بلاتکلیفی بازار موبایل ایران بعد از ماجرای ۳۰۰ یورو

بلاتکلیفی بازار موبایل ایران بعد از ماجرای ۳۰۰ یورو

چند هفته قبل یک قانون جدید از سوی اصناف و سازمان واردات کشور برای جلوگیری از قاچاق کالا و وارد کردن گوشی هایی با قیمت بالای ۳۰۰ یورو به داخل ایران ممنوع شد و این کار نیز باعث افزایش بیش از حد قیمت این محصولات در بازار ایران شد.

بعد از تصویب این قانون بازار موبایل ایران به طور جدی دچار یک بحران بزرگ شد و قیمت های موبایل به طور زیاد افزایش یافتند و حتی برخی از گوشی های پرچمدار مانند آیفون ۱۱ پرومکس قیمت دو برابری به خود گرفت که واقعا عجیب و غریب بود.

بعد از اینکه این وضعیت به وجود آمدن وزیر ارتباطات آقای آذری جهرمی دستور به لغو این قانون داد که متاسفانه تاثیر چندانی در وضعیت بازار موبایل ایران نداشته و شاهد افزایش قیمت ها بوده ایم که دلیل اصلی آن نیز ممنوعیت ورود گوشی هایی با قیمت بالای ۳۰۰ یورو می باشد.

بلاتکلیفی بازار موبایل ایران از آنجایی شروع می شود که هنوز هیچ لیست قیمت دقیقی از فروشندگان اعلام نشده و هر یک از مغازه های خرده فروشی قیمت های متفاوتی برای ک محصول دارند که واقعا آشفتگی بازار موبایل ایران را نشان می دهد که وضعیت مناسبی نمی باشد.

باید منتظر اقدامات جدید دولت برای رفع و مهار کردن این وضعیت بد باشیم که می تواند اثرات بسیار مخربی در بازار موبایل به همراه داشته باشد که بسیار فوق العاده سخت و سنگین خواهد بود و قیمت ها همچنان در حال افزایش می باشد.

بلاتکلیفی بازار موبایل ایران

بلاتکلیفی بازار موبایل ایران

هنوز هیچ اقدامی از سوی دولت برای رفع این مشکل وجود نداشته و به طور کلی باید منتظر عملکرد مفید دولت درمورد این اتفاقات باشیم که می تواند بسیار بد و ناگوار باشد که از سوی فروشندگان در بازار موبایل ایران به وجود آمده است به طور کلی شاهد باشیم.

هیچ ارگان و یا فروشنده ای تکلیف این ماجرا را مشخص نکرده است و همین کار باعث افزایش ۲۰ میلیونی برخی از موبایل های گران قیمت بازار شده که متاسفانه بازار را به طور کلی از بین برده و تمامی خرده فروشان دچار حالت های بسیار بد و عجیبی هستند.

در کل باید منتظر بمانیم وببینیم که دولت برای رفع این مشکل چه اقداماتی انجام خواهد داد و آیا توانایی این را خواهد داشت که بتواند به بهترین شکل ممکن این بازار را مدیریت کند و یا قیمت ها همچنان با افزایش نجومی همراه خواهند بود که وضعیت بدی را در بازار موبایل به وجود آورده است.

منبع سیم پو

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر