بازگشت موشک استارلاینر به زمین:عملیاتی ناقص

بازگشت موشک استارلاینر به زمین:عملیاتی ناقص

بعد از اینکه شرکت هواپیمایی بوئینگ با کمک و همراهی ناسا کپسول فضایی خود را به ایستگاه بین المللی در فضا فرستاده بود متاسفانه دچار مشکلات فنی شد و قبل از رسیدن به این ایستگاه فضایی دچار آتش سوزی شد و در نهایت به مقصد اصلی خود نرسید.

این کپسول قبل از برخورد به ایستگاه فضایی بین المللی توسط کارشناسان از زمین هدایت شد و مسیر این فضاپیما را تغییر دادند، این فضاپیما بعد از گذراندن دوره ای خیلی کوتاه در فضا به زمین برگشت و دیروز در خاک آمریکا به زمین نشست.

قرار بود این کپسول به عنوان تست اولیه راهی فضا شود و اگر تست های لازم را به خوبی انجام داد بعد از آن کار کردن با این کپسول را شروع و به ادامه همکاری بوئینگ و ناسا ادامه دار خواهد بود. این فضاپیما در صحرای نیومکزیکو در آمریکا به زمین نشست و فرودی کاملا بی خطری را پشت سر گذاشت، این اولین بار در تاریخ آمریکا می باشد که کپسول های فضاپیما به طور سالم به خاک آمریکا می رسند.

بازشکت موشک استارلاینر به زمین باعث به وجود آمدن سوالات و خبر های زیادی شد که مدیر ناسا مجبور شد یک جلسه مطبوعاتی برگزار کند و علت شکست خوردن این پرتاب و چگونه رفع این مشکل در آینده را با خبرنگاران در میان بگذارد.

جیم بریدنشتین مدیر ناسا در کنفرانس مطبوعاتی با خبرنگاران رسانه های مختلف دلیل شکست این پرتاب و عملیات را همراه نبودن یک شخص با این کپسول را مدعی شد، او گفته است که اگر همراه این فضاپیما یک انسان فرستاده میشد می توانست کنترل را به دست بگیرد و همه مشکلات فنی به وجود آمده را از نزدیک حل کند و فضاپیما به طور کامل به مقصد خود می رسید.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

بازگشت موشک استارلاینر به زمین:عملیاتی ناقص

بازگشت موشک استارلاینر به زمین دارای حواشی زیاد

شکست خوردن این ماموریت و عدم موفقیت ناسا در این عملیات البته به گفته رسانه ها، حواشی و سوالات بسیار زیادی را در این چند روز گذشته به وجود آورده است که در هر رسانه خبری شاهد خبر ناموفقیت ناسا در پرتاب این کپسول فضایی به مدار ایستگاه بین المللی را پوشش می دهد.

به گفته اکثر رسانه ها و کارشناسان فضایی، این عملیات ناموفقیت بوده است اما ادعا های ناسا نشان می دهد این سازمان به هدف خود رسیده است و هدف اصلی خود موفقیت در رساندن این موشک به زمین بود را با موفقیت پشت سر گذاشته است.

ناسا اعلام کرده است هدفش این بوده است که موشک خود را به کامل ترین صورت ممکن به زمین به شرایط سالم بازگردد که به این نتیجه رسیده است، ناسا در رقابت با اسپیس ایکس کار های زیادی را انجام خواهد داد و به نظر می رسد این یکی از کار هایی بوده است که انجام داده است، بازگشت موشک استارلاینر به زمین یکی از موفقیت های ناسا به اسپیس ایکس می باشد که این شرکت اسپیس ایکس بوده است که در این رقابت با ناسا دچار شکست شده است. باید منتظر رقابت های دیگر این شرکت با یکدیگر برای رقابت در نکته فضایی را شاهد باشیم.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع cnet

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر