اولین عملیات فضایی در سال ۲۰۲۰ با موفقیت انجام شد

اولین عملیات فضایی در سال ۲۰۲۰ با موفقیت انجام شد

بعد از اینکه شیوع ویروس کرونا پرتاب موشک های فضایی را به طور کامل متوقف کرده بود و شاهد ارسال هیچ ماهواره یا یک موشک به فضا نبودیم که بعد از گذشت حدود ۴ ماه اولین موشک و عملیات فضایی در سال ۲۰۲۰ با موفقیت کامل به پایان رسید.

در این عملیات که توسط نیروی فضایی آمریکا انجام شد، دیروز در ساعت ۱۱:۳۷ به وقت محلی پرتاب این موشک انجام گرفت که به طور موفقیت آمیزی در مدار زمین قرار گرفت و لقب اولین پرتاب موفقیت آمیز فضایی در سال جدید میلادی را به خود اختصاص داد.

این موشک دارای یک ماهواره بسیار قوی و قدرتمند بوده است که وظیفه رساندن آن به مدار زمین را داشت که با موفقیت آنرا انجام داد، این ماهواره دارای قدرت فرکانس بسیار بالا و قدرتی می باشد که باعث می شود تا شاهد اتفاقات بسیار خاص و جالب باشیم.

اولین عملیات فضایی در سال ۲۰۲۰ با موشک اطلس انجام گرفت که برای تحقیقات و ارائه خدمات شبکه ای به مدار زمین ارسال شده است و گفته می شود قرار است برای ایجاد یک برقراری بسیار قدرتمند و کارآمد خدمات رسانی کند.

این پرتاب دارای آخرین ماهواره از ۶ سری بسیار پیشرفته فرکانس AEHF بوده است که ارسال شد و گفته می شود یکی از مهم ترین عملیات سال ۲۰۲۰ فضایی را نیز همین عملیات و پروژه به ثبت رسانده است و شاهد ارسال آن توسط موشک اطلس v بوده ایم که حمل این ماهواره را به عهده داشته است.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

اولین عملیات فضایی در سال 2020 با موفقیت انجام شد

اولین عملیات فضایی در سال ۲۰۲۰

سازمان ULA اعلام کرده است ماهواره های AEHF از قدرت ارتباطی بسیار بالایی برخوردار می باشند و باعث می شود تا شاهد برقراری یک ارتباط قدرتمند میان اپراتور ها در بخش های مختلفی از زمین باشیم که توسط این ماهواره ها خدمات دهی می شوند.

همچنین این عملیات توسط نیروی فضایی آمریکا اجرا شد، این شاخه تازه تاسیس یکی از شاخه های ارتش آمریکا محسوب می شود که توسط دونالد ترامپ ۶ ماه پیش تاسیس شد و قرار بر این شده است که این دسته در بخش فضایی و تحقیقات نجومی فعالیت داشته باشد.

انتقادات بسیار زیادی برای ان شاخه از ارتش آمریکا شده بود که بلاخره با وجود بحث های زیاد درمورد این دسته از ارتش بلاخره اولین عملیات موفقیت آمیز خود را انجام داد و نشان داد مانند نیروی دریایی و زمینی آمریکا حرفی برای گفتن دارد که باید منتظر بمانیم و ببینیم در آینده نزدیک چه عملیات دیگری را اجرایی خواهند کرد.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع cnet

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.