اولین تراشه ۶ نانومتری سری G مدیاتک در سه ماهه سوم ۲۰۲۲ عرضه خواهد شد

بر اساس گزارش های منتشر شده، شرکت مدیاتک قصد دارد اولین تراشه ۶ نانومتری سری G خود را تا سه ماهه سوم سال ۲۰۲۲ عرضه کند. طبق گفته برخی منابع چینی، این شرکت قصد دارد فرآیند ۶ نانومتری را در تولید سری پردازنده های میان رده G استفاده کند تا یک جایگزین مناسب برای مدیاتک هلیو G96 باشد.

اگر چه هنوز شایعات زیادی حول این مدل وجود دارد اما احتمال می‌رود تراشه های نسل جدید مدیاتک از فناوری های جدید بهره‌مند باشد و قدرت و کیفیت بهتری نسبت به نسخه های قبلی ارائه دهد. طبق گفته ها نسل بعدی تراشه های موبایلی مدیاتک با عنوان Next-G منتشر می‌شوند و از همان پیکربندی CPU هلیو G96 استفاده می‌کند.

پردازنده مدیاتک هلیو G96 طی فرآیند ۱۲ نانومتری ساخته شده بود و دارای برخی محدودیت ها است و انتظار می‌رود با تبدیل فرآیند به ۶ نانومتری شاهد از بین رفتن این محدودیت ها باشیم. تراشه جدید ۶ نانومتری سری G دارای دو هسته Cortex-A76 با فرکانس بالای ۲.۰ گیگاهرتز و شش هسته Cortex-A55 با فرکانس ۲.۰ گیگاهرتز خواهد بود.

با توجه به ویژگی های در نظر گرفته شده برای این مدل، انتظار می‌رود گوشی هایی با دوربین ۱۰۸ مگاپیکسل و قابلیت فیلمبرداری ۲K از آن اشتفاده کنند. علاوه بر این، احتمال پشتیبانی از فناوری ۵G به صورت مجزا وجود خواهد داشت که بر روی تراشه نسل جدید مدیاتک پیاده سازی خواهد شد.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید
 مدیاتک هلیو G96

اما برخی گزارش ها نیز ضد این بیانیه هستند و احتمال دارد که مدیاتک از فناوری ۵G در نسل بعدی تراشه های موبایلی میان رده خود استفاده نکند. یکی از برند هایی که قرار است به زودی از تراشه های Next-G مدیاتک استفاده کند، برند Doogee، که یکی از سازندگان گوشی های ضدضربه است.

هنوز گزارش های زیادی از ویژگی و قابلیت های اولین تراشه ۶ نانومتری سری G مدیاتک منتشر نشده است ولی طبق آخرین گزارش ها، عرضه این پردازنده از سه ماهه سوم سال جاری شروع خواهد شد و احتمال دارد در اکثر گوشی های میان‌رده محبوب مورد استفاده قرار بگیرد.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر