اندروید : بیشترین هک در میان سیستم عامل ها در سال ۲۰۱۹

اندروید : بیشترین هک سیستم عامل در سال ۲۰۱۹

اندروید محبوب ترین سیستم عامل تلفن همراه و در نتیجه آسیپ پذیر ترین است. سهم بازار آن یک رکورد بالا است و توسعه دهندگان و مهاجمان در تلاش هستند تا بدافزار هایی را ایجاد کنند که هک کردن دستگاه ها امکان پذیر باشد.

یک هکر ماهر می تواند به کلیه اطلاعات محرمانه دسترسی پیدا کند و حتی می تواند به کلیه اطلاعات محرمانه دسترسی پیدا کند و حتی می تواند حرک و مکالمات را نیز ردیابی کند. در این روش، از طریق ” سوراخ ” در سیستم عامل و برنامه های شخص ثالت کمک می شود.

محققان TheBestVPN  دریافتند که مطابق با نتایج سال ۲۰۱۹، سیستم عامل اندرویدی از نظر تعداد آسیپ پذیری ها صدر نشین است. بنابراین، سال گذشته کشف ۴۱۴ هک و آسیپ پذیری رخ داد. اما اوضاع چندان بد نیست. به گفته کارشناسان،  تعداد هک ها به طور پیوسته در حال کاهش است. بنابراین، اگر ۸۴۳ سوراخ در سال ۲۰۱۷ یافت ش، پس از پایان سال گذشته تعداد آنها به نصف کاهش یافت. و برای کل وجود اندروید ، ۲۵۶۳ هک وجود دارد.

بیشترین هک سیستم عامل

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

کارشناسان قبول دارند که ریشه شر از سیستم عامل خود دور است، اما برنامه هایی که به پرونده های سیستم دسترسی پیدا می کنند. علاوه بر اجزای سخت افزاری. به عنوان مثال، یک بهره برداری بزرگ اخیر که میلیون ها دستگاه اندروید را تحت تاثیر قرار داده است، به دلیل نقص سیستم عامل تراشه های مدیاتک است.

اندروید پیشرو در بازار سیستم عامل در شرایط انعطاف پذیر است

به نوبه خود، گوگل تعهد دارد با آزاد سازی منظم پچ های امنیتی، امنیت ربات سبز را بهبود بخشد. این شرکت همچنین معتقد است که تعدادی از مشکلات امنیتی برطرف شده در سیستم عامل، نشانی از امنیت سیستم عامل نیست. این در واقع نتیجه طبیعت باز اندرویدی است، اما هک هایی که از این دست هستند سیل نزولی دارند. به همین دلیل iOS اپل در این لیست قرار نگرفته است.

گفتنی است، گوگل اخیرا ۷۱ عیب امنیتی اندروید را در پچ مارس ۲۰۲۰ اصلاح کرده است. شرکت Mountain View هم ۴۸ نقص مربوط به تراشه های ارائه شده توسط کوالکام را برطرف کرده است. در این بولتن همچنین به چندین نقص مربوط به بازکردن قفل اثرانگشت و اتصال USB تلفن های هوشمند اندرویدی اشاره شده است.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع 9to5google

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر