تحلیل حالت های عکاسی موبایل به همراه مشخصات

تحلیل حالت های عکاسی موبایل به همراه مشخصات

موبایل های هوشمند در چند سال اخیر شاهد دگرگونی های بسیار زیادی بوده اند و همین نیز باعث شده است تا شاهد ایجاد حالت های بسیار فوق العاده و جذابی از سوی تولیدکنندگان این دستگاه های هوشمند در بازار های جهانی باشیم.

با پیشرفت ساخت گوشی های هوشمند، بخش دوربین این دستگاه های پرطرفدار شاهد پیشرفت های بسیار زیادی بوده است و به آنقدر پیشرفت داشته است که تا به امروز یعنی سال ۲۰۲۰ شاهد شباهت بسیار زیاد دوربین گوشی های هوشمند به دوربین های عکاسی هستیم.

حال ما می خواهیم در این مطلب به شما معرفی حالت هایی که برای عکاسی در این گوشی ها قرار داده شده است و شما می توانید از آنها در عکاسی های خود استفاده کنید خواهیم پرداخت که نکات بسیار مفیدی به همراه خواهد داشت باما همراه باشید.

حالت معمولی

این حالت در تمامی گوشی های هوشمند وجود دارد و به دوربین اصلی گوشی های هوشمند متصل می باشد و کیفیت دوربین اصلی هرچقدر باشد این حالت از آن کیفیت استفاده می کند.

در این می توان عکس های مناسبی ثبت کرد اما برای اینکه بخواهید به طور حرفه ای تر و البته در شرایط نوری متفاوت عکاسی کنید باید از ویژگی ها و گزینه های دیگر دوربین گوشی های هوشمند استفاده کنید که در ادامه آنها را توضیح خواهیم داد.

تحلیل حالت های عکاسی موبایل به همراه مشخصات

حالت نایت مود

حالت نایت مود و یا شب در اکثر گوشی های هوشمند وجود دارد و باعث می شود تا ثبت تصاویر در شرایط کم نور بسیار فوق العاده باشد، همچنین این حالت با استفاده از لنز دوربین اصلی توانایی ثبت تصاویر در شرایط پر نور را دارد که انتخاب کاربر را در استفاده از گزینه های مختلف زیاد می کند.

نایت مود در بیشتر گوشی های هوشمند وجود دارد و تفاوت بسیار زیادی با دوربین اصلی و حالت های دیگر در شرایط کم نور و شب دارد که به طور کامل تفاوت های زیادی در این حالت با شرایط دیگر وجود دارد که باعث جذابیت بیش از حد دوربین گوشی های هوشمند می شود.

حالت HDR

این بخش یکی از محبوب ترین و البته شناخته شده ترین حالت های عکاسی در گوشی های هوشمند می باشد که در تمامی گوشی های هوشمند وجود دارد و کاربران زیادی با استفاده از این حالت کیفیت بسیار بالایی نسبت به دوربین اصلی دریافت می کنند.

فناوری به کار برده شده در این فناوری باعث می شود تا کنتراست عکس به همراه رنگ های آن از کیفیت بالایی برخوردار باشند و در نهایت شاهد ثبت تصاویر با نهایت کیفیت هستیم که در کل باعث جذابیت بیش از حد و فوق العاده دوربین گوشی های هوشمند می شود.

تحلیل حالت های عکاسی موبایل به همراه مشخصات

حالت پانوراما

ثبت تصاویر به صورت ۳۶۰ درجه و عریض توسط این حالت انجام می گیرد که واقعا یک قابلیت جذاب در گوشی های هوشمند در بخش دوربین می باشد که یک حالت جذابی محسوب می شود و ثبت تصاویر با این حالت لذت زیادی نسبت به دیگر حالت ها دارد.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

در این حالت کاربر توانایی این را دارد که به صورت ۳۶۰ درجه به دور خود بچرخد و دوربین های هوشمند این قابلیت را دارند که تمامی لحظه های ثبت شده را به صورت عکس های تکه ای به همدیگر وصل کنند و یک تصویر هوشمند و یکپارچه ارائه دهند.

همچنین در این حالت لنز گوشی های هوشمند از نهایت کیفیت خود استفاده می کنند و حجم تصاویر در این حالت بیشتر از دیگر گزینه های گفته شده می باشد که بخاطر نوع عکاسی و حالت های ثبت تصاویر می باشد که توسط دوربین گوشی های هوشمند ثبت می شود.

حالت های گفته شده در اکثر گوشی های هوشمند وجود دارد و حالا حالت هایی که در برخی گوشی ها وجود دارد.

تحلیل حالت های عکاسی موبایل به همراه مشخصات

حالت واید و اولترا واید

این حالت عکاسی با لنز اصلی دوربین های هوشمند استفاده می کند اما تفاوتی که با دیگر عکس ها دارد نوع و حالت ثبت تصاویر می باشد که به صورت شگفت انگیز باعث ایجاد حالت فوق العاده در ثبت تصاویر در این حالت ها می باشد.

حالت واید دور شدن از سوژه عکاسی می باشد، یعنی اینکه در عکس اصلی شما فاصله یک متری داشته باشید این حالت باعث می شود تا فاصله در حالت واید ۱.۵ متری نشان داده شود و به قولی انگار گوشی را با فاصله از سوژه نگهداری کرده اید.

حالت اولترا واید نیز نسخه پیشرفته حالت واید می باشد که اندازه بسیار زیاد و بزرگتری نسبت به نسخه معمولی و اولیه خود دارد و باعث می شود تا ثبت تصاویر با فاصله های بسیار زیادی گرفته شود که در شرایطی نمی توان از نمای کلی یک سوژه عکس گرفت این حالت بهترین انتخاب می باشد.

حالت FOOD

حالت فود یا همان غذا حالت بسیار جذابی می باشد که در اکثر گوشی های هوشمند وجود ندارد و در برخی از گوشی ها دیده می شود، قابلیت این حالت ثبت تصاویر با تنوع رنگی بسیار بالا می باشد که به کاربر این اجازه را می دهد تا عکس های شلوغی ثبت کند.

فناوری های استفاده شده در این حالت باعث می شود تا شناسایی برخی از رنگ ها در یک غذا که دارای چند رنگ متفاوت می باشد بسیار جذاب باشد، اگر این حالت در گوشی های پرچمدار و بالا رده با هوش مصنوعی همگام سازی شود بسیار فوق العاده و خاص عمل می کند.

تحلیل حالت های عکاسی موبایل به همراه مشخصات

حالت پرتره و فوکوس زنده

این حالت یکی از قابلیت هایی می باشد که کاربران زیادی حتی خود بنده علاقه خاصی به عکاسی در این حالت دارم و باعث می شود تا تفاوت های زیادی میان عکس های اصلی و عکس های پرتره داشته باشیم که حالت خوبی محسوب می شود.

با فعال کردن این گزینه شما می توانید در عکاسی خود حاشیه های سوژه مورد نظر خود را به طور کامل تار کنید و این قابلیت در بخش دوربین سلفی و اصلی گوشی های هوشمند وجود دارد که باعث می شود تا به صورت چهره و یا از یک وسیله و اشیاء عکاسی کنید.

حالت فوکوس نیز یک ویژگی جذاب محسوب می شود که کاربران می توانند به صورت نزدیک از سوژه عکاسی کنند و بدون اینکه افت کیفیت داشته باشد از سوژه هایی مانند گل و یا دیگر سوژه ها که نیاز به عکاسی از فاصله نزدیک می باشد بسیار کاربردی می باشد.

امیدواریم این تحلیل مورد پسند شما قرار گرفته باشد و اگر سوال و یا نظری درمورد این مطلب داشتید زیر همین پست باما به اشتراک بگذارید تا در اثر وقت به آن پاسخ دهیم.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع سیم پو

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر