اینتل رهبر نسل های پردازنده است

نسل بعدی پردازنده Core i7 موبایل به صورت آنلاین فاش شد

اینتل رهبر نسل های پردازنده است

شمارش یک مهارت دشوار برای شرکت هایی است که از مجموعه دانشمندان و ریاضی دانان و برنامه نویسان ساخته شده اند. بیشتر ما می دانیم که مایکروسافت به عدد ۱۰ رسیده است و تسلیم شد و اپل هم که فراموش کرد عدد ۱۰ وجود دارد. بنابراین از نظر تاریخی ۱۰ عدد دشواری است. اما این نشان می دهد که اینتل فهمیده است که چگونه می توان ۱۰ را محاسبه کرد.

به یاد دارید که AMD در واقع هرگز به عدد ۱۰ نرسیده است. زمانی که این شرکت به پردازنده های Athlon سری ۹۰۰۰ رسیدند، معماری رایزن را اختراع کردند تا با آن بتوانند شروع به کار کنند. انودیا با تنها چند تلنگر جزئی توانست به عدد ۱۰ دست یابد اما بعد از آن فکر کردند که شماره بعدی ۲۰ خواهد بود بنابراین برگشتند تا ۱۶ را اضافه کنند.

پرقدرت ترین پردازنده

 

اینتل در حال حاضر در نقطه عطف قرار دارد : چون در نیمه راه عرضه پردازنده های نسل دهم خود هستند. آنها نسل بعدی پردازنده های خود را چه می نامند؟ پردازنده جدید اینتل در بانک اطلاعاتی یا همان دیتابیس ۳DMark با نام i7-1185G7 ظاهر شده است. اگر واقعا این پردازنده عضوی از نسل یازدهم پردازنده ها باشد، اینتل تنها شرکت سخت افزار رایانه ای خواهد بود که شماره پایه پردازنده ها را توسعه داده است.

از طرف دیگر، پردازنده Core i7-1185G7 یک پردازنده پرچمدار جانشین Tiger Lake است. Tiger Lake هم جانشین Ice Lake و پاسخی به APU های Renoir جدید شرکت AMD است. Tiger Lake مانند APU های Renoir، یک پردازنده و یک پردازنده گرافیکی را روی تراشه ترکیب می کند تا کارایی در کار های فشرده گرافیکی مانند بازی را بهینه کند. مانند Renoir، عملکرد ترکیبی پردازنده و پردازنده گرافیکی را برای عناوین esports و ویرایش فیلم سبک حجم کافی می کند، اما فقط با راه حل های گسسته بودجه رقابت می کند.

i7-1185G7

TIME SPY

امتیاز گرافیک – ۱۲۹۶

امتیاز پردازنده – ۲۹۲۲

pic.twitter.com/kxuptBpPoh

تام آپیساک ۳ آوریل ۲۰۲۰

با توجه به تنوع ظاهری i7-1185G7 (تحت نام های رمز گذاری شده، البته تاکنون) از چهار هسته پردازنده Willow Cove و پردازنده گرافیکی cores and 96 Xe استفاده کرده است.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

سرعت کلاک پردازنده نامشخص است، اما عدد “۵” در نام آن (i7-1185G7) نشان می دهد که از ۲۵ وات استفاده خواهد کرد، بنابراین احتمالا زمان پایه آن زیر ۳ گیگاهرتزی و با یک کلاک تقویتی در حدود ۵ گیگاهرتز خواهد بود. انتظار می رود پردازنده گرافیکی هم با حداکثر ۱.۵ گیگاهرتزی کار کند.

از نظر مشخصات ظاهری، این پردازنده بیشتر از طرف پردازنده گرافیکی به طرف پردازنده مایل است، که این بر خلاف Renoir است، بنابراین باید صبر کنیم و ببنیم که در واقعیت چگونه کار خواهد کرد.

پردازنده ده هسته ای

البته این همه آن چیزی که Tiger Lake ارائه می دهد نیست. با مهارت شمارش تازه اینتل (با اینکه هنوز به آن اعتراف نکرده اند، اسرار تجاری و همه آنها) ولی طیف کاملی از فناوری های جدید را باز کرده اند.

به عنوان مثال، آنها فهمیدند که چهار بعد از سه می آید، بنابر این اکنون پشتیبانی PCIe 4.0، USB 4.0 و توندربولت ۴ هم وجود دارد. و البته ۵ هم بعد از ۴ می آید، بنابراین آنها رم را هم از DDR4 به LPDDR5 در حال ارتقا هستند.

این می تواند پیشرفت های جدی بسیاری را در عملکرد ایجاد کند، اما هنوز هم LPDDR5 در روز های اولیه خود به سر می برد، بنابر این هر سیستمی از آن استفاده نمی کند. نشت تایگر همچنین می گوید که می تواند با مادربرد های مینیاتوری، که در تصویر بالا قرار دارد جفت شود.

اگر فقط بتوانند هنگام طراحی ابعاد فیزیکی (در اندازه نانومتری) از اجزای داخلی پردازنده های خود از نسل ۱۰ اسفاده کنند. به نظر می رسد که آنها ترتیب را رعایت کردند زمانی که فهمیدند که ۱۴+++ از ۱۴ کمتر نیست و به ۱۰ رسیده اند. اما آنها از ۱۰ ++ استفاده می کنند.

با توجه به اینکه پردازنده های گرافیکی Tiger Lake اکنون تحت نام های خود ظاهر می شود، پس تا زمان انتشار آنها که تنها چند ماه طول می کشد. باید صبر کرده و ببینیم.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع techspot

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر