تراشه اسنپدراگون ۸ نسل یک پلاس با تاخیر عرضه خواهد شد

طبق گزارش های قبلی، قرار بود در ماه جاری شاهد رونمایی تراشه اسنپدراگون ۸ نسل یک پلاس باشیم که طبق ادعای یک افشاگر، این رونمایی از این محصول به نیمه دوم ۲۰۲۲ موکول شده است. طبق گفته ایستگاه چت دیجیتال، دلیل این تاخیر بخاطر شیوع دوباره ویروس کرونا در کشور چین است.

گزارش های جدید مبنی بر عدم فعالیت شرکت های بزرگ در هفته جاری است و این کار باعث تعطیل شدن برخی از خط تولید شرکت ها شده است. کوالکام نیز جزو شرکت هایی است که بخاطر جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در کشور چین، خط تولید جدید خود را فعلا متوقف کرده است.

دولت چین اعلام کرده است، درصورت افزایش مبتلایان به ویروس کرونا در کشور چین، همچنان فعالیت شرکت های بزرگ تعطیل خواهد شد و این می‌تواند تاثیر منفی دوباره روی اقتصاد چین و شرکت های بزرگی همچون کوالکام و فاکسکان داشته باشد.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

جدا از بحث تعطیلی، شرکت کوالکام رابطه بسیار خوبی با شرکت لنوو دارد و اولین تراشه قدرتمند این شرکت نیز بر روی گوشی موتورولا اج ایکس ۳۰ پیاده سازی شد. گفته می‌شود تراشه اسنپدراگون ۸ نسل یک پلاس برای اولین بار بر روی گوشی Motorola Edge 30 Ultra استفاده می شود.

هنوز نامگذاری کاملی برای تراشه جدید کوالکام اعلام نشده و پسوند پلاس برحسب افزایش و ارتقا قدرت پردازنده جدید در نظر گرفته شده است. انتظار می‌رود پردازنده اسنپدراگون ۸ نسل یک پلاس از نظر CPU تفاوت چندانی با مدل قبلی نداشته باشد ولی در بخش گرافیکی بهبود هایی داشته باشد.

به احتمال زیاد در تراشه جدید کوالکام شاهد استفاده از یک هسته Cortex-X2 با حداکثر سرعت ۳ گیگاهرتز باشیم که در کنار Cortex-A710 و چهار هسته Cortex-A510 خواهیم بود.

____ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع gsmarena

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر