اولین تصویر مریخ نورد چینی به زمین ارسال شد

اولین تصویر مریخ نورد چینی به زمین ارسال شد

مریخ نورد چین که یکی از عملیات بزرگ حوزه نجوم و هوافضا محسوب میشد، امروز تصاویری از خود به مرکز مدیریت و فرماندهی در زمین ارسال کرده است. یک تصویر سلفی جذاب از مریخ نورد و همچنین سکوی پرتاب که هر دو در یک موقعیت قرار دارند به ثبت رسیده است.

جزئیات زیادی از این تصویر در دسترس نیست اما تصویر کیفیت خوبی دارد و شکل مریخ نورد به طور واضح قابل مشاهده است. چین دومین کشور بعد از ایالات متحده است که در سیاره مریخ مستقر شده است و این یک اتفاق بسیار هیجان انگیز و خاص محسوب می‌شود.

این مریخ نورد از هفته آینده به مدت ۹۰ روز به عملیات کشف و تحقیق درمورد وضعیت آب و هوایی و همچنین زمین شناسی مریخ تحقیق خواهد کرد. ارتباط موثر و ایده آل با مریخ نورد ناسا نیز از دیگر مزیت هایی بشمار می‌رود که باعث افزایش عملکرد و همچنین افزایش سرعت عملیات هر دو مریخ نورد خواهد بود.

اولین تصویر مریخ نورد چینی خاکی بودن سطح سیاره مریخ را نشان می‌دهد و همچنین علاوه بر نبود لایه اوزون شاهد وجود گرد و غبار های اسیدی هستیم که در بلند مدت باعث ساییدگی و از بین رفتن آلومینیوم و همچنین بدنه مریخ نورد خواهد بود.

برای فرار از فرسوده شدن مریخ نورد چینی، این کشور در نظر دارد با تعویض مریخ نورد ها با نسل جدید که از قابلیت های قدرتمندتر و همچنین کارایی بالایی برخوردار هستند عملیات خود را ادامه دهد. فعلا ۹۰ برای عملیات با مریخ نورد فعلی خواهد بود و بعد از پایان عملیات دیگری شروع خواهد شد.

اولین تصویر مریخ نورد چینی

طبق گزارش The Verge فاصله این دوربین با مریخ نورد حدود ۴۰ متر است و به نوعی یک عکاسی سلفی از سوی مریخ نورد چین محسوب می‌شود که در سیاره مریخ به ثبت رسانده است. مریخ نورد ناسا و مریخ نورد چین، هردو در حال تحقیقات و انجام عملیات هستند که در آینده ای نزدیک خروجی کار خود را برای کاربران و همچنین مراکز رسمی ارائه خواهند کرد.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر