اولین تست iOS 16 صورت گرفت

چندی پیش ما شاهد آپدیت iOS 15 به ۱۵.۴ بودیم و حالا هر دو نسخه کم کم دیگر خودشان را برای کنار کشیدن آماده کنند. چون طبق برنامه، اپل کنفرانس WWDC22 را در ژوئن برگزار خواهد کرد. همچنین گزارش ها حاکی از آن است که دعوت نامه این رویداد هفته آینده پخش می شود. گل سرسبد این رویداد، جدیدترین نسخه سیستم عامل اپل، iOS 16 خواهد بود. چند روز پیش هم یک وب سایت نظارتی، نشانه هایی از فعال بودن تست کننده های سیستم عامل iOS 16 پیدا کرد. به نظر می رسد اپل در مقایسه با iOS 15 نسخه جدید را کمی با تاخیر منتشر خواهد کرد. iOS 15 در اوایل ماه ۲۰۲۱ رونمایی شد ولی iOS 16 حدود یک ماه تاخیر خواهد داشت و در ژوئن ۲۰۲۲ رونمایی می شود.

اولین تست iOS 16

بر اساس این گزارش، اولین تسک iOS 16 تطبیق با شکل صفحه نمایش جدید آیفون ۱۴ است. قریب به یقین اپل ناچ را از صفحه نمایش های آینده خود حذف و سوراخ پانچ را جایگزین آن خواهد کرد. این تغییر باعث بزرگتر شدن نسبت صفحه نمایش می شود، اما در رابط کاربری باید به خوبی تعریف شود.

یکی دیگر از انتظارات از iOS 15، این است که باید با کاهش مصرف همراه باشد. همچنین دارای بهبود سرعت و ویژگی های نوآورانه نسبت به نسخه قبلی شود.

گوشی هایی که iOS 16 را دریافت می کنند

بر اساس گزارش های تایید نشده، iOS 16 دیگر برای گوشی های آیفون ۶s، آیفون ۶s پلاس و آیفون SE در دسترس نخواهد بود. این بدان معناست که آپدیت iOS 16 برای آیفون ۷ و مدل های بالاتر عرضه می شود.

این گزارش را که اپل iOS 16 را در WWDC22 رونمایی می کند توسط iPhonesoft منتشر شده است که در گذشته گزارش های درست و نادرستی داشته است. برای مثال لیست دستگاه های که آپدیت iOS 13 و iOS 14 را دریافت می کردند به درستی گزارش داد ولی در مورد آپدیت ۶s و آیفون se به iOS 15 اشتباه کرد.

اگر گزارش وی صحت داشته باشد، این یعنی حداقل مشخصات لازم برای آپدیت به iOS 16 پردازنده A10 است. لازم به ذکر است که آیفون ۶s و آیفون SE به ترتیب در سال ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ عرضه شدند. این یعنی ۶ سال بدون وقفه آپدیت نرم افزاری دریافت کرده اند.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر