اینترنت ملی روسیه با نام انحصاری RuNet رونمایی شد

اینترنت ملی روسیه با نام انحصاری RuNet رونمایی شد

کشور روسیه یکی از سرسخت ترین کشور های حال خاضر دنیا از لحاظ امنیت می باشد و برای امنیت کشور دست به هر کاری می زند و می توان گفت این کشور دارای یکی از بزرگترین امنیت های ممکن در دنیا می باشد که دارای امنیتی بسیار محکم و قوی می باشد.

این کشور از چند ماه گذشته به فکر راه اندازی اینترنت ملی شده است تا از دست رفتن اطلاعات کاربران جلوگیری کند، برای این کار نیز چندین آزمایش مختلفی را انجام داده است تا به نوعی حمله سایبری را شبیه سازی کند و برای مقابله با آن راه های مختلفی را به دست بگیرد و از دست رفتن اطلاعات جلوگیری کند.

دولت روسیه برای جلوگیری از منتشر شدن اطلاعات کاربران اینترنتی خود مجبور به ثبت قانونی شده است تا در آن، شرکت هایی که خدمات اینترنتی برای شهروندان روسی فراهم می کنند ملزم به این هستند که امنیت اینترنت را قبل از ورود به روسیه را تست کرده و بعد از آن اینترنت را برای کاربران روسی منتشر کنند.

این کار باعث خواهد شد تا به نوعی با اینترنت ملی داخلی روسیه رو به رو شویم، اینترنت ملی روسیه  با نام    انحصاری RuNet منتشر شده است و از دیروز در دسترس کاربران روسی می باشد و تمامی شهروندان روسیه به این قابلیت دست دارند و می توانند از آن استفاده کنند.

هفته گذشته دولت روسیه یک سری از آزمایشات را انجام داده است تا از حمله سایبری جلوگیری کند، در این پروژه برای شبیه سازی حمله سایبری تمامی زیر ساخت های این کشور تمامی ترافیک های ورودی و خروجی را مسدود کرده است تا هیچ حمله ای علیه این کشور رخ ندهد. در این پروژه تمامی ارگانهای دولتی نیز از اینترنت محروم بودند.

اینترنت ملی روسیه با نام انحصاری RuNet رونمایی شد

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

قطعی اینترنت در روسیه با اینترنت ملی روسیه

معاون وزیر ارتباطات روسیه در گفت و گو با خبرنگاران مشکلاتی و بحث های مختلفی از قطعی اینترنت را بیان کرد و با اشاره به همکاری مردم و تمامی ارگانها و شرکت های دولتی به قطعی اینترنت اشاره و اشراف کامل داشت. الکسکی سوکولوف در گفت و گو با خبرنگاران گفت:

الکسکی سوکولوف

در برنامه قطعی اینترنت برای آزمایش های اولیه تمام ارگانها و شرکت های دولتی و غیر دولتی با ما همکاری کردند و این باعث روند رو به رشد این قطعی بوده است و باعث شده است تا پیشرفت کاری در این بخش بسیار سریع تر از گذشته باشد.

دولت و مردم یکپارچه شده اند تا بتوانیم اینترنت ملی را در روسیه به مرحله اجرایی برسانیم و امیدواریم نیز به هدفمان برسیم.

این شخص همچنین افزود اینترنت ملی روسیه از قابلیت ها و ویژگی هایی بهره مند خواهد بود که در اینترنت جهانی وجود ندارد و همین نکته مثبت می باشد که این اینترنت را از اینترنت معمولی جدا می کند و باعث خواهد شد تا مردم و شهروندان روسی از این قابلیت استفاده کنند.

طبق گفته اکثر رسانه ها اینترنت ملی برای روسیه یک حرکت ضروری می باشد که برای نفوذ کشور های بیگانه برای حمله های سایبری جلوگیری کند، هنوز این اینترنت مورد قبول بخشی از مردم روسیه نشده است و بخشی از مردم نیز موافق این حرکت می باشند.

درحالی که روسیه سعی بر این دارد که این حرکت را تدافعی جلوه نکند اما بیشتر منتقدان درمورد اینترنت روسیه کار های فیلتری میدانند و ادعا کرده اند سانسور های اینترنتی شبیه به فیلترینگ چین خواهد بود و شبیه به چنین چیزی خواهد بود، به گفته های مدیر های رسانه ای روسیه این اینترنت از سال ۲۰۲۱ عملی خواهد شد و تمام روسیه از این اینترنت بهره خواهند برد.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع techspot

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر