اپلTV با آمازون موزیک همکاری می کند

اپلTV با آمازون موزیک همکاری می کند

امروزه خبر های زیادی درمورد سرویس پخش موسیقی و فیلم اپل یعنی سرویس اپلTV به گوش می رسد و اطلاعات دقیق و ناقصی نیز برای این سرویس در تمام اینترنت به وجود آمده است. این سرویس که از سال گذشته شروع به کار کرده است، طرفداران و کاربران زیادی را به خود اختصاص داده است. دلیل انتخاب بیشتر کاربران، سرویس دهی بسیار زیبا و دقیق اپل است.

اپل در این سرویس با برنامه ریزی های دقیق و با استفاده از تکنولوژی های موجود بهترین خدمات را به کاربران خود ارائه می کند. از امروز تمام کاربرانی که در سرویس اپل حساب کاربری داشته اند و یا در حال تمام شدن است دیگر نیازی نیست که حساب خود را تمدید کنند، چون می توانند با داشتن حساب کاربری در سرویس آمازون موزیک از خدمات سرویس اپلTV نیز استفاده کنند. بر اساس پستی که در وبلاگ آمازون انتشار شده است، نشان می دهد که کاربران با دریافت حساب کاربری به ۴۰ میلیون موزیک وجود در این سرویس گوش دهند.

با وجود اینکه از زمان انتشار اپلTV زمان زیادی نگذشته است، اما اپل با زدن این حرکت و همکاری با آمازون موزیک این را نشان می دهد که قصد دارد با سرویس های معروف پخش فیلم و موزیک در دنیا همچون با نتفلیکس و HBO رقابت بکند. و انتظار این می رود که در رقابت بین این غول های نمایش خانگی آنلاین، کیفیت کار و بازدهی آن هم نسبت به گذشته بهتر شود و این عمل قطعا باعث جلب رضایت کاربران این سرویس ها خواهد شد.

هدف اپلTV از این همکاری چیست؟

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

اخیرا سرویس پخش موسیقی آنلاین اسپاتیفای از شرکت اپل شکایت کرده است، در این شکایت نامه آمده است که اپل با استفاده از این سرویس تمامی محصولات موسیقی را به نام خود ثبت و انتشار می کند و از سرویس اسپاتیفای نامی نمیبرد. همین شکایت نیز باعث شده است تا دادگاه ایالتی وارد ماجرا شود و برای بررسی این موضوع تحقیقات اولیه را نیز شروع کرده است.

بخاطر همین موضوع نیز اپل مجاب به این کار شده است تا با سرویس آمازون موزیک همکاری کند و تمامی فیلم ها و موزیک ها را با این دستگاه و سرویس پخش کند تا دیگر شرکتی نباشد که بتواند درمورد این موضوع از اپل شکایت کند. طبق گفته ها و اخبار کاربرانی که آمازون موزیک را دارند می توانند تمام فایل های صوتی را که از سرویس اپل دریافت کرده اند را با این دستگاه استفاده کنند و از فروشگاه  سرویس اپل TV دانلود کنند.

این قابلیت در کشور های ایالات متحده ، انگلیس ، استرالیا ، فرانسه ، کانادا ، ایتالیا ، آلمان و اسپانیا قابل استفاده خواهد بود، و برای بقیه کشور ها نیز در روز های آینده فعال خواهد شد. این همکاری امکان دارد یک همکاری موقت باشد، چون اپل قصد دارد سرویس و محصولی مرتبط با این موضوعی را در سال های آینده ارائه دهد.

دلیل نساختن سرویس موزیک توسط اپل

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که اپل سرویس فیلم خود را ساخته است و در این راه نیز موفق بوده است چرا سرویس موزیک آنلاین را درست نمی کند. دلیل این کار فقط یک جواب دارد و آن هم این است که اپل زمان می خواهد تا بتواند یک سرویس عالی و در حد رقابت با بقیه سرویس ها درست کند. بخاطر همین نیز موقتا با آمازون همکاری می کند تا بتواند سرویس خود را راه اندازی کند.

در پستی از وبلاگ اپل آمده است، اپل قصد دارد سرویس موسیقی بزرگی را درست کند و برای رقابت با سرویس هایی همچون اسپاتیفای وارد رقابت شود. البته همه این حرف ها و خبر ها یک شایعه به حساب می آید و باید منتظر ماند و دید که آیا اپل می تواند یک سرویس آنلاین موزیک مانند اسپاتیفای بسازد و وارد رقابت بکند یا نه.

منبع techradar

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر