بالگر ناسا در سطح مریخ حرکت می کند

بالگر ناسا در سطح مریخ حرکت می کند

بالگرد انحصاری ناسا حالا در دومین فاز خود قرار دارد و از فردا به طور رسمی در این سیاره شروع به حرکت خواهد کرد و قطعا دستاورد های بسیار خوبی برای ناسا به همراه خواهد داشت، یکی از مزیت های قابل قبول این بالگرد شناسایی محیط و مقاومت بالا است.

ناسا این بالگرد را با هدف شناسایی بهتر و همچنین جمع آوری نمونه های متعدد همراه مریخ نورد به سیاره سرخ ارسال کرده تا نتیجه به دست آمده از پروژه و عملیات مریخ مفید و کامل باشد. در کنار عملکرد مثبت مریخ نورد (مقاومت) شاهد فعالیت مناسب این بالگرد نیز خواهد بود.

سازمان ناسا فناوری های استفاده شده در داخل این بالگرد را منحصر به فرد و خاص دانست و اعلام کرد: برای ساخت این بالگرد حدود ۳ سال زمان سپری شده و با مهندسی نوین و هوش مصنوعی تطبیق داده شده تا شرایط جوی و حالت های مختلف مریخ را به خوبی پشت سر بگذارد.

بالگر ناسا در سطح مریخ دومین قطعه سخت افزاری است که در این سیاره فرود آمده و حرکت خواهد کرد، عملیات این بالگرد حدود ۱۰۰ کیلومتر دورتر از مکان فرود خواهد بود و با شناسایی کردن و جمع آوری داده های مفید از شرایط جوی و نوع ساختار سطح مریخ به نقطه اول باز خواهد گشت.

نظارت و کنترل این بالگرد از دفتر اصلی ناسا در سیاتل انجام خواهد گرفت تا با کمترین ایراد و خطا این عملیات انجام بگیرد. تیم کنترل ناسا حدود ۱۰۰ نفر از متخصصان علوم کامپیوتر و الکترونیک هستند که توانستند مریخ نورد را بر روی سطح مریخ فرود بیاورند و عملیات بزرگی را به ثبت برسانند.

حرکت بالگر ناسا در سطح مریخ

حرکت بالگر ناسا در سطح مریخ

عدم آشنایی کامل به شرایط جوی و سطح مریخ باعث شده تا ناسا با نگرانی به سراغ این عملیات برود و احتمال اینکه این بالگرد اسیر طوفان های شن این سیاره باشد بسیار زیاد خواهد بود. سرعت توفان های سیاره مریخ حدود ۱۰۰ کیلومتر در ساعت است که احتمال نابودی تجهیزات ناسا را به همراه دارد.

بخاطر این خطر ناسا احتیاط های لازم را برای مقابله با این طوفان و خطرات احتمالی در نظر گرفته و این بالگرد دارای یک سیستم خروجی و حفاظتی است که باعث می شود تا امنیت بسیار زیادی برای این بالگرد در نظر گرفته شود و در کل در مقابل طوفان و ضربه های احتمالی مقاوم شود.

ناسا این عملیات را تا سال ۲۰۲۲ انجام خواهد داد بعد از به دست آوردن نتایج مورد نظر یکی از مریخ نورد های خود را به زمین برای سوختگیری و ترمیم و همچنین ارسال مجدد به سطح مریخ آماده خواهد کرد. نظر شما درمورد عملیات حساس و منحصر به فرد ناسا چیست؟

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع digitaltrends

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر