تاییده کمیسیون اروپا برای هواوی بخاطر دکل های ۵G صادر شد

تاییده کمیسیون اروپا برای هواوی بخاطر دکل های ۵G صادر شد

بعد از مدت ها کشور ایالات متحده در این فکر بود که اجازه ندهد هواوی در بخش های مختلف کشور های اروپایی دکل های اینترنتی ۵G را راه اندازی کند اما آمریکا به هدف خود نرسید و کمیسیون اروپا تاییده نهایی را برای نصب دکل های اینترنتی به هواوی صادر کرد.

این کمیسیون متشکل از نخست وزیران کشور های بزرگ از جمله آلمان و انگلیس برگزار شد و با برگزاری جلسه ای چند ساعته به این نتیجه رسیده اند که هواوی بتواند خدمات اینترنتی را برای تمامی کشور های اروپایی و زیر ساخت آنها را فراهم کند.

این کمیسیون چراغ سبز را به هواوی داده است اما اختیارات کاملی را در اختیار این شرکت قرار نداده است و هواوی فقط می تواند حدود ۳۵ درصد از لوازم خود را تهیه کند و مابقی مواد اولیه و زیر ساخت ها مربوط به اتحادیه اروپا و کشور های ثالث می باشد.

تاییده کمیسیون اروپا برای هواوی برای نصب دکل های ۵G صادر شد و واکنش های بسیار زیادی را از سوی دیگر شرکت ها و رسانه ها به دنبال خود داشته است، کشور ایالات متحده و وزیر خارجه این کشور با اعلام ابلاغیه از دولت انگلیس خواسته است تا از این کار منصرف شود و با هواوی همکاری نکند.

علاوه بر این کشور رسانه های معتبر دنیا با انتقاد به سراغ اتحادیه اروپا رفته اند و گفته می شود تمامی این رسانه ها از سوی آمریکا بوده است و یا توسط این شرکت هدفگذاری شده اند تا اتحادیه اروپا و اعضای این کمیسیون را به طور وحشتناکی زیر هجوم رسانه ها و انتقاد ها قرار دهد تا از کار خود منصرف شوند.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

تاییده کمیسیون اروپا برای هواوی بخاطر دکل های 5G صادر شد

تاییده کمیسیون اروپا برای هواوی بخاطر نصب دکل ۵G

علاوه بر خبر ها و شایعات منتشر شده در این باره، رئیس جمهور آمریکا یعنی دونالد ترامپ ادعا کرده است در هیچگونه از شرایطی هواوی حق ندارد در کشور آمریکا به نصب دکل های ۵G بپردازد و توصیه کرده است دیگر کشور ها از همکاری با این شرکت دوری کنند.

کشور آمریکا هواوی را متهم به همکاری با دولت چین کرده است و در ادعا های مختلف خود با اشاره به اینکه این شرکت یکی از جاسوس های بزرگ دولت چین محسوب می شود یا د کرده است و گفته می شود این عنوان ها از سوی هواوی طی دفعات متعددی رد شده است و این اتهامات را هواوی از خود دور کرده است.

همچنین اتحادیه اروپا از هواوی یک تعهدنامه کتبی و دست نویس شده برای تامین امنیت خدماتی که زیر نظر دکل های اینترنتی هواوی به کار خود ادامه خواهند داد دریافت کرده است و هواوی را موضف به برقراری امنیت درمورد وسایلی که به این خدمات دهی وابسته است وادار کرده است و گفته می شود هواوی نیز تمامی این شرط های گفته شده را پذیرفته است.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع cnet

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر