اولین شکست مریخ نورد ناسا در جمع آوری نمونه از سیاره سرخ

اولین شکست مریخ نورد ناسا در جمع آوری نمونه از سیاره سرخ

سازمان ناسا موفقیت های زیاد و پی در پی با ارسال مریخ نورد خود به سطح مریخ به دست آورد و تقریبا در تمامی پروژه ها و عملیات خود با موفقیت همراه بود. از زمان ارسال مریخ نورد ناسا به سطح این سیاره تا به امروز هیچ مشکلی در عملیات و پروژه های اجرا شده توسط این سازمان به وجود نیامده بود.

اما امروز شاهد چنین اتفاقی نیستیم و به طور رسمی اولین شکست ناسا در سیاره سرخ به دست آمد. طبق گفته سخنگوی سازمان ناسا، این مریخ نورد برای اولین بار در جمع آوری نمونه با مشکل مواجه شده است و این به نوعی اولین شکست ناسا در این عملیات محسوب می‌شود که با مشکل روبرو شده است.

مریخ نورد ناسا یکی از مهم ترین تجهیزات ناسا در چند سال اخیر محسوب می‌شود که با موفقیت بسیار بزرگی همراه بوده است و توانسته در این مدت افتخارات زیادی برای این سازمان به ارمغان بیاورد. از طرفی هم شاهد افزایش عملکرد و همچنین فناوری های مدیریتی و حرکتی بر روی این مریخ نورد بودیم.

اولین شکست مریخ نورد ناسا باعث نشده تا کیفیت و مهم بودن عملیات ناسا از بین برود، جنیفر تروسپر مدیر ارشد مریخ نورد استقامت اعلام کرده است: این اتفاق ممکن است بخاطر اشتباه در محاسبات باشد و جرم و حجم نمونه به طور دقیق توسط مریخ نورد پردازش نشده است.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

همچنین در ادامه گفت: تجهیزات استفاده شده از کیفیت خوبی برخوردار هستند و تا حد ممکن از مرغوب ترین و بالاترین جنس و فناوری ها استفاده شده است تا هیچ مشکلی برای این مریخ نورد وجود نداشته باشد.

اولین شکست مریخ نورد ناسا

اولین شکست مریخ نورد ناسا

مریخ نورد ناسا با جمع آوری تمامی نمونه ها به زمین بازخواهد گشت، اما قبل از بازگشت باید به طور کامل نمونه برداری مورد نظر را انجام دهد و تعداد نمونه هایی که به زمین خواهد رسید باید زیاد باشد تا دانشمندان بتوانند با تحقیق روی آنها به تاریخچه مریخ و نوع شکل گیری آن پی ببرند.

همچنین این نمونه ها از ارزش بسیار بالایی برخوردار هستند و هر کدام از آنها می‌تواند نقش بسیار موثر و بالایی در کشف حقایق درمورد سیاره مریخ شود. این سیاره یکی از گزینه های بسیار جدی برای سکونت بشر بعد از کره زمین است و بخاطر همین تحقیقات زیادی روی آن انجام می‌گیرد.

____ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع engadget

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر