تراشه های ۳ نانومتری سامسونگ از سال ۲۰۲۲ تولید می شود

سامسونگ و TSMC تنها دو شرکتی هستند که تونایی تولید تراشه ۵ نانومتری را دارند. با این حال، به نظر می رسد سامسونگ در سایه TSMC قرار دارد اما رقابت خوبی را هم با آن انجام می دهد. بر اساس گزارش های اخیر، سامسونگ در تلاش است تا TSMC را رد کند. غول کره ای قصد دارد در سال ۲۰۲۲ به تولید تراشه های ۳ نانومتری بپردازد.

Park Jae-hong، مدیر اجرایی سامسونگ اخیرا در یک رویداد گفت که این شرکت هدف تولید انبوه تراشه های ۳ نانومتری را از سال ۲۰۲۲ دارد. در حال حاضر، این شرکت ۱۱۶ میلیارد دلار در تجارت تراشه نسل بعدی خود سرمایه گذاری کرده است. این مقدار شامل تولید تراشه برای مشتریان خارجی هم است.

لی زایونگ، رهبر سامسونگ، قبلا فاش کرده است که این شرکت قصد دارد از جدیدترین فرایند ۳ نانومتری دروازه همه جانبه که در حال تولید است، برای تولید تراشه های پیشرفته و ارائه آنها به مشتریان در سراسر جهان استفاده کند.

همانطور که همه ما می دانیم، این شرکت تولید انبوه تراشه های ۵ نانومتری را شروع کرده و در حال توسعه فرایند ۴ نانومتری است. در تجارت ریخته گری تراشه، سامسونگ در حال حاضر در جایگاه دوم قرار دارد. این شرکت تنها بعد از TSMC که ۵۲ درصد سهم بازار از سال گذشته که در جایگاه اول قرار دارد، است.

در مورد رقابت بین TSMC و سامسونگ، بنیانگذار، ژانگ ژونگموا، یک بار گفت که سامسونگ یک حریف بسیار قدرتمند است. TSMC در حال حاضر از این مزیت برخوردار است، اما جنگ بین TSMC و سامسونگ قطعا تمام نشده است.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر