برتری اینتل نسبت به M1 :ضعف اپل در پردازش داده

برتری اینتل نسبت به M1 :ضعف اپل در پردازش داده

بعد از اینکه شرکت اینتل همکاری خود را به صورت رسمی از شرکت اپل اعلام کرد، اپل نیز به فکر ساخت و تولید تراشه های انحصاری خود شد که با سری جدیدی بنام M1 رونمایی و معرفی شدند و با سری جدید لپتاپ های اپل نیز عرضه خواهند شد.

سایت های معتبر بزرگ این دو تراشه را در مقابل هم قرار دادند و محصولات انحصاری اینتل و اپل را در تست های متفاوت و زیادی قرار دادند که در نهایت با اختلاف بسیار زیاد شاهد پیروزی و برتری اینتل نسبت به رقیب تازه وارد خود بوده ایم.

در بخش پردازش داده و انتقال اطلاعات اینتل بهترین عملکرد را از خود به نمایش گذاشت و تراشه M1 نیز در هنگام پایداری اطلاعات در انتقال داده قدرت بسیار زیادی به نمایش گذاشت اما در کل این اینتل بود که قدرت خود را بیشتر از اپل به نمایش گذاشت و عملکرد خوبی داشت.

برتری اینتل نسبت به M1 در رسانه های زیادی سرو صدا به پا کرد و این موضوع که اپل در آینده از بخش سخت افزار و مخصوصا تراشه های کامپیوتری دچار ضعف هایی خواهد شد شایعات بسیار زیادی منتشر شد و به زودی قطعا شاهد واکنش اپل نیز خواهیم بود.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

برتری بسیار زیاد و قدرتمندانه اینتل نشان داد که هنوز شرکت اپل برای ساخت و تولید تراشه های کامپیوتری زمان دارد و در همین اوایل کار توانایی رقابت با شرکت های قدرتمندی مانند اینتل را ندارد و باید تلاش بسیار زیادی در تولید این تراشه ها بکند.

برتری اینتل نسبت به M1 اپل

چندین نسخه از تراشه های اینتل با پردازنده های اپل مورد مقایسه و تست قرار گرفت که بازهم اینتل با اختلاف بسیار زیادی در اکثر تست ها برتری خود را به اپل دیکته کرد تا نشان دهد موفق شدن در حوزه تولید تراشه های کامپیوتری نیاز به فناوری های جدید و محصولات قدرتمندی دارد.

قطعا با اضافه شدن اپل به بازار تولید تراشه های کامپیوتری شاهد داغ شدن بازار این محصول سخت افزاری خواهیم بود و شاهد یک رقابت سه جانبه میان اینتل، اپل و AMD خواهیم بود که قشنگ می تواند به تولید تراشه های با کیفت کمک بسیار زیادی بکند.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

مشاهده تمامی اخبار و حواشی نمایشگاه CES 2021

منبع wccftech

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر