تراشه نسل جدید AMD با نام انحصاری سری ۵۰۰۰ تولید می شود

تراشه نسل جدید AMD با نام انحصاری سری ۵۰۰۰ تولید می شود

با توجه به درز اطلاعات منبع ناشناخته (از طریق Videocardz) ، AMD از سری ۵۰۰۰ به جای نامگذاری ۴۰۰۰ سری برای سری پردازنده های Vermeer مبتنی بر Zen-3 استفاده خواهد کرد. این چیزی است که کاملا منطقی به نظر می رسد با توجه به اینکه AMD از قبل دارای سری Ryzen 4000 در زمینه تحرک (Renoir) و دسکتاپ OEM (همچنین Renoir) است بنابراین بازاریابی Vermeer به عنوان ۴۰۰۰ نیز بازاریابی بدی خواهد بود. خیلی بهتر خواهد بود که هم قسمت های بعدی دسکتاپ و هم Mobility را در زیر پرچم ۵۰۰۰ سری تراز کنید.

این اطلاعات همچنین حاکی از آن است که تعداد قطعات OPN که قبلاً می دانیم ممکن است به جای ۱۶ هسته ای که قبلا توسط ایگور به بیرون درز کرده است ، در ۱۲ هسته حداکثر باشد. از آنجا که این اولین بار است که از این منبع می شنویم ، این منطقه به طور واضح شایعه است و به این ترتیب مشخص شده است.

در ابتدا مشاهده کردیم که در کل ۵ OPN به بیرون درز کرده است. سه مورد از این قطعات ۸ هسته ای و دو مورد از این قطعات ظاهرا ۱۶ هسته ای بودند. همانطور که در نشت APU Renoir اشاره کردم ، OPN ها باید با یک دانه نمک گرفته شوند زیرا این مواد عمدتا برای استفاده OEM هستند و ممکن است به صورت ۱ تا ۱ به بازار مصرف ترجمه نشوند. با این اوصاف ، تقریباً شاهد خواهیم بود که حداقل چند مورد از این موارد به بازار خرده فروشی آمده اند.

تراشه نسل جدید AMD
پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

تراشه نسل جدید AMD

برای ۸ بخش اصلی ، سه نوع ذکر شده دارای سرعت کلاک تا ۴.۶ گیگاهرتز هستند. جالب اینجاست که ساعت پایه روی ۴.۰ گیگاهرتز تنظیم شده است – که عدد بسیار بزرگی است و باید به سرعت کلی و پاسخگویی در استفاده عمومی کمک کند. یک نوع دارای حداکثر توربو ۴.۴ گیگاهرتز و ۳.۸ ساعت پایه است.

در اینجا جایی است که همه چیز جالب می شود ، طبق گفته پاتریک ، این ۱۶ قسمت اصلی ادعا شده در واقع ۱۲ قسمت اصلی / ۲۴ رشته ای است. هر دو قسمت می توانند تا ۴.۶ گیگاهرتز کلاک داشته باشند و دارای یک ساعت پایه ۳.۷ گیگاهرتز هستند. تمام OPN های ذکر شده دارای تجدید نظر A0 هستند ، به این معنی که شما در حال مشاهده نمونه های مهندسی بسیار اولیه هستید و از یک حافظه نهان یکپارچه L3 برخوردار خواهید بود.

در صورت تعجب ، تفاوت اصلی بین Renoir برای دسکتاپ و Vermeer برای دسک تاپ این است که اولی یک پلت فرم APU است در حالی که دومی یک پلت فرم فقط CPU است. Vermeer از iGPU برخوردار نخواهد بود و البته براساس هسته های ذن ۳ ساخته خواهد شد. Renoir همچنین نشان دهنده یک آزمایش جالب از AMD است زیرا اولین کار خود را برای تولید APU های سطح بالا انجام می دهد و احتمالاً به همین دلیل است که آنها با Zen 2 و iGPU های مبتنی بر وگا ابتدا به بازار بودجه می پردازند. گیلاس واقعی برای علاقه مندان فوق العاده و بازارهای حرفه ای ، Zen 3 مبتنی بر Genesis Peak است که جانشین سری فعلی Thread Ripper خواهد شد.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع wccftech

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر