با استفاده از آیتونس نسبت به بک آپ گیری اقدام کرده اید باید در مرحله پیاده سازی روی آیفون جدید از همین سرویس استفاده نمایید. پس از انتخاب روش مورد استفاده قرار گرفته خود و آغاز پیاده سازی اطلاعاتی آیفون قدیمی در آیفون جدید باید منتظر مراحل آخر باشید. و بعد از به اتمام رسیدن مراحل آخر اطلاعات آیفون قدیمی به آیفون جدید منتقل می شود و شما می توانید به تصاویر، پیامک ها، لیست مخاطبین و غیره که در آیفون قبلی خود داشتید، دسترسی داشته باشید.

پیاده سازی نسخه بک آپ آیفون قدیمی روی آیفون جدید از بخش تنظیمات

اما با اگر به تنظیمات اولیه گوشی به هر دلیلی دسترس ندارید و قبل تر یک آیفون جدید را تعریف کرده اید، نگران نباشید چرا که هنوز هم امکان پیاده سازی نسخه بک آپ وجود دارد. در این حالت هم می توانید از دو سرویس آیکلود و آیتونس استفاده کنید. به منظرو استفاده از سرویس آیتونس باید آیفون خود را از طریق کابل USB به کامپیوتر وصل کنید و با استفاده از گزینه هایی که در بند قبلی اشاره کردیم نسبت به پیاده سازی نسخه بک آپ آیفون قدیمی روی آیفون جدید اقدام کنید.

انتقال اطلاعات آیفون قدیمی به آیفون جدید

اما در حال قصد دارید از سرویس آکلود استفاده کنید چون که نسخه بک آپ آیفون قدیمی خود را روی آیکلود ذخیره کردید. برای این منظور وارد قسمت تنظیمات دستگاه شده و سپس گزینه آیکلود را انتخاب کرده و از فعال بودن اپل آیدی و دسترسی دستگاه به اینترنت اطمینان حاصل کنید. در این وهله تمام اطلاعاتی را که می خواهید به آیفون جدیدتان انتقال پیدا کند را انتخاب می کنید. و بعد از انتخاب اطلاعات آیفون را در حال خود رها می کنید تا همگام سازی آیفون با سرویس آیکلو به پایان برسد.

انتقال اطلاعات آیفون قدیمی به آیفون جدید

زمانی باید قابلیت آیکلود را در آیفون جدید خود فعال کنید که فرایند بک آپ گیری از آیفون قدیمی تان به پایان رسیده است. در صورت تمایل به انتقال برنامه هایی که در آیفون قدیمی خود در دسترس داشتید، وارد اپ استور در آیفون جدید شده و گزینه آپدیت ها را انتخاب کنید. اکنون منو Purchased را انتخاب می نمایید و با انتخاب این منو، لیستی از برنامه هایی دانلود شده شما نمایان می شود. برنامه هایی که در این لیست قرار دارند هم رایگان هستند و هم پولی، بنابراین برنامه های خریداری شده توسط شما از بین نمی رود. و با انتخاب آن ها می توانید نسبت به دانلود این برنامه ها و نصب در آیفون جدیدتان وارد عمل شوید.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر