ایده دانشجویان کمبریج برای نقاط کور خودرو

ایده دانشجویان کمبریج برای نقاط کور خودرو

شاید شما جزو رانندگانی باشید که هنگام رانندگی به دور و اطراف ماشین خود اهمیت نمی دهید و فقط به جلوی ماشین تمرکز می کنید. نقاط کوری در خودرو های مختلفی وجود دارد که باعث می شود که شما نتوانید به دور و اطراف ماشین خود مسلط شوید و رانندگی بدون تصادف داشته باشید.

این مشکلات در تمامی خودرو ها وجود دارد و نسبت به طراحی داخلی خودرو نیز، نقاط کور خودرو متفاوت می باشد. یکی از دانشجویان دانشگاه کمبریج به یک ایده جالب و کار آمد رسیده است که با پیاده سازی آن دیگر نقاط کور در خودرو از بین خواهد رفت و درصد تصادفات کمتر خواهد شد.

یک دانشجو با نام آلیانا گاسلر با کمک همکلاسی هایش به ایده ای جالب رسیده اند که با قرار دادن آن در روی نقاط کور خودرو دیگر آن نقاط از بین می روند و رانندگان می توانند بدون هیچ مزاحمت خاصی نمای پشت آن قسمت را مشاهده کنند.

ترکیبات این اختراع متشکل از وب کم،پروژکتور و یک ماده ویژه و خاص می باشد که نقاط کور خودرو را از بین می برد و رانندگان می تواند بدون هیچ مشکل خاصی تمامی زاویه های ممکن را مشاهده کنند. این اختراع نیز باعث خواهد شد، آمار تصادف ها کمتر شود.

ایده دانشجویان کمبریج برای نقاط کور خودرو

کارایی اختراع برای پوشاندن نقاط کور خودرو

یک وبکم کوچک در محل مورد نظر نصب می شود و فیلم ها را به صورت زنده به پروژکتور ارسال می کند و آن پروژکتور نیز در بالای سر راننده قرار خواهد گرفت. و سپس فیلم در حال پخش بر روی ستون مورد نظر که روی آن پارچه خاصی کشیده شده است می تابد.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

رانندگان می توانند از این روش آن طرف کنج های خودرو را مشاهده کنند و بتوانند بهتر به ماشین مسلط شوند و آمار تصادفات را در دنیا کاهش دهد. این طراحی و اختراع جایزه های شخصی زیادی را به دنبال داشته است و گفته می شود یکی از شرکت های آمریکایی با این دختر دانشجو در حال بستن قرار داد برای این پروژه می باشد.

در ویدیو زیر می توانید نحوه استفاده کردن و نوع استفاده از این محصول را مشاهده کنید. در این ویدیو جزئیات زیادی دیده می شود و درمورد این محصول ارائه شده است که با دقت می توانید آنها را مشاهده کنید(ویدیو زیر را تماشا کنید).

دانلود از آپارات

این اختراع از نظر داوران Broadcom یکی از اختراعات جالب و قابل توجه این دوره انتخاب شده است و گفته می شود جایزه ۲۵۰۰ دلاری ساموئلی نیز برای این دانشجو با استعداد داده خواهد شد. برای حل مشکل به این بزرگی و نقاط کور خودرو از یک ترفند بسیار ساده و البته هوشمندانه می توان استفاده کرد.

باید حواستان به دور و اطرافتان باشد چون فرصت های کوچکی وجود دارد که شما می توانید از طریق آنها خودتان را به بلند ترین قله های موفقیت برسانید. با سیم پو همراه باشید.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع motor1

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر