اپل تولید آیفون SE 2022 را ۲۰ درصد کاهش داد

شرکت قدرتمند اپل اوایل ماه گذشته از جدیدترین گوشی سری SE با عنوان آیفون SE2022 رونمایی کرد. این گوشی یکی از محصولات با کیفیت و جذاب اپل محسوب می‌شود. عرضه جهانی این گوشی از چند هفته قبل آغاز شده و طبق گفته ها این شرکت کوپرتینویی خروجی مورد نظر خود را دریافت نکرده است. بخاطر همین نیز گفته می‌شود اپل تولید آیفون SE 2022 را کاهش داده است.

طبق گزارش های منتشر شده، اپل به چند تامین کننده خود اعلام کرده است سفارشات این شرکت را برای سه ماهه سوم کاهش دهند. قرارداد اپل با تامین کنندگان از آوریل تا ژوئن بود که به نظر می‌رسد بخاطر فروش نه چندان مناسب آیفون SE 2022 این قرارداد لغو خواهد شد.

طبق شایعات منتشر شده، اپل حدود ۲ تا ۳ میلیون دستگاه از تولید آیفون SE 2022 کاهش خواهد داد که طبق برنامه ریزی های اپل حدود ۲۰ درصد کاهش خواهد داشت. همانطور که گفته شد، استقبال چندان زیادی از گوشی جدید اپل انجام نگرفت و این شرکت با توجه به نزدیک بودن به زمان رونمایی سری آیفون ۱۴، مجبور شده حجم خط تولید آیفون SE 2022 را کاهش دهد.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

بر اساس گفته Nikkei Asia، یکی از دلایلی که باعث شده فروش گوشی جدید آیفون با مشکل مواجه شود، رکود جهانی از جنگ میان اوکراین و روسیه است که باعث ایجاد تورم جهانی شده است. بعد از آغاز جنگ میان این دو کشور اروپایی، درخواست برای لوازم الکترونیکی در سراسر دنیا کاهش پیدا کرده است.

علاوه بر آیفون SE 2022، اپل سفارشات ایرپاد را هم حدود ۱۰ میلیون دستگاه کاهش داده است. طبق گزارش های Counterpoint اپل سال گذشته حدود ۷۶.۸ میلیون دستگاه ایرپاد به فروش رسانده بود که امسال با کاهش قابل توجهی همراه بوده است. به نظر می‌رسد محموله های اپل در سال ۲۰۲۲ نسبت به سال ۲۰۲۱ با کاهش زیادی روبرو شود.

حجم تولید آیفون ۱۳ نیز تا ۲ میلیون دستگاه کاهش یافته است و به نظر می‌رسد اپل قصد دارد بازار دیگری برای محصولات خود به وجود بیاورد. متاسفانه در این مورد هنوز هیچ بیانیه رسمی منتشر نشده است.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع gsmarena

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر