تراشه انحصاری گوگل همان اگزینوس سامسونگ است؟

تراشه انحصاری گوگل همان اگزینوس سامسونگ است؟

گوگل چند روز پیش به طور رسمی سری پیکسل ۶ را معرفی کرد و اعلام کرد در پاییز امسال آنرا عرضه خواهد کرد. مهم ترین نکته درمورد این سری، وجود تراشه انحصاری با طراحی مخصوص گوگل است که با نام تنسور شناخته شده است و گفته می‌شود، شباهت بسیار زیادی به سری اگزینوس سامسونگ دارد.

طبق گفته رسانه ها این یک تغییر نام از اگزینوس به تنسور است که با همکاری مشترک گوگل و سامسونگ به ثبت رسیده است. جایی که سامسونگ تراشه اگزینوس ۹۸۵۵ را برای بازار های جهانی آماده کرده و هنوز رونمایی نکرده است به نظر می‌رسد با نام تنسور وارد بازار خواهد شد.

یکی دیگر از ادعا هایی که درمورد این تراشه گوگل وجود دارد، تطابق با تراشه اگزینوس ۹۹۲۵ است که با نام دیگر اگزینوس ۲۲۰۰ در سری جدید گلکسی S22 مورد استفاده قرار خواهد گرفت. عملکرد قابل توجه و بسیار هوشمندانه سامسونگ در ساخت تراشه گوشی های هوشمند باعث شده تا فکر ها به سمت اگزینوس سامسونگ برود.

تراشه انحصاری گوگل همان اگزینوس سامسونگ خواهد بود و یا خبر، جواب این سوال بسیار سخت خواهد بود. چون گزینه های دیگری که شباهت بسیار زیادی به تراشه انحصاری گوگل دارند در بازار وجود دارد و همین موضوع نیز باعث شده تا شک و شایعات زیادی درمورد این پردازنده به وجود بیاید.

با توجه به نامگذاری اگزینوس ۹۸۵۵ از طرف سامسونگ، باعث شده تا نزدیک بودن به تراشه انحصاری Tensor گوگل باشد. همچنین یکی از شایعات که به احتمال زیاد است، ساخت سه نسخه از تراشه های اگزینوس است که Tensor در میان نسخه های ۲۱۰۰ و ۲۲۰۰ اگزینوس قرار گرفته است.

جایگزینی تراشه انحصاری گوگل با اگزینوس

تراشه انحصاری گوگل همان اگزینوس سامسونگ !!!

خط زمانی برای عرضه و معرفی تراشه های اگزینوس نیز شباهت بسیار بالایی به برنامه گوگل دارد و احتمال اینکه تراشه انحصاری گوگل از نسخه های اگزینوس باشد بسیار زیاد خواهد بود. اگزینوس ۲۱۰۰ در اوایل سال ۲۰۲۱ عرضه شد. تنسور قرار است در اواخر ۲۰۲۱ عرضه شود و اگزینوس ۲۲۰۰ در اوایل سال ۲۰۲۲ عرضه خواهد شد و همین ترکیب باعث شده تا نزدیک بودن این تراشه به سری تراشه های اگزینوس را تایید کند.

اگر چنین اتفاقی به وجود آمده باشد، قطعا سامسونگ و گوگل از گذشته روی این مسئله همکاری کردند و حالا بعد از مدت ها به صورت تراشه انحصاری تنسور در گوگل پیکسل ۶ به نمایش درآمده است. اعلام نکردن تامین کننده تراشه از سوی گوگل نیز به خاص بودن این قضیه کمک کرده است.

____ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع gsmarena

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر