بررسی آیفون ۱۲ :پرچمدار تازه نفس اپل

بررسی آیفون ۱۲:پرچمدار تازه نفس اپل

همیشه شاهد گوشی های متفاوت و بسیار جذاب از سوی شرکت آمریکایی اپل برای بازار های جهانی بوده ایم و این بار نیز شاهد یک اتفاق هوشمندانه و بسیار جذاب دیگر از سوی این شرکت قدرتمند بازار موبایل هستیم، بله سری آیفون ۱۲ شرکت اپل که در ۴ نسخه ارائه داده شده است و یکی از قدرتمندترین و همچنین جذاب ترین سری های جدید شرکت اپل بعد از سری آیفون ۱۱ محسوب می شود که با طراحی خاطره انگیز آیفون ۵ و آیفون ۵ اس ساخته شده است.

این سری دارای طراحی بسیار جذاب و فوق العاده ای می باشد که از شکل کلی لبه های خمیده پشتیبانی نمی کند و این بار شاهد یک طراحی با فریم تخت و صاف هستیم که یک انتخاب هوشمندانه و بسیار جذابی را از خود به نمایش می گذارد و قطعا شاهد قابلیت هایی هستیم که شرکت اپل در طراحی این سری قدرتمند قرار داده است که کمک بسیار زیادی به پر فروش بودن این گوشی در سطح بازار جهانی دارد.

جذاب بودن بخش طراحی این گوشی یک طرف، سخت افزار قدرتمند و فناوری های استفاده شده در این محصول نیز یک طرف که واقعا کاربر را در مواجه شدن با اعداد و ارقامی که برای کیفیت سخت افزاری و مشخصات فنی این محصول قرار داده شده است دچار یک وسوسه وحشتناک عجیب و خاص می کند، در این مقاله قصد نقد و بررسی گوشی آیفون ۱۲ اپل را داریم که میانه ترین گوشی این شرکت در سری جدید محسوب می شود که به احتمال زیاد پر فروش ترین نسخه نیز باشد.

بررسی آیفون 12 اپل

طراحی

مانند بررسی های گذشته از بخش طراحی شروع می کنیم، مهم ترین و البته بارز ترین تغییری که شرکت اپل در سری جدید خود به وجود آورده است در بخش طراحی می باشد که نشان دهنده ایجاد یک پل به سری گذشته محصولات این شرکت می باشد، اپل با ترکیب استفاده از فناوری های جدید و تجهیزات بروز و با استفاده از طراحی قدیمی و گذشته خود توانسته یک محصول فوق العاده ای را تولید کند.

فریم تخت و آلومینیومی این گوشی ترکیب مناسبی را به نمایش می گذارد و حس خوبی در دست دارد، سبک بودن و همچنین خوش دست بودن این گوشی تمامی ماجرای این محصول را تایید می کند و در هنگام دست گرفتن این گوشی می توان حس سبک بودن و همچنین طراحی بسیار مناسبی که باعث ایجاد یک حس خوب در هنگام استفاده از این گوشی بود که از فناوری گوریلا گلس ۵ و از جنس شیشه برای فریم پشتی و برای فریم جلویی از شیشه و از فناوری گوریلاگلس ۵ هستیم.

بزرگترین عیب بخش طراحی آیفون ۱۲، شیشه ای بودن پنل پشتی می باشد که به بدترین حالت ممکن لکه های دست و گرد و غبار را به سطح خود جذب می کند که قطعا یک امتیاز منفی نه چندان جالب برای این نسخه از آیفون ۱۲ خواهیم بود که نسبت به نسخه های دیگر در این سری در این بخش عملکرد نه چندان مناسبی را برای خود به ارمغان می آورد که بدترین حالت ممکن و همچنین اتفاق بدی را از خود به نمایش می گذارد که واقعا برای چنین گوشی بسیار بد و جالب نمی باشد.

بررسی آیفون 12 اپل

چینش دوربین دوگانه مربعی شکل چندان جدید و خاص نیست و در سری قبلی نیز شاهد استفاده از چنین طراحی برای دوربین پشتی این گوشی بودیم که از سوی اپل ارائه داده شده است. برای بخش جلویی نیز شاهد استفاده از حالت ناچ برای دوربین سلفی هستیم که تجربه نه چندان خوبی را از خود به نمایش می گذارد و این یعنی اپل برای بخش طراحی به غیر از فریم تخت و جنس پنل پشتی از هیچ ایده خاصی بهره مند نشده است که می تواند یک امتیاز منفی دیگری برای اپل به همراه داشته باشد.

وزن آیفون ۱۲ حدود ۱۶۴ گرم می باشد که واقعا سبک و خوش دست هستش که تجربه خوبی در کارکرد های طولانی مدت دارد و به نوعی می توان گفت خسته کننده نیست و نداشتن وزن زیاد و اندازه خیلی بزرگ باعث شده تا به نظر ایده آل ترین آیفون میان دیگر نسخه های این سری باشد. همچنین اندازه مناسب کلی صفحه نمایش به همراه ضخامت کلی دستگاه همگی حالت خوبی را به نمایش می گذارد تا کاربران بتوانند تجربه بسیار مناسب و هوشمندانه ای را از خود به نمایش بگذارند.

سخت افزار

بعد از بخش طراحی به قسمت جذاب و جالب توجه این گوشی، یعنی به قسمت سخت افزار رسیدیم. شرکت اپل برای قسمت سخت افزاری این گوشی نیز از قابلیت و قطعاتی استفاده کرده است که نسبت به نسخه های گذشته از ترکیب قابل توجه و هوشمندانه ای بهره مند می باشد که این نسخه را نسبت به تمامی سری های گذشته در سطح بالایی از فناوری و تکنولوژی قرار می دهد.

بررسی آیفون 12 اپل

سازگاری کامل با فناوری ۵G که برای اولین بار در گوشی های آیفون شاهد اضافه شدن چنین قابلیتی هستیم و طبق گفته اپل کاربران هر موقع خواستند می تواند با فعال کردن تنظیمات مربوطه به این فناوری به قابلیت دلخواه خود دسترسی داشته باشند و از فناوری جدید اینترنت و شبکه که همان ۵G می باشد بهترین استفاده ممکن را داشته باشند تا حالت مناسبی را برای بهره گیری از حالت های متفاوت و جذابی را به همراه داشته باشند.

تراشه های استفاده شده در این گوشی از قطعات با کیفیت و نسل جدیدی می باشد که اپل توانسته با بهره گیری از فناوری های بروز این کیفیت مناسب و ایده آل را در داخل این گوشی هوشمند و فوق العاده قرار دهد که نسبت به نسخه های گذشته شاهد افزایش کیفیت و کارایی بوده ایم. استفاده از تراشه داخلی بیونیک A14 که از فناوری ۵ نانومتری پشتیبانی می کند یک سرعت قابل توجه و با دقت بالای انتقال داده دارد که می تواند حالت مناسب و خوبی را از خود به نمایش بگذارد.

بخش گرافیکی تراشه داخلی این گوشی نیز از فناوری ۴ هسته ای بهره مند می باشد که برای اجرای برنامه گرافیکی متعدد کاربر مناسبی دارد، فناوری فیس آیدی نیز یک بحث جداگانه می باشد که در بخش جداگانه در این مقاله به آن خواهیم پرداخت که اپل توانسته به بهترین حالت ممکن امنیت این سری از گوشی های خود را تا حد قابل توجهی افزایش دهد که می توان گفت یک قدم نسبت به دیگر سری های خود در بالاترین سطح ممکن قرار می دهد.

حسگر های مجاورتی و همچنین ژیروسکوپ جزو سنسور هایی می باشد که برای افزایش کارایی این گوشی به کار گرفته شده اند. دکمه مخفی نیز که از سنسور ژیروسکوپ استفاده می کند در قسمت پشتی دستگاه قرار دارد و با زدن دو بار بر روی لوگوی اپل از صفحه نمایش گوشی به صورت خودکار اسکرین شات گرفته می شود که یک ترفند و قابلیت مناسب و هوشمندانه ای می باشد که این شرکت توانایی های قابل قبول و جذابی را از خود به نمایش می گذارد. رنگبندی برای این نسخه نیز در ۵ رنگ ارائه داده شده است که از ترکیب رنگی، مشکی،سفید،قرمز،سبز و آبی برخوردار است و تابحال در هیچ یک از محصولات اپل شاهد چنین ترکیب خوب و مناسبی نبوده ایم.

بررسی آیفون 12 اپل

صفحه نمایش

صفحه نمایش قابل قبول و بسیار حرفه ای این گوشی باعث به وجود آمدن اتفاقات بی نظیر و بسیار خاص می شود که نمره بسیار قدرتمند و بالایی را برای خود به ارمغان آورده است و قطعا تجربه بسیار ایده آل و خاصی را برای کاربران در بخش صفحه نمایش به وجود می آورد و قطعا شاهد اتفاقات بی نظیر و بسیار مناسب و خوبی هستیم که این شرکت بهترین ها را در نظر گرفته است.

اندازه صفحه نمایش حدود ۶.۱ اینچ می باشد که باز هم می توان گفت یک تجربه قابل قبول و بسیار حرفه ای به همراه دارد و می توان گفت بهترین اتفاق ممکن را از خود به نمایش می گذارد و حالت قابل توجه و بسیار ایده آل را به همراه دارد که از جنس سرامیک شیشه ساخته شده تا در برابر خط و خش از مقاومت بسیار بالا و هوشمندانه برخوردار باشد تا تجربه جذاب و ایده آل را به نمایش بگذارد.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

حافظه

دلیل جدا کردن بخش حافظه نسبت به قسمت سخت افزار بخاطر متنوع بودن این بخش می باشد که اپل مانند سال های گذشته در این نسخه نیز از تنوع حافظه های داخلی استفاده کرده است تا کاربران بتوانند نسبت به کارایی های خود ارقام حافظه هایی را که می توانند مورد استفاده قرار دهند را انتخاب کنند. در این بخش شاهد یک رقم تکراری و نه چندان جالب هستیم و آن هم بخش حافظه رم می باشد که برای نسخه آیفون ۱۲ فقط از رم ۴ گیگابایتی استفاده شده است.

این تکرار عدد ۴ برای تمامی نسخه های آیفون ۱۲ به نظر می رسد کمی عجیب و چندان جالب نباشد، حافظه های اصلی برای گوشی آیفون ۱۲ در ۳ نسخه متفاوت عرضه می شود. نسخه ۶۴ گیگابایتی، نسخه ۱۲۸ گیگابایتی و نسخه ۲۵۶ گیگابایتی می باشد. یکی دیگر از معایب این بخش نیز کم بودن بخش حافظه ها می باشد که واقعا در دنیای امروزی و با حجم نرم افزار ها ۶۴ گیگابایت و ۱۲۸ گیگابایت اعداد ناچیزی برای حافظه داخلی محسوب می شوند.

بررسی آیفون 12 اپل

هیچ اسلاتی برای پشتیبانی از کارت حافظه مانند سری های گذشته شرکت اپل در این نسخه قرار داده نشده است و تقریبا می توان گفت نسبت به نسخه آیفون ۱۱ تغییر خاصی در بخش حافظه داخلی برای این گوشی اعلام نشده است و همان اعداد و ترکیب در این سری جدید نیز مورد استفاده قرار گرفته است. “به نظر می رسد اپل در فکر ایجاد یک سری حافظه خاص با اعداد زیاد برای نسل جدید می باشد”

فیس آیدی

سنسور تشخیص چهره یا همان فیس آیدی از آیفون ۱۱ به بعد مورد توجه بسیار زیادی قرار گرفت و شاهد تعریف امنیت به سبک جدید از سوی اپل بودیم که برای گوشی های نسل جدید ارائه داده شد و مورد استقبال کاربران زیادی نیز قرار گرفت و می توان گفت یک حس خوب و جذابی را به نمایش می گذارد که در ایده آل ترین حالت ممکن برای بخش امنیتی و رمزگذاری آیفون ۱۲ به کار گرفته شده است.

سنسور جداگانه این بخش در قسمت جلویی دوربین سلفی باعث کشیده شدن بخش سلفی شده است که همراه با دوربین سلفی قرار دارد و از دقت بسیار بالایی برخوردار است. اپل از فناوری های جدید و خوبی برای بخش فیس آیدی استفاده کرده است که می تواند تعریف جدیدی از امنیت را به وجود بیاورد و قابلیت های مناسب و ایده آل را به نمایش بگذارد.

دلیل توجه زیاد به بخش فیس آیدی بخاطر سرعت بسیار بالا و امنیت فوق العاده در رمزگذاری می باشد که بازکردن صفحه نمایش این گوشی را بدون صفحه شخص اصلی گوشی به صفر می رساند و مانند یک گاو صندوق بسیار قدرتمند و فولادی می باشد که به هیچ طریقی باز نمی شود و برای بازکردن باید از رمز اصلی استفاده کرد می ماند، باید تمامی لحاظ را برای بخش امنیتی اپل در نظر بگیریم و با دیگر محصولات مشابه مانند نوت ۲۰ اولترا سامسونگ و هواوی پی ۴۰ پرو مقایسه کنیم. حتما این گوشی از نمرات و عملکرد قابل توجه و بسیار بالایی برخوردار خواهد بود.

بررسی آیفون 12 اپل

نرم افزار

iOS14، گویای تمامی بخش های نرم افزاری آیفون های جدید می باشد که با ترکیب مناسب و خوب خود توانسته زودتر از هر چیز دیگری به دل کاربران اپل بنشیند و یک تجربه مناسب و ایده آل را از خود به نمایش بگذارد که واقعا می توان گفت یک اتفاق هوشمندانه و بسیار جذاب از سوی اپل برای کاربران محسوب می شود که یک سیستم عامل قدرتمند و غنی را تولید کرده است.

این سیستم عامل از ترکیب گذشته استفاده کرده و تفاوت های چندانی نسبت به گذشته نداشته و طبق تجربه شخصی می توان گفت با ترکیب شدن با سخت افزار قدرتمند سرعت و عملکرد روان دارد و یک تجربه فوق العاده خاص و هیجان انگیزی را از خود به نمایش می گذارد که واقعا خاص و بسیار جذاب و حرفه ای از سوی این شرکت قدرتمند دنیای فناوری و تکنولوژی محسوب می شود.

همانطور که از قابلیت های سیستم عامل iOS14 باخبر هستید، در این نسخه شاهد آنها اما با سرعت و عملکرد بسیار بالایی هستیم، ایجاد ویجت ها و اضافه کردن اپلیکیشن های متعدد به این نرم افزار جزو قابلیت های بسیار مناسب و ایده آل این گوشی فوق العاده قدرتمند محسوب می شود که اپل توانسته به بهترین نحو ممکن این قابلیت جذاب و فوق العاده خاص را از خود به نمایش بگذارد.

بررسی آیفون 12 اپل

دوربین

برای بخش دوربین نیز شاهد استفاده از ترکیب دوگانه با بهره گیری از دو لنز ۱۲ مگاپیکسلی هستیم که این شرکت توانسته عملکرد مناسب و بسیار حرفه ای را به همراه داشته باشد و قدرت بالایی را برای ثبت تصاویر قابل توجه و بسیار زیاد به همراه داشته باشد. حالت های واید و اولترا واید نیز در بخش ثبت تصاویر این گوشی وجود دارد.

کیفیت فیلمبرداری نیز در این گوشی از حالت های ۴K با نرخ تازه سازی ۳۰ و ۶۰ فریم بهره می برد که قدرت بسیار بالایی دارد و در نتیجه شاهد خروجی بسیار حرفه ای و قدرتمند از سوی اپل برای این بخش هستیم که در ایده آل ترین حالت ممکن مورد طراحی و ساخت قرار گرفته است و نمونه تصاویر جذاب و فوق العاده ای را از خود به نمایش می گذارد.

فناوری استفاده شده در این گوشی با تکنولوژی Dolby Vision HDR ساخته شده است و تجربه قابل توجه و بسیار ایده آلی دارد و در نهایت شاهد خروجی بسیار مناسب و خوبی از سوی این شرکت هستیم، اتفاقاتی که اپل برای بخش دوربین به وجود آورده واقعا از قدرت و کیفیت قابل توجهی برخوردار می باشد که می توان گفت حالتی بسیار ایده آل و مناسبی را به نمایش می گذارد.

برای دوربین سلفی نیز از یک لنز ۱۲ مگاپیکسلی استفاده شده است که قابلیت ثبت تصاویر واید را به عهده دارد و قابلیت فیلمبرداری ۴K در حالت های ۳۰ و ۶۰ فریم را دارد که برای دوربین سلفی یک قابلیت فوق العاده و بسیار جذاب محسوب می شود و به نوعی طبق گفته دوستان رسانه ای خدایی برای خودش هستش که تجربه خوبی هنگام کار کردن به خود اختصاص داده است.

بررسی آیفون 12 اپل

جمع بندی

اگر شما جزو کاربرانی هستید که نسخه جدید آیفون را به هر قیمتی می خواهید خرید کنید، این گوشی برای شما یک انتخاب جذاب و قدرتمندی محسوب می شود، اما اگر جزو کاربرانی هستید که می خواهید بهترین عملکرد را نسبت به نسخه های عرضه شده آیفون داشته باشید، این گوشی مناسب شما نمی باشد و قطعا از قابلیت های قابل توجهی برخوردار نخواهد بود.

درمورد این بررسی هر سوال و یا انتقادی داشتید می توانید با ما به اشتراک بگذارید.

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر