AMD بزرگترین مشتری تراشه های ۷ نانومتری TSMC در سال ۲۰۲۰

AMD بزرگترین مشتری تراشه های ۷ نانومتری TSMC در سال ۲۰۲۰

در نیمه دوم سال ۲۰۲۰، AMD سفارشات پردازنده های ۷ نانومتری خود را دو برابر می کند و طبق برخی پیش بینی ها AMD به بزرگترین مشتری تراشه های ۷ نانومتری TSMC تبدیل می کند. با ورود به سال ۲۰۲۰ کارخانه های TSMC ظرفیت تولید تراشه های ۷ نانومتری را به ۱۱۰,۰۰۰WPM در ماه را دارند و تا پایان سال ۱۴۰,۰۰۰WPM تولید می کنند. طبق گفته اپل دیلی، AMD حدود ۲۰% از ظرفیت را خریداری می کند.

در حال حاضر، AMD نمی تواند آن را به فهرست ۵ نانومتری قرار دهد. اپل بزرگترین مشتری تراشه های ۷ نانومتری آنها است ام انتظار می رود که برای A14 به گره ۵ نانومتری منتقل شود و دو سوم ظرفیت تراشه های ۵ نانومتری TSMC را به خود اختصاص دهد.

کوالکام، های سیلیکون و سوپرمیکرو هواوی در حال برنامه ریزی رزرو ۲۵،۰۰۰WPM هستند در حالی که مدیا تک حدود ۲۰،۰۰۰WPM  را برنامه ریزی کرده. این تقریبا ۱۰% ظرفیت TSMC را برای سایر مشتریان خود، از جمله انویدیا، که دنبال تراشه های ۷ نانومتری برای GPU های Ampere خود است می دهد.

پرچمدران Zen 2 Ryzen ای ام دی از پردازنده های ارزشمند آنقدر ارزش داشتند که انتظارات همه را پشت سر گذاشته و AMD در زمان راه اندازی اش از محل جارج شد. بدون شک فضای اضافی fab این مسئله را برای Zen 3 برطرف می کند.

بزرگترین مشتری تراشه های 7 نانومتری TSMC

Mindfactory بزرگترین خرده فروش سخت افزار کامپیوتر در آلمان است، تمام  داده های فروش خود را در منتشر کرده است و همونجور که خودتونهم می بینید، Zen 2 همه علاقه مندان را که در سایه ها پنهان شده بودند، را بیرون آورده است. این جهش به اندازه ای بزرگ بود که افراد در چرخه ارتقا بلند مدت تصمیم گرفتند که زمان تغییر رسیده است. AMD فقط نیمی از مشتریان اینتل را دزدید. آنها به طور قابل توجهی اندازه بازار را برای سال ۲۰۱۹ افزایش دادند.

اما این همچنین ممکن است که بدان معنی باشد که فضای زیادی برای گسترش در بازار CPU دسکتاپ وجود ندارد، بنابراین AMD چرا می خواهد از آن تراشه های ۷ نانومتری استفاده کند؟ احتمالا برای کنسول ها

علت خرید تراشه های ۷ نانومتری TSMC توسط AMD

در حال حاظر تایید نشده است که پلی استیشن ۵ از سری ۷ نانومتری Zen 2 و ناوی AMD استفاده می کند و همچنین سری ایکس Xbox نیز از همین تراشه ها استفاده می کند. هر دوی این کنسول ها با حجم زیادی فروش رو به رو خواهد شد و این بدون شک ترجیهی برای خرید بزرگ AMD و سودآوری مرتبط با آنها را نشان می دهد.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع techspot

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر